2023

Peklák je pořád stejně dobrý bikepark jako vždy býval. Spousta tratí, nekonečno kombinací. Víc než příjemná obsluha. Pro tento rok nová bouda s pokladnou,  půjčovnou kol a také konečně oficiální otevření sprch a záchodků, které můžete využívat v případě přespání ve zdejším minikempu. Kdo tady už byl ví o čem mluvím a kdo tady ještě nebyl je divný.

2022

I letos jsem si zajeli zkontrolovat bikepark Peklák. Myslím, že to tady píši každý rok, ale nemůžu si pomoct to tady zase nenapsat. Na Pekláku se neustále maká, stále se něco zlepšuje, vymýšlí a dělá se všechno pro to, aby si to tady každý návštěvník užil na maximum. Všechny tratě byly perfektně upravené i po několika velkých slejvácích. Obsluha u vleku jako vždy přátelská, připravená vám pomoct s jakýmkoliv problémem. Sice tady nejsou žádné deseti kilometrové sjezdy, ovšem to vám tady nahradí počet a rozmanitost tratí. Pokud by měl někdo chuť a přejedl by se bikeparku může si udělat výlet na druhou stranu kopce, kde jsou nakopané singletraily, na kterých se také dá strávit hezkých pár chvil.

Restaurace na Pekláku je klasika, pivo Bernard a dokážou ti tady ohřát pizzu. Takže poměr cena výkon, za mně ok. Jako novinku na tyto prázdniny se tady pro vás připravuje konečně plnohodnotná možnost přespání na parkovišti. Usilovně se budují toalety a sprchy, aby jste si tady mohli v klidu užít i několik dnů v řadě. Také se staví zbrusu nová lajna plná lavic a monstrózních klopenek. A největší paráda, kterou jsem letos zaregistrovali byl samoobslužný bar Krmelec u výstupní stanice lanovky. První svého druhu v České Republice a zase na Pekláku, to už není náhoda. Velice jednoduše si tady můžete koupit nápoje, uvařit si kafé, kaši a mnoho dalšího. Vše je na bázi důvěry a kdyby pár hlupáku nekazilo tuhle myšlenku… Snad čas oddělí zrno od plev. 

Na Peklák se prostě vyplatí si zajet. Je tady vše co správný bajker může čekat od povedeného bikeparku!!!

 

 

2021

Už ani nedokážu spočítat, kolikrát jsme se nechali vytáhnout lanem v tomto super bikeparku. První mapování bylo někdy před osmi lety a to už je pro takový areál, ale i pro nás kus cesty. Od začátku jsem říkal že Peklák má před sebou velkou a zářnou budoucnost. A myslím, že tento rok nám to Peklák ukázal ve vší kráse a my jsme se nemýlili. Areál již nějakou dobu roste a roste a zase roste. Letos si tak můžete v bikeparku projet více jak deset tratí čistě z kopce dolů a ty se dají samozřejmě všelijak nakombinovat, takže možností jak se tady zabavit je víc jak dost. U výstupní stanice lanovky je k dispozici také pumptrack a skill centrum, kde se můžete parádně rozehřát před ostrým sjezdem. Vybavená půjčovna kol, které si můžete rezervovat přes internet, servis, restaurace a velké betonové parkoviště pod areálem, to vše je vám k dispozici. 

Všechny tratě byly i za super deštivého počasí perfektně sjízdné a my jsme si to tady mohli užít i s našimi nejmenšími mapéry, kteří byli z Pekláku také doslova nadšení. Největší nadšení bylo z nově vzniklé Růžovky, kterou bych bez zaváhání přejmenoval na SuperFlow. Hodně povedená a super vyžehlená trasa na které si užije doslova každý je takovou třešničkou na dortu v celém areálu. Pokud by vám bikepark nestačil a nebo by na vás některé tratě byli prostě moc, nemusíte panikařit, ale můžete se rovnou vydat na singltreky, kterou jsou součásti areálu Peklák. Tratě začínají u výstupní stanice, kam se můžete dostat po vlastních a nebo se můžete vytáhnout lanovkou. Záleží na vás. A opět, vše perfektně připraveno a vymyšleno. Zajezdíte si tady klidné pasáže i svižné sjezdy, ovšem vše v rytmu pohody.

Bikepark Peklák už prostě není jen ten Peklák, ale řadí se mezi zábavné, výživné a rozhodně né jednodenní bikeparky u nás. Všem to tady doporučujeme!!! 

2020

Tento rok je pro bikepark Peklák opravdu přelomový. Klidně by jsme jej mohli přejmenovat na NOVÝ bikepark Peklák. Jelikož zima nebyla letos v podstatě žádná, mohli tady kluci makat celou zimu a připravit nám na letní sezónu několik překvapení. Je toho opravdu hodně. Zcela nové obrovské parkoviště, kde se vejde opravdu slušný počet aut. Na konci parkoviště jsou připravené travnaté plochy s přípojkami na elektřinu, můžete vyrazit karavanem a strávit tady nějaký ten den. V opačném rohu najdeme hadici s kartáčem, která slouží jako myčka kol. K tomuto bodu bych měl drobnou připomínku. Kartáč na konci hadice je sice fajn, ale není moc funkční. Myslím, že klasická pistole s možností změny tlaku by byla o dost účinnější. Snad již letos zde budou přistavené kontejnéry, které budou sloužit jako WC a sprchy.

AWZX6269

Co se týká samotného pojezdu v bikeparku, i tady nastala spousta změn. Pořád vás na kopec vytáhne poma, která i při slušné návštěvnosti zaručí minimální řadu a čekací dobu.

Nahoře, u výstupního místa, vznikl nový super pumptrack a menší trailový okruh, třeba k procvičení než vyrazíte vstříc zdejším trailům. Další možnost protáhnutí je na nově zbudovaných dvojácích, které jsou opět na vrchní části sjezdovky. Vše si můžete projet několikrát, aniž by jste museli zpět na lano.

WYKK1527Většina trailů dostalo nějaký ten nový prvek a skoro všechny byli nějakým způsobem dosypány a přeměněny. Jezdíme tady každý rok, ale letos to pro nás byl v podstatě nový bikepark. K úpravě stávajících trailů také vznikli zcela nové traily. Trail Vyhlídka a Růžovka. Oba tyto traily jsou velice nenáročné a dobře mířené na nejmenší jezdce. Takže na Pekláku si letos můžete zajezdit neuvěřitelných deset tratí. A aby toho nebylo málo na prázdniny se tady chystá otevřít 15 kilometrů nových tratí, které povedou do širšího okolí. Jakmile tohle bude otevřeno a spuštěno stane se z Pekláku NOVÝ Peklák a myslím, že zdejší lano a vlekaři se pořádně zapotí.

Na závěr není co dodat. Peklák je prostě skvělé středisko, kde si teď můžete zajet klidně na několik dnů a užít si tady pořádnou bajkovou zábavu.

 

2019

IMG_5151Letošní mapovačku jsme si užili opravdu se vším všudy, včetně vyzkoušení zdejší atrakce – terénní káry. Bylo to naše první letošní lano, takže natěšenost byla opravdu pořádná. Ještě k tomu nás dostihla trocha nostalgie při zjištění, že bikepark Peklák jsme poprvé mapovali již v roce 2013. Dlouhá spolupráce, které si vážíme. S ohlédnutím do dob minulých je třeba říct, že se tady nic podstatného nezměnilo a to je vlastně dobře. Každý rok samozřejmě přibudou nějaké novinky, ale Peklák už od začátku svého působení nastavil laťku hodně vysoko a z malého kopce dokázal vytřískat maximum.

Letos, stejně jako minulý rok bikepark disponuje neuvěřitelnými sedmi tratěmi, které se dají různě kombinovat. Od nejlechčí mechovky až po dvě černé trasy (jsou opravdu černé) si tady každý najde to své. Překážky jsou stavěné tak akorát – žádné peklo, na které by se odvážil jen málokdo. Možná se mnozí z vás budou divit jaký pokrok se dá za den ježdění na Pekláku udělat. Za nás tratě na jedničku. Kluci do toho dávají srdíčko a bikepark podle toho vypadá.

IMG_5152

Letos si tady můžete poskakovat celý den za pouhých 390 korun, což je taky skvělá zpráva. Myslím, že Peklák není třeba víc popisovat, prostě super bikepark na kraji České Třebové, kde vás ježdění určitě nepřestane bavit. Jsou i tací, co tento areál ještě nenavštívili. My si myslíme, že je to velká chyba a měla by se napravit. Kdo by se chtěl blíže seznámit se zdejšími trasami, může zhlédnout naše videa tratí na rok 2019 pro co nejvěrnější představu. Vše je připraveno a vlekaři čekají pouze na vás a vaše řidítka, za které vám ochotně zaháknout lano, které vás vyveze na ”Pekelný” kopec.

2017

Už ani nevím po kolikáté jsme byli aktualizovat Peklák. Areál patří svými proporcemi k těm nejmenším u nás, ovšem. To co dokázali vybudovat na Pekláku, se občas nepodařilo ani v těch nej areálech u nás. Kluci tady využívají opravdu každý kout lesa, každý kámen, každý kořen a pařez. Projet si zde můžete sedm tratí a letos jsme získali informaci, že by se snad mělo ještě něco motat okolo lanovky po pravé straně směrem vzhůru. Pro mně je toto jasný důkaz toho, že když se chce všechno jde a když se nechce ono se to na něco svede.

Letos tady nebudu popisovat každou trať. Popis najdete níže v roce 2016. Nová trasa Air Line, která je postavena pro ty nejzkušenější a nejpružnější z nás vede vlevo po sjezdovce pohledem nahoru. Zalítat si zde můžete opravdu dosyta. Dvojáky, dřevěné polety a výskok z mlýna zaručují pořádnou dávku adrenalinu a zábavy.Pro zkušené můžeme vřele doporučit.

Peklák jsme mapovali ve slušném počtu jezdců a také jsme pro vás vyzkoušeli místní půjčovnu kol, ze které pro vás chystáme report.Peklák rozhodně neusnul na vavřínech, pořádně do toho šlape a využívá všechny dostupné prostředky aby potěšil všechny své návštěvníky. Kdybychom známkovali bikeparky, jako že to neděláme, dali bychom Pekláku pekelnou jedničku.

Tak zase za rok na Pekláku

2016

Areál nacházející se na okraji České Třebové, nepatří mezi ty největší u nás, ovšem počtem tratí a variabilitou celého areál, patří mezi ty nejlepší. Na výběr tady máte sedm tratí a kdyby ani to nestačilo, můžete z kola přesedat na místní specialitu, káry.  V areálu je občerstvení s možností doplnění tekutin. Cena permic je příznívá a obsluha příjemná.

Námi naměřená nejvyšší nadmořská výška, byla 590 m.n.m. nejnižší 450 m.n.m.. Celkové klesání 130 m. Průměrná délka trasy se pohybuje někde kolem jednoho kilometru.

Nejlehčí trasa s názvem Mechovka je určená pro začátečníky. Pár lávek na začátku, hezké průjezdy klopenkami, které jsou občas dost úzké díky okolním stromům. Na trati je také pár dřevěných skoček, které jezdec může zhupnout.

Trasa Malinovka je o poznání složitějším kouskem. Trať může sjíždět i začátečník. Ovšem pro zkušenější jezdce jsou na této tratí připravéné dva přescesťáčky, slušný wallride a na závěr možnost pořádného poletu. Trať je náročná ovšem, vše jde objet a tak si tuto trať stejně užít.

Rodeo je trať ležící na druhé straně sjezdovky než dříve zmiňované tratě. I zde lze nakombinovat trasu tak, aby si každý zajel to své. Doménou tratě je obří lávka, díky které se křižují dvě cesty. V první třetině trasy na zpevněné cestě, která slouží jako jakási křižovatka, si můžete vybrat kudy budete pokračovat. Možností je víc než dost.

Čtvrtá trať s názvem korida je určená pro jezdce znalé svého řemesla. Dropy sice lze objet, ovšem ostré klopeky a strmé sjezdy před vámi neuhnou. Trať vede opět do třetiny, kde je možnost si vybrat další trasy. Další možnost je skočit přescesťák a pokračovat dál po červené, která se pozdějí spojí s modrou traťí.

Pátá a šestá možnost vaší jízdy má názvy Rolling Stones a Rock&Roll. Jedná se o DH traťě, kde si chyby vybírají svou daň. Dropy, strmé sjezdy, skoky a nepatrně kořenů dělá tyto tratě určitě zajímavé. Trať Rock&Roll plynule navazuje na lajnu dřevěných lávek, které jsou zakončené slušným hupem dolů.

Na Pekláku je vše jak má být. Dobrá nálada, lano a spousta tratí pro nás pro všechny. Kdo tenhle areál nahodou ještě nenavštívil hurá do toho.

FF

2013

První bikepark, který jsme v roce 2013 kompletně zmapovali je bikepark Peklák, který se nachází jen pár metrů nad městem Česká Třebová. V areálu je pro vás připravena kotva, která vás zaručeně vytáhne na zdejší kopec. Areál se začal tvořit loňskou sezónu a v té letošní to rozjel naplno. Místní areál, který je mimochodem skvěle postavený, pro vás připravil na české poměry neuvěřitelných sedm tratí. Je pravda, že délka tras není srovnatelná s těmi největšími bikeparky u nás, ovšem počet tras v Pekláku vám toto vynahradí. Měli jsme možnost na vlastní kůži vyzkoušet zdejší trasy a po necelém dni ježdění se nám stálo opravdu jen málokdy, že bychom jeli stejnou trasu úplně stejně. Tratě jsou zde opravdu skvěle navrhnuté a propletené. Skvělé poježdění je zde prostě zaručeno, plus k tomu připočítejte přijatelné ceny, skvělý místní kolektiv a už není žádný důvod tento bikepark nenavštívit. Svou polohou je bikeaprk dostupný z velké části naší republiky.

 

Další trať se na Pekláku teprve buduje a má název Air line. V co nejkratší době ji pro vás zmapujeme a zaneseme do naší podrobné mapky. Pokud jste v tomto bikeparku ještě nejezdili, určitě se zde zastavte. Bikepark Peklák je dalším důkazem, že se dá vybudovat kvalitní bikepark i bez velké lanovky. Děkujeme celému kolektivu bikeparku Peklák za krásný den a skvělé přijetí.

Video

 • Bike Resort Peklák 2023Bike Resort Peklák 2023
 • Bike Resort Peklák 2023 Malinovka-Mechovka-Zmije-Korida-Drtikol-North Shore-JedničkaBike Resort Peklák 2023 Malinovka-Mechovka-Zmije-Korida-Drtikol-North Shore-Jednička
 • Bike Resort Peklák 8 yr banditos Mechovka-Rodeo-Zmije-Růžovka-Malinovka-Drtikol-HipHopBike Resort Peklák 8 yr banditos Mechovka-Rodeo-Zmije-Růžovka-Malinovka-Drtikol-HipHop
 • Bike resort Peklák 2022Bike resort Peklák 2022
 • Peklák 2022 DH1Peklák 2022 DH1
 • Peklák 2022 Drtikol North ShorePeklák 2022 Drtikol North Shore
 • Peklák 2022 VyhlídkaPeklák 2022 Vyhlídka
 • Peklák 2022 ZmijePeklák 2022 Zmije
 • Peklák 2022 RůžovkaPeklák 2022 Růžovka
 • Peklák 2022 RodeoPeklák 2022 Rodeo
 • Peklák 2022 MalinovkaPeklák 2022 Malinovka
 • Peklák 2022 KoridaPeklák 2022 Korida
 • Bikepark Peklák 2021Bikepark Peklák 2021
 • Mechovka Peklák 2021Mechovka Peklák 2021
 • Korida-Vyhlídka-Zmije Peklák 2021Korida-Vyhlídka-Zmije Peklák 2021
 • Růžovka Peklák 2021Růžovka Peklák 2021
 • Rodeo Peklák 2021Rodeo Peklák 2021
 • Drtikol Peklák 2021Drtikol Peklák 2021
 • Zmije Peklak 2021Zmije Peklak 2021
 • Bikepark Peklák 2020Bikepark Peklák 2020
 • Bikepark Peklák 2020 VyhlídkaBikepark Peklák 2020 Vyhlídka
 • Bikepark Peklák 2020 MechovkaBikepark Peklák 2020 Mechovka
 • Bikepark Peklák 2020 RodeoBikepark Peklák 2020 Rodeo
 • Bikepark Peklák 2020 DrtikolBikepark Peklák 2020 Drtikol
 • Bikepark Peklák 2020 KoridaBikepark Peklák 2020 Korida
 • Bikepark Peklák 2020 MalinovkaBikepark Peklák 2020 Malinovka
 • Bikepark Peklák 2020 North ShoreBikepark Peklák 2020 North Shore
 • Bikepark Peklák 2019Bikepark Peklák 2019
 • Bikepark Peklák Rock&Roll 2019Bikepark Peklák Rock&Roll 2019
 • Bikepark Peklák Malinovka 2019Bikepark Peklák Malinovka 2019
 • Bikepark Peklák Korida 2019Bikepark Peklák Korida 2019
 • Bikepark Peklák Rodeo 2019Bikepark Peklák Rodeo 2019
 • Bikepark Peklák Mechovka 2019Bikepark Peklák Mechovka 2019
 • Peklák 2017Peklák 2017
 • Rodeo 2017Rodeo 2017
 • Korida 2017Korida 2017
 • Air Line 2017Air Line 2017
 • Video žlutá trasaVideo žlutá trasa
 • Malinovka 2017Malinovka 2017
 • Mechovka 2017Mechovka 2017
 • Rock´n Roll 2017Rock´n Roll 2017
 • Video červená trasaVideo červená trasa
 • Video modrá trasaVideo modrá trasa
 • Video zelená trasaVideo zelená trasa

Vaše komentáře

 1. Jarek napsal:

  Na malém prostoru hodně zábavy, blízko Brna 😉

 2. Tomáš Dušek napsal:

  Chtěl bych vyzkoušet.

 3. Lukáš napsal:

  Určitě bych všem doporučil vyzkoušet tenhle super bikepark,který mám téměř za barákem.Dá se tu potrénovat úplně všechno od kořenů,rock gardenu až po solidní dropy a přescesťáky.

 4. Milan napsal:

  Myslím,že tento bikepark nepotřebuje komentář-prostě super!!

 5. Aleš napsal:

  Musim naplanovat výlet

 6. Irena napsal:

  Doporučuji navštívit,super městský Bikepark.

 7. Petr S. napsal:

  Jezdím jsem poměrně pravidelně a určitě bych všem kdo tu ještě nebyl doporučil návštěvu.

 8. Mirek napsal:

  Určitě stojí za návštěvu.

 9. Petr napsal:

  PEKLÁK JE BOŽÍ

 10. Tom napsal:

  PEKLÁK JE BOŽÍ, supr park na vyblbnuti, kazdy si prijde na svoje a posune se urcite dal

 11. Tomáš Duda napsal:

  PEKLÁK JE BOŽÍ – i když jsem tam ještě nebyl tak to vím, protože jsem to viděl v televizi………. teda na youtubu 😉 Určitě tam brzy zajedu.

 12. Iveta napsal:

  PEKLÁK JE BOŽÍ a až vyhraji permici, tak se o tom pojedu osobně přesvědčit 🙂

 13. Michal napsal:

  “PEKLAK JE BOŽÍ”
  Je to môj prvý bikepark.

 14. xmartinezzx napsal:

  Verim, ze “PEKLAK JE BOZI” a proto bych se tam chtel jet podivat

 15. Vasik napsal:

  PEKLAK JE BOŽÍ
  Super obsluha. Na malem kopecku spousta zábavy. Pro me nic moc umění mi stačí červene a modre lajny

 16. Jarek napsal:

  Peklák je BOŽÍ!
  Než se areál komplet překopal…oukej některé tratě byli dobré,ale některé zas naopak. Už od začáítku roku přemýšlím o návštěvě nově nakopaných tratí. (y)
  Ale je tam zas taková rodinná atmosféra a to se cení.

 17. Vladimír napsal:

  PEKLÁK JE BOŽÍ

  Rad bych pridal neco dalsiho, ale na Peklak se teprve chystam. Mam to docela daleko, tak permice gratis by bodla.

 18. Filip Grozdanič napsal:

  PEKLÁK MĚ BAVÍ – sice jsem ještě nenavštívil, ale z videa vypadá suprově.

 19. Tomáš Hájek napsal:

  Peklák je boží!!! Strávili jsme tam teď víkend a nemělo to chybu. Super traily, minikemp, obsluha vleku, pivo….

 20. Lukáš napsal:

  “PEKLO JE BOŽÍ” Ještě jsem tam nebyl.. STOP…… Až se tam dostanu, budu hodnotit…. STOP.

 21. Nela Skřebská napsal:

  Peklák je boží! Doporučuji navštívit, parádní tratě a příjemná obsluha vleku.

 22. Lukáš Havelka napsal:

  PEKLÁK JE BOŽÍ!
  Určitě všem doporučuji, důkaz toho, že i na malém kopci se dá udělat spousta zábavy.

 23. Nela Skřebská napsal:

  Peklák je boží! Tento příměstský bikepark stojí za návštěvu. Tratě sice kratší, ale velmi zábavné.

 24. Lukáš Havelka napsal:

  PEKLÁK JE BOŽÍ! Doporučuji navštívít, stojí za to. Příjemná obsluha vleku.

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčovna kol

Pokud Vás láká užít si tratě na 100% a nemáte vhodné kolo je tu pro Vás naše půjčovna.  Nabízíme Vám celoodpružená universální kola Rockmachine Blizzard a Merida Oneforty a sjezdová kola Kellys Noid.
V naší půjčovně jsou také k zapůjčení integrální cyklistické přilby.
Půjčování a rezervace kol probíhá přes online rezervační systém Rezervátor.
Zápůjčku je také možno vyřídit osobně v den zápůjčky, nutný je občanský průkaz a záloha 5000 Kč. (možno uhradit platební kartou). Provozní řád půjčovny zde.
U osob do 18ti let vyžadujeme pro jízdu v tratích a k zapůjčení kola písemný souhlas zákonného zástupce !!!

Vstup do Rezervátoru kol zde.

Přehled kol k zapůjčení:

počet kusůznačka/typvelikostpostava v cmzdvih v mmurčenícena 4 hod.cena 1 den
5RM Blizzard 2023M155-175160universal7501100
5RM Blizzard 2023L175-190160universal7501100
2RM Blizzard 2021XL185-200160universal7501100
2Rocky Mountain Reaper 2023S150-165160universal7501100
3Kellys Noid 2021L179-195200DH9001250
3Kellys Noid 2021M170-185200DH9001250
Kauce5000 Kč      
Integrální přilba     130250

Ceník

Na stezky možno vjíždět denně od 1.5. do 31.10.

Nevjíždějte prosím dříve než 2 hodiny po východu slunce a stezky opusťte nejdéle 2 hodiny před západem slunce

Provozní doba vleku v sezóně 2023:

 

květen – červenčtvrtek -neděle10:00 – 18:00
červenec – srpenúterý-neděle10:00 – 18:00
záříčtvrtek-neděle10:00 – 17:00
1-16.říjnačtvrtek-neděle10:00-17:00
17-30. říjnabude upřesněno 

8.5. otevřeno 10-18

 

 

Ceník jízdného na vleku:

 

1 jízda60,-
2 hodiny350,-
4 hodiny430,-
1 den550,-
5 dní v sezóně (možno čerpat v průběhu celé sezóny)2190,-
1 jízda děti 6-15 let50,-
2 hodiny děti 6-15 let280,-
4 hodiny děti 6-15 let340,-
1 den děti 6-15 let450,-
5 dní v sezóně děti 6-15 let1890,-
Děti do 6ti let zdarma 
Pokladna příjímá platební karty 
Vstupné plavecký bazén – akce k celodenní jízdence na vlek95,-

V Bike resortu Peklák je možno použít městskou kartu výhradně k jednorázovému vstupu na vlek. Směrnice pro Městskou kartu Česká Třebová zde. Služba za použití elektrické energie 8 Kč/kWh (přípojky pro obytná vozidla) a vodného 10Kč/2,5 min (myčka kol a stojan na pitnou vodu).