2019

Nedokážu si vzpomenout kdy jsme tento bikepark naposledy navštívili, ale určitě to tady letos vypadalo o poznání lépe. Podle našeho zdroje se našli finance na úpravy a vytvoření nových trailů. Vše krásně upravené sjízdné a mnoho nových prvku na tratích. Zázemí areálu je dlouhodobě stejné, najdete tady super restauraci s dětským koutkem. Přístřešek, kam se dá schovat pokud počasí úplně nepřeje a budka pro domácí, kde najdete drobné servisní zázemí a spousty dobrých rad, jak si tento areál užít. Vlek je pořád vlek, obsluha vás pěkně zapřáhne za řidítka a lano vás následně vytáhne až nahoru na kopec.
Našel bych tady určitou podobnost s bikeparkem Peklák. Lano, menší kopec a tratě, které jsou všelijak propletené, tak aby se prostor co nejvíce využil. Finanční investice je na tratích hodně znát. Nové překážky a ve spodní části úplně nové kusy trailů. Vybrat si zde můžete ze tří oficiálních a plně dostavěných tratí Navíc je zde nový trail, který se vyjezdil na závodech, které se zde konali. Červený a modrý trail zvládne kde kdo a je plný klopenek, větších i menších skoků. Zajezdit si tady můžete také dřevěné lávky a nějaký ten wallride. Černá trasa dáva hned od svého počátku najevo, že to tady bude trošku ostřejší. Po první třetině je zde spíše slopestylová pasáž, na kterou doporučuji jezdit jen opravdu zkušeným jezdcům. Konec černé se stáčí zpět do chumlu trailů, který je na konci červené tratě a dá se tady vybrat jak z velkých dropů, north shore sekcí nebo rovnou po kamení dolů na poslední drop u lanovky.
V areálu se pořád něco děje, buduje a to je dobře. Je to známka toho, že bikepark Kyčerka rozhodně ještě neukázal všechny svoje trumfy.

 

Konečně se nám podařilo přejet celou republiku a navštívit tento bikepark, umístěný v přenádherné Beskydské krajině. Z Ostravy jsem dojede něco slabě přes hodinku z Olomouc je to hodina a půl. Takže dostupnost pro moraváky je slušná. Tento areál je umístěný v opravdu nádherném prostředí, který by pomalu stačilo pro jeho návštěvu. Samozřejmě těch důvodu pro návštěvu je díky bohu daleko víc. Tři sjezdové tratě plus přilehlý singltrek k tomu. Jako jeden z mála možná jediný bikepark u nás vznikl pouze z nadšení místních riderů. Kluci si řekli, že si pronajmou vlek postaví tratě a budou jezdit. Vypadá to jednoduše, ale samozřejmě nebylo. Spousta práce, času a úsilí a vy si teď můžete v tomhle areálu za rozumný peníz pořádně zajezdit.

University trail je značený modře, jeho obtížnost je lehká až střední, ostatně jako každá trať v tomto bikeparku. Dobře postavené klopenky, skoky, dřevěné skoky a slušné dřevěné lávky. To vše najdete na této trati. Zábavná trať, na které si každý užije. Všechny překážky se dají v klidu objet a nepřecenit tak své síly. Na trailu najdete také dvě zkratky, kterými si můžete jízdu zpestřit.

PlayFull trail na mapě značený červeně. Obtížnost je opět naprosto v pořádku, každému jak je libo. Kdo chce najíždět na všudy přítomné wallride, klidně může. Kdo nechce nemusí a s čistým svědomím může vše objet. Spodní pasáž se spojuje s University trail.

Místní DH trať s názvem Scramble není žádné peklo, které vás může potkat v jiných bikeparcích. Černou barvu na naší mapě si zasloužila spíše profilem. Vede od výstupní stanice skoro přímo k té nástupní. Žádné velké skoky, žádný drop jen hodně zábavy. Stejně jako celý bikepark Kyčerka.

Letos také vznikla další trasa, která se motá těsně vedle zdejší DHčkové trasy. Testovali jsme ji a určitě stojí za to jí vyzkoušet. Také si zde můžete zajet klasicky trail. Lano vás smykne nahoru potom si kousíček šlápnete do pedálu a už si jen užíváte parádní poježděníčko.

Bikepark Kyčerká nás příjemně překvapil a všem doporučujeme ho navštívit. Parádní menší středisko s rodinou atmosférou.

Video

 • Bikepark Kyčerka 2019Bikepark Kyčerka 2019
 • Bikepark Kyčerka 2019 červenáBikepark Kyčerka 2019 červená
 • Bikepark Kyčerka 2019 ModráBikepark Kyčerka 2019 Modrá
 • Bikepark Kyčerka 2019 nový trailBikepark Kyčerka 2019 nový trail
 • Playfull TrailPlayfull Trail
 • Scramble TrailScramble Trail
 • University TrailUniversity Trail

Vaše komentáře

 1. ivez napsal:

  Na černé trati ve spodní části přibyl pěkný drop i dva větší skoky, pod tím velkej wallride. v horní části je místo wallride menší drop. asi už od sezony 2018.
  Další dropy na černé odbočce asi ve 2/3 červené trasy a taky další DH odbočka výše. Vše postaveno tak, aby šlo bez větších problému skočit či projet.

  28.7.2019 bylo sice dost sucho, ale vše pěkně upraveno a v provozu

  příjemná obsluha i ochota ukázat co je kde… pokusím se podívat se tam brzo znovu

 2. Pavlína napsal:

  Rok 2021, traily nefunkční, stromy přes cestu, zarostlé, neudržované, bahno všude, větve všude, nedoporučujeme

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Středa - Neděle od 10:00 do 18:00