Test kola GT Sensor Elite 2017

S kolegy z Českých bikeparku, jsme se domluvili na mapování Rychlebských a Lipovských stezek. Honza domluvil i půjčení nových GT “džítýček” pro rok 2017, a to v půjčovně kol na základně Rychlebských stezek. Konkrétně se jednalo o stroj GT Sensor Elite 2017. Jelikož jsem o tom věděl do předu moc jsem se těšil. Sám totiž přemýšlím o tom, že bych si “celopéro” pořídil. No a potom testu o novém kole uvažuji ještě víc. Nikdy jsem neseděl na trailovým speciálu. Takže pro mne spoustu nových zážitků. Zpětně mohu dodat že velmi pozitivních.

Zmapované rychlebské stezky

DSC_0099

Půjčte si kolo GT

Stroj byl vybaven 140 mm zdvih vidlice a 130 mm zdvih tlumiče. Tyto zdvihy mi dopřáli velké pohodlí při jízdě přes kameny a kořeny. Také jsou dostačující pro nějaký ten menší skok. Kola byla velikosti “27,5” což je další článek, zajištující komfort jízdy po náročnějším povrchu. Trochu skeptický jsem byl k 11 převodům, zda budou dostačující, ani ne tak při jízdě nahoru, ale spíš při jízdě dolů. Nicméně při jízdě do vrchu na Liptovských stezkách, jsem to převýšení skoro nepocítil. Takže za mě super. A při sjezdu dolů, jsem to mohl řádně rozdupat, abych měl velkou rychlost. Rám je dostatečně tuhý a dobrá geometrie kola, usnadňuje různorodé manévrování. Při jízdě mezi kameny je kolo mrštné, až skoro ohebné, při skoku zase pevné. Pláště Schwalbe Nobby Nic Performance 27.5×2.35″ Folding TL-Ready perfektně drželi stopu, jako by se úplně zakousli. Pocítil jsem to hlavně při svých začátečnických chybách a v klopených zatáčkách. Sensor Elit je dokonalou hračkou, nekompromisním pánem a věrným sluhou v jednom.

DSC_0096

Kompletní galerie fotek

Pro nadšence trailových tras vřele doporučuji, a to i pro ty méně zkušené, neboť na tomto kole zvládne náročnější trať i začátečník.

Za ČB El Grusíno