2018

Bikepark od roku 2017 uzavřen..

2016

Bikepark je hrubě neudržovaný !!!

2012

Bikepark Mladé Buky je dalším českým bikeparkem, který jsme pro vás kompletně zmapovali. Leží necelých deset kilometrů od města Trutnov a šedesát kilometrů od Hradce Králové. Dostupnost pro hradečáky a nejen pro ně je ideální. Celý areál lze vidět z příjezdové cesty. Areál Mladé Buky je velice dobře vybaven, mimo bikepraku zde najdeme různá vyžití, včetně bobové dráhy, která je opravdu povedená.

V samotném bikeparku najdeme dvě trasy z níž zeleně značená trasa má v horní pasáži dvě kombinace. Takže dá se říci tři trasy, což na tak mírný a né příliš dlouhy kopec je víc než dost. Trasy jsou stavěny velice umírněně a nenajdeme zde naprosto nic, co by i méně zkušeného bikera vyvedlo z míry. Snad jen wallride na červené trase. V tomto bikeparku vám na kopec pomůže kotva, kterou vám obsluha velice ochotně přichytí za představec a vám zbývá už jen držet stopu pod lanem. Lano má dobrou rychlost a vy si tak za hodinu ježdění můžete zdejší tratě projet i více jak pětkrát.

Zeleně značená trasa se táhne v pravo od lana ve směru jízdy dolů. Na začátku trasy narazíte na klopenky a mezi nimi několik skoků. Ve střední pasáži jsou opět klopenky, několik z nich je umístěno uprostřed přírodní U-rampy. Spodní část trasy je složená z klopenek, skoků, ale najdeme zde i jednu lávku. Úplně na konci zde najdeme střední dropík, na kterém jsi můžou všichni otestovat své možnosti. Trať je určená pro začátečníky nebo rozježdění zkušenějších jezdců.

Červená trasa začíná na stejném rozjezdovém můstku jako zelená trasa. A skoro celou dobu kopíruje zelenou trasu po pravé straně ve směru jízdy dolů. Na trase leží spousta klopenek a mezi nimi, stejně jako u zelené trasy, nějaká ta skočka. Podle našeho hodnocení jsou bohužel tyto skoky mezi klopenkami moc velké a pro sředního jezdce je až nemožné nabrat v klopenkách takovou rychlost, aby tyto skočky udolal. Ovšem vše se dá přejet a skoky tak neskákat. Na konci nás trasa zavede do lesíka, kde nás čeká náročnější lávká a hned za ní wallride, který nás navede na již popisovanou zelenou trasu.

Poslední trať, kterou můžeme projet v bikepraku Mladé Buky je na naší mapce značená žlutě. Je to díky skokům a lávkám nejnáročnější trať v bikeparku. Po celé délce trati jsou rozložené klopenky a skoky ve všech možných velikostech. Nejzajímavější pasáž v horní části trati jsou dvě dvojice skoků, které prověří vaše dovednosti na kole. Spodní část trati je méně náročná. Leží tam několik skoků, dvě lávky a všudypřítomné klopenky. Žlutá trasa je nejstrmější a nejnáročnější trasa v bikeparku Mladé Buky.

Bikepark nabízí dobré poježdění pro nenáročné bikery. Trasy zde jsou dobře vedené. Doladit pár chybiček a není co vytknout. Pokud jsou na vás ostatní bikeparky moc drahé nebo zbytečně dlouhé, jsou Mladé Buky tou správnou volbou právě pro vás.

Video

  • Video zelená trasaVideo zelená trasa
  • Video žlutá trasaVideo žlutá trasa

Vaše komentáře

  1. Kubo napsal:

    Skvelý bikepark na lámanie rúk…

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ceník

PROVOZNÍ DOBA A CENÍK

Od 9.7.2016 otevřen denně 10-18hodin

Bike Parkdospělýjun/sendítě
1 jízda303030
1 hodina12010090
1/2 dne190160140
1 den250220190

Zvýhodněné balíčky naleznete zde.

Dítě do 10let (do 9,99 let), Junior 10-16 let (do 15,99 let), Senior nad 65 let

Přijímáme platební karty, benefity, unišeky.

Platba kartou Benefit možná jen na pokladně bobové dráhy.

Zakoupené vstupenky mají platnost 7 dní od zakoupení.