Pumptrack Barchov leží v Královehradeckém kraji, rozhodně si ho nepleťte s Barchovem u Pardubic. Z Hradce-Králové dorazíte na pumptrack za 20 minut, z Nového Bydžova jste tam autem za 10 minut. Je to vůbec první areál, který jsme si sami postavili a pak sami zmapovali. Nápad na realizaci tohoto projektu vznikl na podzim l.p. 2019. Od vesnice jsme dostali k dispozici kus pozemku, který jsme nejdříve museli rozumně vykácet, navést hlínu a potom začala samotná výstavba. 

První plán byl postavit pumtrack ve tvaru nula, aby si i ty nejmenší děti měli kde zajezdit. Když byla tato dráha hotová, začali jsme areál rozšiřovat a vybudovali jsme pořádný rozjezd se čtyřmi lavicemi a velkou klopenkou.  Tuto dráhu si užije i zkušený jezdec a na lavicích si může vyzkoušet lecjaký trik. To vše nám bylo ale málo a tak se stavělo dál. Snažili jsme se zaměřit na rozvoj techniky pro ty nejmenší jezdce a tak jsme do našeho areálu přidali drevěnou houpačku, trasu s menšími klopenkami, boulemi a malými lavicemi. Zrealizovali jsme také zábavný 30 m north shore s dostačujícíc šířkou, tak aby se nikdo nebál  si ho vyzkoušet.  Poslední dráhu, kterou jsme dodělali teprve nedávno, jsou úzké dřevěné lávky v celkové délce 40 m, které jsou těsně nad zemí, ale prověří stabilitu na kole od těch nejmenších až po zkušené jezdce.

K tomu všemu si přidejte vstup zdarma, příjemné venkovské prostředí, možnost pikniku s ohništěm a máte nový cyklopark Barchov. 

Pumptrack udržujeme stále ve formě,  plánujeme další rozšíření a snad se již brzy dočkáme prvního barchovského dropu. 

Video

  • Cyklopark Barchov 2021Cyklopark Barchov 2021
  • Cyklopark Barchov podzim 2021Cyklopark Barchov podzim 2021

Vaše komentáře

  1. Jarouš napsal:

    Dobře Vy dva blázni

  2. Předseda napsal:

    O tomhle pumptracku kolují legendy!

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Za každého hezkého počasí.

Ceník

ZDARMA