Městský pumptrack, který u nás nemá obdoby. Minimálně svojí rozlohou. Areál najdete ve Vratislavicích nad Nisou, které jsou co by kamenem dohodil od Liberce. Sami jsme dobře nevěděli, kam přesně toto místo zařadit, protože to není úplně klasický pumptrack. Je to taková kombinace pumptracku, skill centra a bikeparku. Ovšem středobod je zde pumptrack a tak jsme si ho zařadili do naší nové záložky Pumptracky.

Areál jsme mapovali na podzim roku 2020, počasí nebylo nic extra. Byla pořádná zima a pěkně větrno. O to víc nás překvapila jak hojná účast bajkerů zde byla. První co mně napadlo je, že takový areál by měl být u každého většího či menšího města. Stačilo najít kus zelené louky, lidi, kteří neházeli klacky pod nohy, ale šli spíše naproti a toto úžasné místo, které slouží desítkám návštěvníkům mohlo vzniknout. Za toto opravdu velká poklona. Přejeme mnoho zdaru i ostatním městům při realizaci podobných projektů. Má to smysl!!!

Teď už k samotnému areálu. Zajezdit si tady můžete na úctyhodně velkém pumptracku, kde se také můžete pořádně rozcvičit, před vyzkoušením zdejších skákacích lajn. U pumptracku najdete prostorné parkoviště, které je samozřejmě zdarma. Na druhé straně pumptracku najdete skillcentrum s různými lávkami, rockgardeny a dalšími skill dobrotami. Jako třešnička na dortu jsou zde dvě lajny, ke kterým se dostanete stoupacím trailem, který vás nezdrží víc jak pár minut. Jedna lajna má větší a delší skoky, ta druhá právě naopak. Záleží pouze na vás, kterou si projedete a užijete. Každá z tras končí opět u pumptracku a hned vás navede na stoupací trail.

Za nás velká pochvala. Tento pumptrack snad ukázal, že když se chce a je dobrá vůle, všechno jde. Pokud jste milovnícci pumptracku a bajkování, určitě doporučujeme navštívit…

Video

  • Pumptrack Vratislavice 2020 promoPumptrack Vratislavice 2020 promo
  • Pumptrack Vratislavice 2020 ukázkaPumptrack Vratislavice 2020 ukázka
  • Bikepark Vratislavice lehká trasaBikepark Vratislavice lehká trasa
  • Bikepark Vratislavice náročná trasaBikepark Vratislavice náročná trasa

Vaše komentáře

  1. Petr Svoboda napsal:

    proč tam nesmějí elektrokola???

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Areál lze navštívit kdykoliv za dobrého počasí.