Bikepark Větrný Vrch DM leží v Pardubickém kraji. Areál je umístěn kousek od polských hranic, jen pár kilometrů od Kralického Sněžníku. Z Olomouce i z Hradce-Králové je to sem shodně okolo devadesáti kilometrů. Tento bikepark je dalším důkazem, že i v bikeparku s kotvou se dají vystavět skvělé trasy s výborným zázemím a dlouholetou tradicí, od klasických freeridových tratí až po velice obtížný slopestyle. V bikeparku jsou vystavěné tři trasy a každá z nich je naprosto odlišná.

Červeně značená trasa na naší mapě je klasická freeridová trasa. Najdete zde spoustu klopenek, dřevěných i hlíněných skoků a také pár dropíků. Od výstupu z lanovky musíte sjet kus po louce na okraj lesa. Tam už trať opravdu začíná několika klopenkama a skoky v lese. Dál trať vede v lese, nebo na jeho okraji. Trať je dobře postavená a všechny překážky na sebe skvěle navazují. Všechny překážky na trati se dají pohodlně objet, a tak si tuto trasu můžou zajet všichni jezdci.

Další trasa, fourcrossového ražení, je na naší mapě značená zeleně. Začátek trasy je hned u výstupu z lanovky. Projedete lesíkem, kde na vás čeká pár klopenek a pár strmějších pasáží. Hned potom už začíná klasická fourcrossová trať. Na trati jsou výhradně klopenky a skoky. Na konci tratě vás čeká ten největší skok, který v tomto bikeparku najdete. Skok je přezdívaný Velká máma a zdolat tento skok chce opravdu pořádnou dávku zkušeností a hlavně odvahy.

Třetí a poslední trasa v tomto bikeparku je na naší mapce značená žlutě. Slopestylové ražení trasy se nezapře hned od začátku. Lávky střídají dropy. Všechny dropy jsou v úctyhodných výškách, to samé platí pro lávky, které navíc nejsou z nejširších. Pokud vám tedy nedělají problém úzké lávky ve výškách zakončené dropy, je tato trasa určená právě pro vás. Trať se dá různě kombinovat a na většině skoků je spousta času vystřihnout nějaký ten trik. Jako třešnička na dortu jsou v nejspodnější části trati vystavěny dva obrovské skoky s dřevěnými odpaly.

Tento bikepark doporučujeme opravdu všem vyznavačům velkých zdvihů a rychlého sjezdu. V tomto areálu najdete nejen tři skvěle postavené trasy, dobré ceny permanentek, ale taky perfektní zázemí. Ti z vás, kteří ještě neměli to štěstí navštívit tento bikepark, namažte řetězy a vyrazte tam. Určitě si to všichni užijete !!!

Video

  • červená trasačervená trasa
  • zelená trasazelená trasa
  • žlutá trasažlutá trasa

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

PROVOZ (pouze víkendy)
sobota9:oo-18:oo
neděle9:oo-16:oo

Ceník

JÍZDNÉ
PŮLDENNÍ200,-
CELODENNÍ300,-

KAŽDÁ 4. NÁVŠTĚVA ZDARMA!