Konečně se nám podařilo přejet celou republiku a navštívit tento bikepark, umístěný v přenádherné Beskydské krajině. Z Ostravy jsem dojede něco slabě přes hodinku z Olomouc je to hodina a půl. Takže dostupnost pro moraváky je slušná. Tento areál je umístěný v opravdu nádherném prostředí, který by pomalu stačilo pro jeho návštěvu. Samozřejmě těch důvodu pro návštěvu je díky bohu daleko víc. Tři sjezdové tratě plus přilehlý singltrek k tomu. Jako jeden z mála možná jediný bikepark u nás vznikl pouze z nadšení místních riderů. Kluci si řekli, že si pronajmou vlek postaví tratě a budou jezdit. Vypadá to jednoduše, ale samozřejmě nebylo. Spousta práce, času a úsilí a vy si teď můžete v tomhle areálu za rozumný peníz pořádně zajezdit.

University trail je značený modře, jeho obtížnost je lehká až střední, ostatně jako každá trať v tomto bikeparku. Dobře postavené klopenky, skoky, dřevěné skoky a slušné dřevěné lávky. To vše najdete na této trati. Zábavná trať, na které si každý užije. Všechny překážky se dají v klidu objet a nepřecenit tak své síly. Na trailu najdete také dvě zkratky, kterými si můžete jízdu zpestřit.

PlayFull trail na mapě značený červeně. Obtížnost je opět naprosto v pořádku, každému jak je libo. Kdo chce najíždět na všudy přítomné wallride, klidně může. Kdo nechce nemusí a s čistým svědomím může vše objet. Spodní pasáž se spojuje s University trail.

Místní DH trať s názvem Scramble není žádné peklo, které vás může potkat v jiných bikeparcích. Černou barvu na naší mapě si zasloužila spíše profilem. Vede od výstupní stanice skoro přímo k té nástupní. Žádné velké skoky, žádný drop jen hodně zábavy. Stejně jako celý bikepark Kyčerka.

Letos také vznikla další trasa, která se motá těsně vedle zdejší DHčkové trasy. Testovali jsme ji a určitě stojí za to jí vyzkoušet. Také si zde můžete zajet klasicky trail. Lano vás smykne nahoru potom si kousíček šlápnete do pedálu a už si jen užíváte parádní poježděníčko.

Bikepark Kyčerká nás příjemně překvapil a všem doporučujeme ho navštívit. Parádní menší středisko s rodinou atmosférou.

Video

  • Playfull TrailPlayfull Trail
  • Scramble TrailScramble Trail
  • University TrailUniversity Trail

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Středa – Neděle od 10:00 do 18:00