Kompletní seznam trailů a jejich popis

Aktuality z Trailů

2021

Na Trutnov jezdíme od roku 2016. Krásný na tom je, že nás to tady pořád nepřestává překvapovat. A vlastně nikdy jsme neodjížděli se špatným pocitem. Zdejší buildeři to tady prostě milují a makaj a makaj a zase makaj. Letos byly tratě opět perfektně připravené, vše nachystáno. Včetně záchytného parkoviště, kde jsme mohli přespat. První den jsem strávili, objížděním starých známých trailů jako je Jeskyňka, Boulder, Floutek a pro nás novinka Trubka trail, který vás dovede dolů k silnici od parkoviště. Trubka je sice kratší, ale lepší něž po asfaltu. Vše v super kondici připraveno pro maximální zážitek z jízdy. Jen ta zkratka na kopec, by nemusela být tak moc do kopce.

Druhý den, jsme využili k objevování nového. Na Trutnovu jsme byli už xkrát, ale nikdy jsme se neodhodlali k projetí Bunkr trailu. Tentokrát se nám to povedlo a stálo to za to. Naskytl se nám zcela nový pohled na Trutnovské traily.  Pokud chcete zažít něco jiného než pořád dokola nahoru a zase dolu, doporučujeme si trošku odskočit a projet si tuto super část. Chvíli to sice zabere, ale stojí to za to! Trutnov Trails nás prostě opět příjemně překvapily a my jsme si to tady náramně užili. 

Na Trutnově si užije každý. Spousta trailů se všemi obtížnostmi a k tomu všemu bunkr trail, na kterém se můžete kochat krásou zdejší přírody. Doporučujeme.

2020

Tohle nebude standardní popis areálu,  a ani video, které jsem pro rok 2020 vytvořil není tak úplně klasika z mojí dílny. Spíš bych chtěl Trutnov tak nějak zhodnotit a popřát hodně zdaru všem, kteří mají s tímto projektu něco společného. Trutnov Trails nám již pár let ukazuje, že borci, kteří nám to tady dělají hezké nemají jen na hubě, ale že opravdu vědí co je to práce a hlavně vědí, co chtějí! Mám takový pocit že těchto vlastností je kolem nás čím dál tím méně. Nehodlám tady popisovat jaké jsou jednotlivé tratě, které si tady můžete zajezdit, na to máte mapku, kde je to dokonce barveně rozlišeno.

Co potřebujete vědět, je to, že se to tady každým rokem zlepšuje a prodlužuje. Letos přibilo spousta nových trailů od nejvyžehlenějšího Floutka až po Ptačí perspektivu, kde kontakt vašeho kola s obrovskými balvany prostě nekončí. Pro mne bylo letos snad největší překvapení namotání trailu Floutek, ani ne tak pro trail samotný, já tyhle rovné a neterenní věci moc nemusím, ale spíš mě překvapil sklon trailu. Floutek je skvělý trail a určitě osloví spoustu jezdců, ovšem mně nadchlo jak snadno a jak příjemně se dalo vrátit zpět na začátek trailů. Deset minut příjemného šlapání a jste opět na vrcholu. Až jsem si říkal, že ti kluci co nám to tady stavějí,  snad TT před lety namotali na špatnou stranu kopce. Šlapat nahoru pánský stoupák a nebo zpět od Floutka, byl pro mě opravdu rozdíl. Neměřil jsem výškové metry, ale ten pocit byl prostě skvělý. Pokud parta kolem TT najde dost sil, peněz a pochopení ostatních lidi a nakopou na tuhle stranu ještě pár trailů, budeme se tady za pár let bavit o nejlepším trailcentru u nás.

Takže o tom jestli tady máte jezdit nebo zůstat sedět doma se tady snad nebudeme ani bavit. Samozřejmě zůstaňte sedět doma, aspoň tam nebude tolik lidí! Borcům, kteří pro nás TT staví a ladí, chci tímto mockrát poděkovat a popřát hodně energie do dalších let a hlavně vám přeju konečně pořádnou, pevnou a pořád obsazenou základnu, protože podle mně už tady nic jiného nechybí. Traily tady máte parádní pro všechny!!!

2018

Třetí rok v řadě jsme navštívili Trutnov Trails. Třetí rok v řadě jsme si to tady skvěle užili. Areál každým rokem roste a zlepšuje své trasy a takzvané TT jsou v dnešní době známé široké veřejnosti nejen bikerů.  Na výběr jsou zde tři trasy, které začínají ze stejného místa a jsou postupně seřazený přes modrou červenou až po černou. Barvy tras odpovídají svému značení. Každý si zde může vybrat dle svého stylu jízdy a nahromaděných zkušeností. K dispozici je také modrý trail s názvem Bunkr trail. Trail se nachází na protějším kopci a je plný krásných výhledu a panorámat.

Ještě před pořádným sjezdíkem, jsme museli použít stoupací trail Pánský stoupák. začátek a konec tohoto trailu je krásně namotaný, jezdec si tak může vychutnát krásu trailu také dokopce. Prostřední část trailu vede po lesní cestě vydlážděné velkými kameny. Existuje zde také možnost se tomuto trailu vyhnout a kolo si povitlačit po skratce, která vede taktéž k hornímu shromaždišti.

Všechny traily začínají na jednom místě, takže po vydýchaní nastoupaných etrů, záleží jen na vás, jaký trail a obtížnost si vyberete. My jsem postupně najezdili všechny možnosti, s tím že červenou jsme sjeli dvakrát. Jak jsem psal, každá trať je odlišná, od té druhé. Stojí za to si vyzkoušet každou.

Abychom zvládli čtyři výstupy, udělali jsem si v půlce malou přestávku a rozhodli jsme se poobědvat na zdejší základně v Lhotě. Hospoda, pivo a jídlo byli jako vždy skvělé a přátelské. Po dvou výšlapech oběd a pak ještě dvakrát nahore. Letos, jsme si TT opravdu užili a vám doporučujeme to samé. I kdyby jste se nahoru dostali jen jednou, zážitek ze zdejších trailu bude stát za to.

za celé České Bikeparky, přejeme zdejšímu týmu hodně zdaru, pevné nervy a spousty brigádníku, při výstavbě zdejších trailů.

 

2017

Jeden volný den s Honzou? Tak proč nenavštívit Trutnov Trails.

Z Hradce jsme byli na místě asi za hodinku a mohli jsme se seznámit se základnou Trutnov Trails. Základna za nás prostě skvělá. Můžete si zde půjčit skvělé kola, personál byl hrozně fajn, můžete zde koupit i pár doplňků na kolo a podpořit tak tento projekt. V místní hospůdce neuvěřitelné jídlo – ½ l polévka a opravdu domácí kuřecí plátek s bramborovou kaší. Možná lepší než doma. A cena? No schválně, dojeďte se podívat a uvidíte.

No a teď už k samotným trailům. Pro výstup nahoru můžete zvolit dvě možnosti – vyjet Panský stoupák nebo jet po širší lesní stezce. Obě tyto možnosti chtějí trošku fyzičku, ale dá se jít chvilkama i vedle kola. Nahoře na vás čeká pěkné rozcestí, kde si můžete vybrat, zda Kozí, Modřínový nebo trail Pod Jeskyňkou.

Kozí trail byl hezky upravený, parádně namotaný v lese, sjezd pozvolný, příjemně nás překvapilo, že je to opravdu dlouhý trail. Čekají vás tady menší i větší klopenky, dřevěné lávky, parádní wallride uprostřed lesa a samozřejmě kameny. Modřínový  trail je malinko těžší. Tady už se můžete těšit na větší kameny, kořeny a pár pořádných klopených zatáček. Trať vede zajímavě v lese i mimo něj. Trať Pod Jeskyňkou je ještě malinko víc technická a klikatější. Bunkr Trail je vyhlídková trasa pro rodiny s dětmi.

Trutnov Trails určitě doporučujeme k návštěvě. Příroda krásná, obsluha milá, tratě pro všechny druhy bikerů a pokud chcete i malinko zlepšit techniku jízdy, tak už máte parádní plán na další volný den.

 

Video

 • Trutnov Trails 2023 - 10yr girl Trubka-Floutek-Kozí-Modřínový-PerníkovýTrutnov Trails 2023 - 10yr girl Trubka-Floutek-Kozí-Modřínový-Perníkový
 • Trutnov Trails 2023 - 8yr guy Trubka-Floutek-Bunkr-KrakonošTrutnov Trails 2023 - 8yr guy Trubka-Floutek-Bunkr-Krakonoš
 • Trutnov Trails 2021Trutnov Trails 2021
 • Bunkr Trail Trutnov Trails 2021Bunkr Trail Trutnov Trails 2021
 • Boulder Trail Trutnov Trails 2021Boulder Trail Trutnov Trails 2021
 • Jeskyňka Trail Trutnov Trails 2021Jeskyňka Trail Trutnov Trails 2021
 • Trubka Trail Trutnov Trails 2021Trubka Trail Trutnov Trails 2021
 • Perníkový Trail Trunov Trails 2021Perníkový Trail Trunov Trails 2021
 • Trutnov Trails 2020Trutnov Trails 2020
 • Trutnov Trails 2020 Floutek trailTrutnov Trails 2020 Floutek trail
 • Trutnov Trails 2020 Ptačí perspektivaTrutnov Trails 2020 Ptačí perspektiva
 • Trutnov Trails 2020 Myší DíraTrutnov Trails 2020 Myší Díra
 • Trutnov Trails 2020 Pod JeskyňkouTrutnov Trails 2020 Pod Jeskyňkou
 • Trutnov Trails 2020 ŽiletkaTrutnov Trails 2020 Žiletka
 • Boulder trail 2018Boulder trail 2018
 • Perníkový Trail 2018Perníkový Trail 2018
 • Trutnov Trails nové traily 2018Trutnov Trails nové traily 2018
 • Trutnov Trails 2018Trutnov Trails 2018
 • Trutnov Trails 2018 Pod JeskyňkouTrutnov Trails 2018 Pod Jeskyňkou
 • Trutnov Trails 2018 Modřínový trailTrutnov Trails 2018 Modřínový trail
 • TT 2017TT 2017
 • TT Kozi trail 2017TT Kozi trail 2017
 • TT Modřínový trail 2017TT Modřínový trail 2017
 • Trutnov trailsTrutnov trails

Vaše komentáře

 1. Romcko napsal:

  Paráda. Nádherné traily,skvelí ľudia,dobré pivo,super krčma.

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčovna kol

Půjčovna kol SCOTT

Lhotecká 6, Trutnov, 541 01

+420 770 660 610

info@trutnovtrails.cz

Traily jsou otevřeny

 

Půjčovna kol

Kolo vám rádi zapůjčíme dle následujících pravidel:

 1. Kola se půjčují pouze na celý den, tzn. 9.00–18.00. Pokud si kolo půjčujete na více dní, každý večer v 18.00 musí být kolo zpět na Základně. Pokud byste si chtěli půjčit kolo i přes noc, kontaktujte nás pro domluvení individuálních podmínek.

 2. Ještě než si kolo půjčíte, seznámíte se s jeho technickým stavem, dostanete krátkou instruktáž a podepíšete s námi smouvu o nájmu kola.
 3. Kauci je možné složit pouze v hotovosti (výše kauce je zobrazená u rezervace kola). Jako kauci nebereme žádné jiné věci (mobil, kolo, klíče od auta apod.)! Prosím, buďte na to připraveni, jinak Vám kolo nebude půjčeno. Pokud přijedete vrátit kolo pozdě bez omluvy, účtujeme Vám další půjčovné dle ceníku (podmínky rezervace v rezervátoru).
 4. Pokud kolo vrátíte poškozené, bude Vám naúčtována pokuta – viz smlouvu o nájmu kola, kterou s námi uzavřete.
 5. Na každé vypůjčené kolo je nutné doložit dva doklady totožnosti. Každý klient si může na své jméno vypůjčit pouze jedno kolo (rezervovat jich můžete samozřejmě více).
 6. Kolo je vybaveno platformovými pedály , pokud si přejete spd pedály, oznamte nám to předem a nejlépe si přivezte svoje (máme omezený počet), aby byly kompatiblní s Vaší botou, pomůžeme Vám s montáží.
 7. Prosím buďte připraveni, že proces vrácení kola zabere několik minut. Pokud je kolo silně zašpiněno, potřebujeme si ho nejprve opláchnout. Všechna kola si poté musíme prohlédnout a vyzkoušet. Pokud nám kola vrací více zákazníků v rychlém sledu za sebou, čekací doba se může prodloužit. Děkujeme za pochopení.

Pokud nenajdete odpovědi na vaše otázky na našich stránkách, nebo pokud Vám není něco jasné, pište e-mail na info@trutnovtrails.cz, nebo v otevírací dobu Infocentra volejte na +420 770 660 610 (ověření dostupnosti kola a rezervaci není možné provést po telefonu).

Těšíme se, že využijete našich služeb a zkusíte si otestovat nové modely SCOTT

Okolí parku

Podpořte nás

Celou zimu jsme makali na nových trailech a poslední dny před otevřením trávili naši kopáči na kopci víc jak 12 hodin denně. Traily jsou nachystané tak, abyste si je mohli maximálně užít. To ale stojí kromě obrovského úsilí i nemalé finanční náklady, které nejsme aktuálně schopní pokrýt ani z provozu trailcentra, ani z dotací. Čeká nás sezóna náročná na údržbu a v podstatě vy sami rozhodnete o tom, jestli TT v současné podobě přežijí a budou se v budoucnu i nadále rozvíjet.

Podpořit nás můžete zakoupením denního, měsíčního nebo ročního příspěvku na údržbu v našem provizorním infocentru.

Nebráníme se ani příspěvku v jakékoliv libovolné finanční částkyna bankovní účet spolku vedený u Fio banky 2300594225/2010 nebo pomocí QR platby.

Každý může přispět podle svých možností na několik metrů stezky nebo klidně na celý trail.

Můžete přispět i za pomoci PayPal

Díky všem a užijte si parádně TT jízdu 2022.

 

 

Základna

Trutnov Trails

Lhotecká 6, Trutnov, 541 01

+420 770 660 610

info@trutnovtrails.cz

Kdy je základna otevřena?

Půjčovna kol je při rezervaci otevřena každý den.

LETNÍ PRÁZDNINY
1.7. – 31.8.

Pondělí 9:00 – 18:00
Úterý 9:00 – 18:00
Středa 9:00 – 18:00
Čtvrtek 9:00 – 18:00
Pátek 9:00 – 23:00
Sobota 9:00 – 18:00
Nedělě 9:00 – 18:00

MIMO LETNÍ PRÁZDNINY
1.4. – 30.6. A 1.9. – 31.10.

Pondělí zavřeno
Úterý zavřeno
Středa zavřeno
Čtvrtek zavřeno
Pátek 9:00 – 23:00
Sobota 9:00 – 18:00
Nedělě 9:00 – 18:00

Mimo letní prázdniny v případě velmi špatného počasí bude restaurace a základna TT uzavřena.

!! V úterý 6.9.2022 – čtvrtek 8.9.2022 je restaurace a základna otevřena !!

 

E-SHOP TRUTNOV TRAILS