2021

Nic nás tak dlouho nenadchlo, jako tyto traily, na které jsme narazili v podstatě úplně náhodou. Při mapování bikeparku Klíny jsme dostali informaci o těchto trailech a tak nám nezbývalo nic jiného než si vyšetřit trochu času a jet je vyzkoušet. Projeli jsme dva z nich a krása střídala nádheru. Rychlé, zábavné s často se měnícím profilem. Vyzkoušet si tady můžete dohromady čtyři traily z niž jeden vás dovede až do Litvínova. Za nás to nejlepší na Klínských trailech je to, že se tady dá šatlovat. Byť šlápnout do kopce je součástí trailů, ale když je možnost šatlu, nezbývá než jej využit.

Klínské traily jsou celoročně značené cyklistické stezky. Stezky by se dali svým zaměřením zařadit do kategorie Trail riding, All mountain a Enduro. Na své si při výjezdech ke startu sjezdových úseků přijdou i vyznavači kategorie Cross country.

O údržbu a rozvoj stezek se stará spolek Klínské Traily z.s.

Umístění Klínských trailů nedaleko obce Klíny bylo zvoleno z několika důvodů. Prvním důvodem je vzdálenost od města Mostu, kde můžeme najít další značené trasy hlavně pro kategorii Cross country a maraton a tím pádem i poměrně velkou komunitu vyznavačů horské cyklistiky, samotné město Most je také jedním z partnerů projektu. Druhým důvodem je přítomnost zaběhlého bike parku přímo v obci Klíny a spolupráce s provozovatelem bike parku společnosti Sportareál Klíny. Třetím a možná hlavním důvodem je přítomnost krásné přírody se strmě se svažujícími stráněmi Krušných hor, které jsou ideálním základem pro budování tras.

Právě ráz zdejší přírody je jedním z hlavních faktorů, který ovlivňuje vzhled a technickou stránku vznikajících tras. Jednou z priorit spolku je zachování vzájemné interakce mezi přírodou a horskou cyklistikou. Proto se trasy mění se změnou okolního lesa. Podkladem je smrková či buková hrabanka s přirozenými překážkami, které si na jezdce připravila sama příroda. Tam kde ze zalesněných strání vystupují kamenitá pole vznikají přirozeně technické úseky a v případě nutnosti překonat nějaký ten horský potok nehledejte lávku, ale očekávejte sprchu vody a bláta.

Video

  • Klínské Traily Dam Trail 2021Klínské Traily Dam Trail 2021
  • Klínské Traily Deer Trail 2021Klínské Traily Deer Trail 2021

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *