2021

Na letošní mapovačku jsme se sešli v super partě a v hojném počtu. Počasí bylo výjimečně bez deště, kola byla připravena do akce a tak nic nebránilo tomu sednout na lanovku a užít si zdejší tratě.  Lanovka jezdí v intervalech, každých 30 minut,  což znamená, že při jízdě z kopce nezbývá moc času na pauzírování. Pokud chce člověk stihnout další lano nesmí se moc ohlížet a pauzy zbytečně protahovat.
Na rozjezd jsme si dali jak jinak než Freeride, který je zde ten lehčí trail. Skoky, dvojáky a spousta dřevěné zábavy, to vše si tady můžete vyzkoušet. Přívalové deště, které jsou tento rok možná o něco vydatnější než jiné roky zanechali na trati viditelné šrámy. To zapříčinilo, že z jízdy na rozehřátí se stal slušný souboj s tratí. Člověk si musel dávat o dost větší pozor kam skáče a kde pustit opravdu kudlu. Kamení je zde všudypřítomné. O to víc adrenalinu nám však trať přinášela v dalších jízdách. 
Trať Deep Forest je v podstatě celá zasazená do lesa a od toho se také odvíjí její profil. Prudší klesání, kamení a spousty kořenů. Trať rozhodně není určena pro začátečníky a doporučujeme ji spíše jezdcům, kteří dokáži dobře ovládat svoje kolo. Speciálně pak druhá část této tratě, ta je ještě možná o level výš. Také zde si můžete najet spoustu dřevěných klopenek a kdo se nebojí ten si tady může pěkně zaskákat.
DH trať vedoucí pod lanem je to nejtěžší, co si tady můžete zajet a dle našich zkušeností je to jedna z nejtěžších tratí u nás vůbec. Sklon tratě je víc než závodní. Když si k tomu připojíte hromady kamení a kořeny umístěné přesně tak, kde nechceš, je tady o zábavu postaráno. Jako třešnička na dortu je skalka, která na vás čeká v samotném závěru. Pokud máte naježděno, baví vás souboj s tratí a chcete se zlepšovat, nesmí vám tato trať uniknout. 
Bikepark, letos není v nejlepším šejpu, ale pro ty z vás, kteří se nebojíte výzvy je tady vše nachystáno.

2020

V bikeparku Špindl se letos něco děje a není toho málo. Nutno říci, že několik let nazpět se moc nedělo a kdyby nevznikala lajna Deep forest bylo by tady docela mrtvo. Tohle všechno se ovšem pro letošní rok má změnit. Na Freeridové lajně vznikají nové pasáže, většina dřevěných překážek je zrekonstruována anebo úplně nová. Člověk má při jízdě dolů pocit, že o trail je dobře postaráno. Freeride je dlouhá a zábavná trať, kde se několikrát změní typy překážek a tak vás určitě nebude nudit.
Další stálicí v tomto bikeparku je DH trať s názvem RACE. Tady se toho moc nezměnilo, ovšem letos nás to opravdu bavilo. Už bylo dost vyžehlených flouček. Ono občas si zabojovat s tratí a sám se sebou je občas taky dost velká zábava. Dost mně překvapilo, že trať místy zarůstá trávou jako jasný důkaz toho, že opravdové DH už se prostě dneska nenosí a to je opravdová škoda. Teprve tratě jako jsou tyto vás můžou někam posunout. Takže všem doporučuji, pokud už se rozhodnete tento areál navštívit určitě si sjeďte i tuhle trať. Je náročná, ale ten pocit z jejího zdolání je parádní.
Nejnovější tratí v bikeparku je Deep Forest, která je cestou rozdělená na dvě části. Vrchní bych bral za tu jednodušší. Spodní, novější pasáž je opravdu náročná. Kamení, kořeny a ostrý úhel dolů vás budou doprovázet po celé délce trasy. Bikepark Špindl se orientuje na zkušenější jezdce. Není tady žádná vyloženě family lajna. Kopec lze sjet po jakési modré trati, ovšem ta s bikeparkem nemá moc společného. Možná je to tak ale dobře. Areálu kde můžete jezdit bez jakýchkoliv zkušeností a v podstatě bez odpruženého kola je u nás už dost. Areál, kde si můžete vylepšit své dovednosti a s tratí se opravdu poprat je tady, ve Špindlu.

2019

Bikepark Špindl se dle mého názoru řadí mezi tři nejlepší areály u nás. Prostě a jednoduše u nás není tolik areálů, kde by se vynakládalo tak velké úsilí na vznik a údržbu tras. O penězích ani nemluvě. Tratě ve Špindlu jsou už tak trochu legendární a myslím, že každý pořádný bajker by je měl znát, stejně jako ty v nejmenovaném Šumavském bikeparku, který začíná na stejné písmeno. Nejenom, že trasy tady jsou neustále udržovány a zlepšovány, ale najde se i čas na vznik nových a předělávky stávajících. O nadšení tady není nouze a je to prostě znát.
Zázemí areálu Špindl doufám nemusím nikterak rozepisovat. V zimě patří areál mezi špičku a v létě tomu není jinak. Občerstvení na spodní i horní stanici, obchod se suvenýry a skvělým textilem značky Maloja. Nechybí ani půjčovna kol a ostatního vybavení. Příjemná a fungující obsluha u lanovky je už jen třešnička na dortu a  kdo se hned necítí vyjet si na kopec a pustit se střemhlav dolů, může využít skill centrum v podobě super pumptracku nebo dřevěné překážkové dráhy. Šestisedačková lanovka vás vyveze do nadmořské výšky 1198 m.n.m. s nádhernými výhledy, restaurací, dětským hřištěm a pro bikery zde začínají tartě od lehčích po náročné.
Family lajna vás zavede pozvolnou a příjemnou cestou až pod kopec. Protipól je DH lajna Race downhill, která vás také dostane dolů pod kopec, ovšem už to nebude tak příjemné. Ve špindlu vědí, co znamená černá lajna a proč má v názvu downhill. Další freeride trať plnou dřevěných skoků, skoček, klopenek a zábavy si na začátku můžete spestřit odbočkou na trať Fly agaric. Později se cesty spojí a pokračujete opět po známé freeride. V půlce si opět můžete vybrat z jednodušší a hravější freeride a nebo odbočit na náročnější trasu Deep Forest. Název Hluboký les je název více než výstižný. Hodně kořenů, šutrů a nekončící trať. Druhá část je ještě o něco náročnější než ta první. Pokud zvládnete dojet až dolů napojíte se opět na freeride trasu těsně před jejím koncem.
Rozmanitost a hravost zdejších tratí je opravdu vyjímečná. Super zázemí a nádherná příroda, to je prostě Špindl jak ho známe. Pokud to někdo dočetl až sem, doporučujeme si prohlédnout všechna videa z areálu. Uděláte si tak ještě lepší obrázek o tom jak to ve Špindlu vypadá.

2016

Další bikepark, který jsme pro Vás rádi zmapovali je bikepark Špindl.Najdete ho kousiček za centrem Špindlerova Mlýnu směrem na Svatý Petr.Po pravé straně cesty je menší parkoviště, za kterým začína lanová dráha Svatý Petr – Pláň. Celý tento areál vás určitě nadchne, nejen svou vybaveností, ale především délkou, zábavností a obtížností tratí které tu pro vás navrhl mimo jiné i Michal Maroši. V areálu je dostatek hospůdek a restaurací, ale také půjčovna kol, vybavený servis a myčka kol.

Nachází se zde tři tratě určene klasickým sjezdovým jezdcům, ale lze zde projet také modře značenou 7 kilometrů dlouho family trať, na které se vám naskytnou nádherné panorámata, ovšem žádné technické pasáže ani překážky, což samozřejmě může vyhovovat určité skupině jezdců.

Červeně značená Freeridová trať dlouhá 2800 metrů, je postavena opravdu pro každého.Každé překážce se dá vyhnout, nebo ji lze objet. Má přijatelný sklon, dá se velice rychle najezdit a následně si užit každou překážku na trati.Jako třešničku na dortu u této tratě považujeme opravdu povedený wallride v horní pasáži tratě a dobře postavené dropy které vás budou provázet po celou délku tratě. Délká a zábavnost této tratě je opravdu výjimečná.

Z této tratě lze v půlce odbočit na zeleně značenou trasu s názvem Deep Forest. Název mluví za vše, surová trať, motající se výhradně v lese. Na začátku najdete několik dřevěných překážek a potom vás čekají pořádný drny. Průjezd touto trati, chce od jezdce maximální koncentraci. Pokud si nelibujete ve vyžehlených klopenkách, ale preferujete pořádný souboj s tratí, je Deep Forest přímo pro vás.

Poslední a zároveň nejtěžší trať Ve Špindlu je černě značena DH Race trať,která má vše co očekáváte od pořádného adrenalínového zážitku. Trať je velice strmá plná kamenitých klopenek a opravdu úctyhodných dropů.Pořádají se zde dowhillové závody všech kategorii a na trati je to opravdu znát.Kdo se vydá touto cestou, může si udělat pěkně velký zářez na svých říditkách. Trať doporučujeme všem,které již omrzely freeridové,hravé tratě a chtějí si projet něco víc.

U spodní stanice lanovky si lze vyzkoušet pumptrack, kde si může zajezdit jak zkušený tak úplný začátečník, který chce vyzkoušet něco nového. Součástí je také Skills centrum, kde si můžete zdokonalit, nebo vyzkoušet jízdu po dřevěných lávkách.

Novinku, kterou pro vás areál připravil je nový slopestyle koutek. Trať mát svůj start na samém konci Race downhillové tratě, kde je napojená odbočkou na první překážku zvanou Startovní drop a pokračuje kombinací dřevěných a hliněných překážek dolů na dojezd pod sjezdovkami. Na trati jsou varianty jak pro pokročilé jezdce, tak pro méně pokročilé.

 

Kdo nebyl ve Špindlu, tak rychle namazat řetěz a vyražte.
Určitě vás nezklame.

Video

 • Špindl Bikepark 2021Špindl Bikepark 2021
 • Špindl Bikepark Race 2021Špindl Bikepark Race 2021
 • Špindl Bikepark 2021 FreerideŠpindl Bikepark 2021 Freeride
 • Špindl Bikepark Deep Forest 2021Špindl Bikepark Deep Forest 2021
 • Špindl Bikepark 2020Špindl Bikepark 2020
 • Špindl Bikepark 2020 Deep Forest IIŠpindl Bikepark 2020 Deep Forest II
 • Špindl Bikepark 2020 Deep Forest IŠpindl Bikepark 2020 Deep Forest I
 • Bikepark Špindl Freeride 2020Bikepark Špindl Freeride 2020
 • Špindl Bikepark Race 2020Špindl Bikepark Race 2020
 • Bikepark Špindl 2019Bikepark Špindl 2019
 • Bikepark Špindl 2019 Race DownhillBikepark Špindl 2019 Race Downhill
 • Bikepark Špindl 2019 FreerideBikepark Špindl 2019 Freeride
 • Bikepark Špinld 2019 Fly AgaricBikepark Špinld 2019 Fly Agaric
 • Špindl bikepark 2019 Deep ForestŠpindl bikepark 2019 Deep Forest
 • Špindl 2017Špindl 2017
 • Freeride 2017Freeride 2017
 • Deep forest 2017Deep forest 2017
 • červená trasačervená trasa
 • černá trasačerná trasa
 • zelená trasazelená trasa

Vaše komentáře

 1. Jarek napsal:

  Na mistni freeridovce jsem zacinal s DH, letos jsem koukal spoustu novinek tak bych se tam rad podival znovu 😉

 2. Daniel Fabok napsal:

  Je to tam bomba, lanovka pohodlnější jak pohovka u nás v obyváku !

 3. Petr napsal:

  Super bikepark, pravidelně se tam rád vracím!

 4. Honza napsal:

  Špindl mi na seznamu poježděnejch parků chybí, rád bych se tam podíval!

 5. Petr Jánský napsal:

  Měli bysme pojezdit.

 6. Franta Růžička napsal:

  Těším se až se projedu

 7. Pavel Vesely napsal:

  Super bikepark na kterej jezdim kdykoliv mam cas a uzivam si tam pecky 🙂 ted tam trenuju na zavody a hlavne s klukama z mrsnworxx pokazdy dobre pokecam…

 8. Yenda napsal:

  Prostě Schpindel !

 9. padouch napsal:

  Ja řika to dobra park.

 10. Jarek napsal:

  krasne trate a kezby i krasny vikend s permici

 11. Ondra Michal napsal:

  Super tratě, krásná příroda!

 12. Martin Švestka napsal:

  Byl jsem tam minulí rok a strávil jsem tam super 2 dny.Letos bych to určitě dal znovu a vzal s sebou i známého což by bylo super.Je začínající rajder takže by to pro něho bylo něco neuvěřitelného.

 13. Kuba napsal:

  Je to luxusní bikepark, jedu tam po druhé a podle novinek to bude super

 14. Marian napsal:

  Jezdil jsem tam pravidelně. Špindl je má srdcovka. Bohužel poslední dva roky nějak nestíhám a tak není čas.

 15. Matouš Matějů napsal:

  Bombový přezcesťáky z kterejch to ani na hlavu nebolí

 16. Hevi napsal:

  Vypadá to luxusně, určitě se přijedu projet

 17. Matouš Silovský napsal:

  Jeden z mých oblíbených bikeparků, kterej dokáže proškolit i hodně zkušenýho jezdce! Každý si tam najde svoje!

 18. Filip napsal:

  Super bikepark

 19. Tomáš Dušek napsal:

  Ve zdejším bikepaku sem nikdy nebyl, ale chtěl bych se do něj podívat. Od přátel vím ,že Bikepark je ve velmi dobrém a udržovaném stavu. Černá trať je prý jedna z nejlepších v Čr.

 20. Martin Müller napsal:

  Nejtěžší sjezdová trať v Čechách, nádherná příroda, i úžasný flow traily, na kterejch se vydovádí celá rodina. Jen málo míst v našich končinách si představuju jako lepší místo pro dovolenou, při které se navíc dá i trénovat.

 21. Vítek napsal:

  Parádní park!! 🙂

 22. Zuzana H. napsal:

  Super bikepark, v Krkonosich je nadherne 🙂

 23. Dita napsal:

  Super park!!!

 24. Klárka napsal:

  Doporučuju přijet zažít na vlastní kůži !!

 25. Tamča napsal:

  Parádní bikepark a ještě lepší výhledy na celý Krkonoše

 26. Miroslav napsal:

  Super bike park, 3 lajny s různou obtížností to je víc jak super. Tratě jsou dobře upravený a stále se o to někdo stará. Za mě za 1.

 27. Petr napsal:

  Super traily. Určitě přijedeme zase.

 28. Roman napsal:

  Už dlouho se k Vám chystám a věřím, že letos to vyjde!

 29. Iveta napsal:

  O letošní dovolené k Vám musíme konečně zavítat s přítelem! 🙂

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ceník