2021

Boskovické stezky je singltrekové centrum nečekaně kousek za Boskovicemi. Jde o příměstský areál, který je určen pro širokou veřejnost a rozhodně tady nezažijete svůj největší adrenalinový zážitek. To tady ale nikomu nevadí. K dispozici je zde více jak sedm tratí, které nejsou dlouhé, ani náročné ale prostě jsou tu. Oproti loňsku zde přibylo pár lavic, na kterých se dá ledasco vyzkoušet a také nám neunikl jeden dropík, který se s tím nemaže a pošle vás vstříc velkému dobrodružství. Trasy byli hezky udržované a sjízdné, i když jsme dostali informace, že během celé sezóny tomu tak nebylo. 
Areál disponuje také skill centrem a také pumptrackem, který brzy najdete v naší sekci pumptracky. V sezóně zde také funguje bufet se základním občerstvením. Do areálu asi nepojedete přes celou republiku, ale za mně je toto krásná ukázka toho, jak by to mělo vypadat u každého většího města. Boskovické stezky jsou důkazem, že traily jdou v podstatě postavit kdekoliv, stačí chtít. Za nás areál super, ideálně pro začínající jezdce, kteří chtějí ochutnat první metry trailů a nebo jako první jarní poježdění. Boskovické mládeži je co závidět.

2020

Boskovické stezky jsme letos využili jako rozehřívací traily před letní sezónou. Boskovické stezky nejsou v našem revíru žádná novinka. To pozitivní na tom je, že to tady stále žije a rozhodně to tady nezarůstá trávou. Na základně můžete využít netradičně velký pump track, který vás dokáže na nějakou chvíli zabavit. Skill centrum je hned vedle a zdejší dřevěné překážky můžete využít na rozehřáti před samotnou vyjížďkou na traily. Samozřejmostí je dostatečně velké parkoviště. Bývá zde také otevřené informační centrum, menší občerstvovací budka a toalety. Ovšem v roce 2020 jsou tyto věci dost nestálé.
K samotným trailům se dostanete lehkým výšlapem, který vám nemusí zabrat ani deset minut. Jakmile se dostanete na vrchní spojovací trail je už jen na vás, kterým z osmy trailů se vydáte. Na výběr tu máte z možností modrá, červená a černá. Ovšem nemusíte se ničeho bát i zdejší černý trail je velice příjemný a sjízdný v podstatě pro kohokoliv. Žádnou extrémní jízdu zde nehledejte, jedná se o příměstské trail centrum určené nejširší veřejnosti. Takže využít ho mohou rodiny s dětmi, méně zkušení jezdci a ti co si holí nohy a chtějí zažít nějaké to vzrušení. Jezdci v kategorii pokročilí/expert tady nemá smysl jezdit. Takže pokud spadáte do jedné z těchto kategorií, určitě vám tento areál doporučujeme.

2019

Po dvou letech jsme opět navštívili areál Boskovické Stezky. Tentokrát jsme si na pomoc vzali nejmladší mapéry aby sami vyzkoušeli a ohodnotili obtížnost zdejších trailů. Boskovické stezky nejsou žádnou novinkou tohoto roku a bikeři, jak lokální, tak z širšího okolí si na místní trail centrum zvykli a hojně jej využívají. Příjemné prostředí, toalety, myčka na kola a bufet v podobě dřevěné budky hnedka na parkovišti na nás působili  přátelsky. Obrovským plusem je, že si zdejší základnu můžete užít aniž by jste vyrazili na traily. Obrovský pumptrack a přilehlé skillcentrum přímo vybízí k příjemně strávenému odpoledni s těmi nejmenšími.

222

Při srovnání s rokem 2017 jsme zde nezaregistrovali žádné výraznější změny jak na trasách, tak u základny. Traily jsou zde určené pro širokou veřejnost což v podstatě znamená, že tady nenarazíte na nic zásadního co by vám mohlo pokazit den. Vyžehlené pěšinky na kterých si to klidně může užít i čtyřletý biker bez jakéhokoliv omezení. Pro středně zkušeného bikera to tady bude v podstatě nuda. Všechny traily dohromady mají necelých devět kilometrů, takže se celý areál dá objezdit za opravdu velmi krátký čas. Na celodenní výlet s vyhlídkou to nebude.

111Takže komu to tady doporučit a komu ne? Zdejší traily doporučujeme rodinám s dětmi, které chtějí své potomky seznámit s tímto nádherným sportem. Doporučujeme to tady taky všem, kteří si holí nohy a jízdou na vyhlazených pěšinkách si chtějí zlepšit skill své jezdecké techniky. Komu to tady nedoporučujeme je i středně zkušený biker. Za nás si tady bohužel opravdu moc legrace neužije. Chybí tady opravdový trail s rozbytými pasážemi, kde by člověk prověřil jak svůj bike, tak svoje draze nabité zkušenosti.

2017

Základnu Boskovických stezek najdete v Boskovicích, kousek od Boskovické přehrady. Zázemí je parádní, můžete přijet i s karavanem, přípojky najdete přímo na parkovišti. Samozřejmostí je sprcha pro vás a pro vaše kolo. Hned na základně vás čeká parádní zahřívací pump-track.

V tomto areálu je připraveno devět tratí. Všechny tratě jsou dobře značeny a mají různou obtížnost – lehké, středně těžké a najdete tady i jeden černý, technicky náročnější sjezd. Výjezd nahoru vede po modré trase a stoupání je pozvolné. Dolů můžete volit dle obtížností nebo délky trasy. Na všech tratích najdete klopenky, vlnky, rychlejší pasáže, někde taky úzké pasáže mezi stromy a za nás na té nejzábavnější trase číslo 6, pak najdete i dřevěné lávky.

Nádherné lesy plné hub, všude borovice a pěkně upravené trasy. To jsou Boskovické stezky. Tak je neváhejte navštívit.

Video

 • Boskovické Stezky 2021Boskovické Stezky 2021
 • Boskovické stezky 2021 4 modráBoskovické stezky 2021 4 modrá
 • Boskovicke Stezky 2021 5 modráBoskovicke Stezky 2021 5 modrá
 • Boskovické stezky 2020Boskovické stezky 2020
 • Boskovické stezky 2020 červená 6Boskovické stezky 2020 červená 6
 • Boskovické Stezky 2020 červená 7Boskovické Stezky 2020 červená 7
 • Boskovické stezky 2020 modrá 2Boskovické stezky 2020 modrá 2
 • Boskovické Stezky 2020 černá 9Boskovické Stezky 2020 černá 9
 • Boskovické Stezky 2019Boskovické Stezky 2019
 • Boskovické Stezky 2019 modrá 2Boskovické Stezky 2019 modrá 2
 • Boskovické stezky 2019 červená 7Boskovické stezky 2019 červená 7
 • Boskovické stezky 2017Boskovické stezky 2017
 • Boskovické stezky 9 černá 2017Boskovické stezky 9 černá 2017
 • Boskovické stezky 6 červená 2017Boskovické stezky 6 červená 2017
 • Boskovické stezky 2 modrá 2017Boskovické stezky 2 modrá 2017
 • Boskovické stezky 4 modrá 2017Boskovické stezky 4 modrá 2017

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Pokud je základna otevřena, máte k dispozici tyto služby

V areálu Sportparku Boskovice je k dispozici:

 • hygienické zázemí (WC, sprchy, šatny)
 • víceúčelová místnost s malou kuchyňkou
 • samoobslužný cykloservis
 • venkovní myčka kol
 • venkovní odpočívadla
 • stojany na kola
 • informační tabule s mapkou areálu a provozním řádem
 • bezplatné parkoviště
 • pumptracková dráha

Pohybujte se po stezkách pouze v době od úsvitu do soumraku. V zájmu vlastní bezpečnosti a z důvodu zajištění bezproblémového výkonu myslivosti se vyvarujte pohybu po stezkách od soumraku do úsvitu.

Omezení provozu jednotlivých sekcí stezek může nastat z důvodu probíhající těžby dřeva, prací probíhajících na stezkách nebo po kalamitních stavech (polomy)