2017

Semmering

První zahraniční mapování pro české bikeparky vzniklo v Semmeringu. Jedná se o jeden z nejbližších rakouských bikeparků, který se nachází asi 80km jižně od Vídně v oblasti zvané Raaxalpen. Tento bikepark navštěvuji už mnoho let a i když se jedná o relativně malý areál na docela malém kopci, stále nabízí obrovskou dávku zábavy, se kterou si vystačíte i na prodloužený víkend.

V rámci mapování jsme projezdili všechny freeridové tratě, DH trať a jednu Family line. Nejzábavnější částí jsou freeridové tratě, které nabízí několik alternativních průjezdů. Hned po vystoupení z lanovky nás čeká hromada vysokých klopenek, ze kterých se dá uhnout na northshore lávky, na nichž se prověří vaše technické schopnosti, jelikož jsou dost úzké a napoprvé se většinou nepovedou. Pokud se nevydáme na northshore, čekají nás další klopenky střídané skoky a obřím wallridem. Po tomto úseku se dostaneme na místo, kde se freeride tratě rozdělují. Vpravo vede trať Sweet and sexy, takřka celá vedená lesem, na které se nachází množství dropů, dřevěných lávek a spíše menších lavic. Dojezd zpět k lanovce je veden po svážnici zakončené skalní stěnou, kterou lze využít i jako wallride. Další freeride trať odbočuje do slope style parku, kde najdeme mraky dropů, skoků, lavic, dvojáků a technických překážek, které jsou na Evil eye pasáži.

Poté pokračujeme na část, která je společná s DH tratí. Tady se nachází nejvýznamnější přescesťák, cca 7m na délku, a dále následuje step up, na který je potřeba najet v co největší palbě, a pošle vás asi tak 3m vysoko a 6m daleko. Pak nás čekají zavřené klopenky, po nichž dojede opět ke spodní stanici lanovky. Pokud se rozhodneme pro nejdrsnější variantu, vydáme se na DH trať. Asi nemá smysl popisovat každý kámen v trailu, kterých je tu požehnaně. Jedná se spíše o pomalejší a technicky náročnější trať, na níž je potřeba se vypořádat s množstvím skalek a kořenů. Bez problémů se dá jet na enduro kole, jen občas zazvoní ráfek. Mezi kameny je vždy nataženo několik stop a je potřeba si ji párkrát projet, než chytnete to správné flow. Family line vede po šotolinových cestách s možností různě vyjíždět do strání a využívat je jako klopenky.

Největší zajímavostí je přejezd přes most a spirálový sjezd z mostu. Trať je sjízdná i pro koloběžky a jakéhokoli bikera, i pro ty nejmenší špunty. Nejzásadnější změnou co se v posledních letech v bikeparku udála je vybudování nové air line Fast & tricky , která je hladce vyšejpovaná a plná různých poletů. Bohužel v době, kdy jsme bikepark mapovali, byla trať ještě uzavřená a nebyla tedy možnost ji vyzkoušet na vlastní kůži. To je ve zkratce asi vše, co se k bikeparku Semmering dá říct. Samozřejmostí je skvělé zázemí, ve kterém naleznete bar, bike shop s půjčovnou, parkoviště zdarma, na kterém není problém ani nocovat, a prodejnu potravin Billa, kde je možno doplňovat zásoby nejnutnějšího proviantu a pitiva.

Video

 • Semmering 2017Semmering 2017
 • Semmering bike tripSemmering bike trip
 • Banana flip 2017Banana flip 2017
 • Northshore line 2017Northshore line 2017
 • Slopestyle 2017Slopestyle 2017
 • Sweet and sexy 2017Sweet and sexy 2017

Vaše komentáře

 1. Jarek napsal:

  Uz delsi dobu se tam chystam, video vypada skvele, snad se tam letos dostanu 😉

 2. František Růžička napsal:

  Skoky vypadaj nádherně, chtěl bych tam někdy pojezdit.

 3. švidra napsal:

  Pošli mně tam a ja to tam naseru to tam, budu držet plnej a vemu sebou dva bezmozky a budem reprezentovat ty české bike párky

 4. Ladislove napsal:

  Kdyz mi bylo 12 let, doktori mi diagnostikovali bajkovinu. Do mych 25 se nemoc moc neprojevovala, avsak pak mi doktor rekl, ze ma nemoc postoupila do dalsiho stadia – sjezdova bajkovina. Jedina vec, ktera pomaha je jezdit, jezdit a jezdit. Prosim, pomozte mi se zachranit pred poslednim stadiem, ktere se jmenuje enduro!

 5. Venca napsal:

  Park vypadá parádně, určitě tam zajedem. Díky za zmapování.

 6. Kristinaclode napsal:

  Je někdo doma? 🙂

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *