2023

Po delší době jsme se opět rozhodli navštívit bikepark Monínec. Nebyla to ale běžná návštěva, nýbrž závodní návštěva. Ve stejném termínu v jakém jsme přijeli mapovat bikepark ležící nedaleko Prahy se zde také pořádal poslední závod ze série Trail Kids. No a tak jsme obě tyto činnosti spojily v jednu. Naši dva banditi se tak zúčastnili závodu a do toho jsme se pro vás snažili zmapovat tento areál pro rok 2023.
Jak jsem již psal. nějakou dobu jsme tu nebyli a tak nás pár věcí překvapilo a nutno říct, že pouze příjemně. Zázemí zůstává stejné. Obrovské parkoviště, které je zdarma a restaurace s parádní terasou, která vám nabízí výhledy do okolí. Čtyřsedačková lanovka, která vás sice pomaleji, ale jistě vyveze na zdejší kopec, kde začínají všechny traily. Už se nepamatuji jak to bylo dříve, ale trochu nás zmátl prodej vstupenek v půjčovně kol, který je o trochu níže než nástupní stanice lanovky. Myslím, že cedule na to upozorňovaly, ale chvíli nám trvalo, než jsme se zorientovali. U spodní stanice lanovky je k dispozici menší zábavní park pro děti, do kterého si můžete zakoupit vstup na stejném místě.
Co se trailů týče, tak ty prošli většími či menšími změnami. Ovšem vše bylo podle nás ku prospěchu věci. Traily dříve vedly přímo po sjezdovce, ovšem nyní jsou vedeny lehce bokem a dokonce si zde můžete vybrat ze dvou variant. Nová pasáž se později napojuje na stávající trail. Dětský trail, který také vedl po sjezdovce je ve své horní pasáži takříkajíc po smrti. Za mně se tato pasáž úplně nepovedla a tak sami bajkeři rozhodli o její budoucnosti. Prostřední část dětského trailu je stále k dispozici a je určitě zajímavější než její vyšší pasáž. Jakmile se hlavní trailová lajna vnoří do lesa máte na výběr z jednodušší a těžší varianty. Vše je sjízdné a oba traily poskytují kopec zábavy. Poslední pasáž, která byla známá svými obrovskými lavicemi, které měl ne každý koule skočit doznal také změn. Lavice zůstávají, ovšem je zde objízdná varianta plná klopenek a nějaká ta lavice.
Co je tady nové, je enduro hrabanková lajna, která začíná v půlce kopce a je neuvěřitelně šikovně namotaná v lese. Touto trasou nabral bikepark Monínec nový vítr a je zase o důvod víc si zde zajezdit. Monínec již patří do české bajkové klasiky a je dobře, že nezůstal stát a něco se tady děje. Určitě se přijeďte podívat. 

2019

019Pohodový víkend strávený v pohodovém bikeparku. Další letos zmapovaný areál je Monínec. Bikepark vám na našem webu představujeme pravidelně a tak snad většina z vás ví co zde může potkat. Letos jsme na kopec vyrazili také s našimi nejmenšími mapéry a tak jsme jako první šli projet zdejší family lajnu. Trať je opravdu mírná bez jakýchkoliv zásadních překážek. Snad jen v prostřední pasáži, kde trať zamíří do lesa vedle sjezdovky se trochu přiostří, ale opravdu jen na chvíli. Trasa je ideální na první seznámení s traily. Dětem s většími zkušenostmi, nebo začínajícím jezdcům však trať nemá moc co nabídnout. Opravdu se jedná pouze o jakousi pěšinku, která se pomalu valí z kopce dolů. Na výlet s rodinou, která si chce poprvé osahat jízdu z kopce dolů a být naprosto v klidu, že se nic nestane je tento trail ideální.

JVGC7245

Nejvyhledávanější trasa bude bezpochyby červená, která se v půli kopce dělí na modrou lehčí odbočku. Trať plná klopenek, skoků, dropů a dřevěných překážek. Pokud nebudete dělat zastávky a pojede v kuse zabere vám tato trať dobré tři minuty, což je na takový kopec příjemné. V horní pasáži jedete klopenky a dvojáky, které bohužel nejsou vždy plné a tak si je méně zkušení jezdci nemohou nalétat. Což je za mně škoda. V druhé části vjíždíte do lesa, kde na vás začnou vykukovat dřevěné překážky v podobě dropů a wallride. Tato pasáž na červené trase je to nejzábavnější co na Monínci můžete potkat. Modrá odbočka je také velice zábavná. V poslední pasáži, jakmile překřížíte cestu přes most vás čekají už jen monstr skoky, na které musíte mít opravdu hodně naježděno, aby jste si na ně troufli. Nemám nic proti skokům, které nejsem schopný doletět a chápu, že jsou borci, kteří nejsou takový jelita jako já a jezdci za České bikeparky, ale za dva dny jsem tady neviděl jediného borce, který by skoky doletěl. Za mně by se určitě slušelo postavit druhou možnost, nebo objížďku. Z hlíny, která byla na tyhle skoky použita by určitě šlo vymyslet spousta jiných zábavných pasáží.
Poslední trať, kterou si tady můžete projet je nortshore sekce s označením černá. Bohužel ani tuto sekci vám nejsme schopni natočit, protože je podle nás prostě moc. Z použitého dřeva, které tady leží dost ladem, protože moc jezdců tudy neprojede by šlo určitě vymyslet černou ale sjízdnou trasu. To co tady je jsem za několik let co zde jezdíme neprojel nikdy a to bych si dovolil říct, že něco naježděno mám.

CSTG2005

Vlastně jsem rád, že bikepark Monínec nejde tou klasickou cestou vyžehlených bikeparků. Prostě pokud si tady chcete zajezdit je třeba si to nejdřív nalítat a potom je to opravdu radost. Pokud tedy mluvíme o nejježděnější trase červená/modrá. Ten zbytek chce prostě ještě trošku dotáhnout a určitě popřemýšlet jak tento bikepark udělat atraktivnější pro širší veřejnost. Pokud nemáte vůbec tušení co bikepark je a chcete to zjistit zajeďte na zdejší family trail, jako první seznámení je to ok. Pokud už vás nebaví vyžehlený flow, kterých je čím dál více a chcete si posunout svůj level přijeďte na Monínec. Stojí to za to.

2018

Když už jsme jednou řekli, že projedem všechny bikeparky, tak nesmíme zapomenout na bikepark Monínec, který leží hnedka vedle Prčic. Prčice všichni znají, kdo nezná použije Google nebo naše stránky, kde je poloha bikeparku jasně vyznačena. V areálu se toho mnoho od naši poslední návštěvy nezměnilo. Pořád se tady točí lanovka, obsluha je pořád příjemná, ne jako ti dva borci dole na Lipně… Pořád se tady můžete dobře najíst a napít ve zdejší restauraci.

DSC_0092

To co je tady nové, je family trať. Loni byla jako novinka, jenže loni jsme tady nebyli my. Trať není nijak náročná a sjede ji v podstatě každý, kdo si doma nezapomněl kolo. Jen doufám, že zdejší stavitele nenechají trasu tak jak je a časem do ní zakomponují nějaké další prvky. Jinak by to mohla být za chvíli nuda. Děti na trase příjemně zabavíte, ale víc jak jednodenní ježdění to nebude. Co se týče ostatních tras, najdete zde dvě hlavní lajny, které mají stejný začátek a konec. Bližší popis najdete v dřívějších textech.  Do toho si můžete odbočit také na DH pasáže, které jsou ve střední části bikeparku a nebo se druhou stranou pokusit o zdolání zdejší northshore lajny. Osobně si myslím, že je to lehký přestřel. Dřeva jsou obrovská a za celý den ježdění jsem tam neviděl jediného jezdce. Chápu že někdo to rád velké, ale myslím, že taková hromada dřeva by šla využít efektivněji. Tak aby si ji každý mohl vyzkoušet.
 
 
 DSC_0018
Areál samozřejmě můžeme doporučit, pokud si lajny opravdu nalítáte je to velká zábava. Pozor snad akorát na čtyři lavice, které vás potkají na samém konci tratí. Opět stejný případ jako northshore pasáž. Je to hezké, je to velký, ale málokdo to skočí. Možná sem prostě jenom slabý v kolenech, ale myslím si, že tahle pasáž by šla postavit jinak, k větší spokojenosti i méně zdatných jezdců. Takže Monínec je dobrý, ale nesmíš se toho bát.

 

2017

Tradiční mapování areálu Monínec ve dvou nám letos trošku narušila madam Gába. Samozřejmě narušila v tom dobrém slova smyslu. Poučení loňskou cestou z Hradce Králové do Prčic, jsme opět neodolali a vydali jsme se mimo dálnice na přímo. Stejně jak jsme psali loňi, nedělejte to. Pět, možná šest změn kurzu nás přivádělo k šílenství. Sama jáma, samá objížďka. Plánovaný příjezd byl na desítku. Před dvanáctou jsme v klidu vyndali kola, nahodily hadry a vyrazili rovnou do místní restaurace na oběd. Po dobrém jídle a skvělém pivku jsme konečně vyrazili na lanovku.
Lanovka vláčná, tratě už méně. Tratě oproti loňsku dostali pár menších úprav. Spodní pasáž se čtyřmi skoky byla kompletně předělaná. Skoky dole jsou snad ještě větší než dříve. Také zde je nová trasa, kterou najdete ve středu kopce. Areál Monínec zde nechal vystavět trasu, kde bylo použito opravdu dost dřeva. Dřevěné lávky klidně i v metrové výšce, vystřídají dřevěné lavice, které jsou určené pro ty nejzkušenější. Vlastně všichni naši jezdci tuto pasáž nezvládli. Za mně možná škoda investovat tolika času a dřeva na něco takového. Samozřejmě svoje jezdce si to najde, ale ubrat trošku na obtížnosti a zpřístupňovat areál co nejširšímu okolí je podle nás ta správná cesta. Uvidíme jaké budou ohlasy na tuhle pasáž.
Jinak trasy parádně upravené plné dřevěných a hlíněných překážek. Monínec zřejmě nikdy nebude největší areál u nás, ale malými krůčky se o to pokouší. Kdo Monínec zažil, ví že si tu skvěle zajezdí a užije parádní den pod lanem.

 

2016

Tři roky jsme neměli možnost zajezdit si v bikeparku Monínec. Rok 2016 jsme sezónu mapování odstartovali právě tady. Po domluvě s vedením areálu jsme nastartovali náš vehicle, do navigace jsme zadali Sedlec-Prčice a za dvě a půl hodinky jsme z Hradce dorazili na místo. Všem co vyrážejí z tohoto směru doporučujeme použít dálnice přes Prahu. Zkracovat si cestu napříč, rovnou do Prčic nemá smysl.
Po příjezdu jsme vyčistili čočky foťáků, vytáhli mapky místního areálu a vydali jsme se na kopec mapovat. Hned nám bylo jasné, že Monínec nezůstal, v době naší nepřítomnosti, ladem. Viděli jsme kompletně předělané lajny i skoky. Hlavní změny proběhly na náročnější lajně, ta byla z části zrušená a z větší částí kompletně překopaná. Kamenité úseky, byli často nahrazeny dřevěnými lávkami a dropy. Ve středu kopce vznikla nová odbočka směrem od lesa ke sjezdovce, která vás přivede do zcela nové pasáže. Tato pasáž je lehčího ražení, klopenky a lávky s jediným kritickým místem a to je lávká ve třech metrech nad zemí. Během našeho mapování se na ní stala malá nehoda, zakončená zlomeným zápěstím na obou pažích.
Nebudeme tady popisovat každou překážku na trati, k tomu jsme pro vás připravili video z každé trasy. Bikepark Monínec nenechává nic náhodě, maká na trasách za pomocí kluků z 720.cz, za což jim patří velký dík. Areál je naladěný na sezónu a za lidových 300 Kč si tady opravdu užijete.
Monínec jede, vy jeďte na Monínec.

 

Video

 • 10 yr Banditos Trail Kids závod Monínec10 yr Banditos Trail Kids závod Monínec
 • 10 yr banditos Trail Kids Tréning Monínec10 yr banditos Trail Kids Tréning Monínec
 • Fotr trénuje Moninec 2023Fotr trénuje Moninec 2023
 • Bikepark Monínec 2020Bikepark Monínec 2020
 • Bikepark Monínec 2020 červenáBikepark Monínec 2020 červená
 • Bikepark Monínec 2020 Family trailBikepark Monínec 2020 Family trail
 • Monínec bikepark 2020 modráMonínec bikepark 2020 modrá
 • Bikepark Monínec 2019Bikepark Monínec 2019
 • Monínec Family Trail 2019Monínec Family Trail 2019
 • Bikepark Monínec červená 2019Bikepark Monínec červená 2019
 • Bikepark Monínec modrá 2019Bikepark Monínec modrá 2019
 • Monínec 2017Monínec 2017
 • Monínec červená 2017Monínec červená 2017
 • Monínec modrá 2017Monínec modrá 2017
 • Video červená trasaVideo červená trasa
 • Video modrá trasaVideo modrá trasa

Vaše komentáře

 1. Jarek napsal:

  Už se těším až otestuji 😉

 2. Tomáš Dušek napsal:

  Velmi útulný bikepark. Jeli sme zde český pohár a bylo to moc gud.

 3. Jakub napsal:

  Paradní park 🙂

 4. Slimak napsal:

  zkusil bych

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Otevírací doba / provozní doba lanové dráhy
13. 5. - 30. 6. a 1. 9. - 1. 10.
STŘEDY 15:00-19:00
SOBOTA, NEDĚLE, SVÁTKY 10:00-12:00 / 13:00-17:00

LETNÍ PROVOZ 1. 7. - 31. 8.
STŘEDA, PÁTEK, SOBOTA, NEDĚLE, SVÁTKY 10:00-12:00 / 13:00-18:00

Ceník

Ceník lanové dráhy a bikeparku

Ceník lanová dráha a Bike parkCena vč. DPH
1 jízda / dospělý130 Kč
1 jízda / dítě, senior nad 60 let90 Kč
1 jízda + 1 zpáteční jízda/ dospělý200 Kč
1 jízda + 1 zpáteční jízda / dítě, senior nad 60 let135 Kč
2 jízdy200 Kč
5 jízd415 Kč
1 hodina220 Kč
4 hodiny530 Kč
Celodenní, dospělá osoba600 Kč
Celodenní, dítě do 12 let440 Kč

* Čipová karta se vydává oproti vratné záloze 100 Kč v hotovosti

*Zavazadla se přepravují do 20 kg (kolo,koloběžka, kočárek), el. kola pouze s vyjmutou  baterií.