2021

Rok se z rokem sešel a my jsme opět navštívili Trail Park Klínovec v Krušných horách. Na začátek je třeba říci, že už minulý rok tady nebylo v podstatě co vytknout a letos je tomu naštěstí skoro stejně. To skoro je způsobené pouze novou enduro tratí, kterou jsme měli tu čest si poprvé projet. Klínovec se řadí do těch nej areálu u nás a to nejen svojí rozlohou, kilometry trailů, ale třeba i počtem tras, ke kterým letos přibyla další.

Kdo by neznal již legendární modrou a červenou trať Azur a Rubín. Prvně vzniklé traily, které již X let slouží bajkerům a které již vrostli do zdejších lesů jako by tady byli odjakživa. Tyto dva traily se staly jasným základem zdejšího parku a jsou určené v podstatě všem, kteří udrží řídítka v ruce. Ono možná o každém zdejším trailu se dá mluvit jako o legendě, nebo mně to tak alespoň přijde. Dlouho budovaný a neméně očekávaný Baron, je o něco rychlejší, ale sjede ho klidně i malé dítě. Ty větší děti, jako jsem třeba já, ho sjedou také jen možná o trochu rychleji a s větším air time jak jsem se dozvědel od zdejších 15 letých riderech. Další skvělá trasa, kterou si zde můžete vyzkoušet!

Třešničkou na dortu zde vždy byla DH trasa, která je tu snad odjakživa. Mapovali jsme jí už v roce 2012 a od té doby prošla samozřejmě pořádnou změnou. Ovšem její agresivita a sklon zůstává pořád stejný. To se nemění. Pořád tomu ovšem něco chybělo. To se však navždy změnilo otevřením Německého trailu, nebo jak se tohle enduro peklo vlastně jmenuje. Trasa, která vás nenechá ani na vteřinu vydechnout a nejspíš ani nadechnout. Za mně je to trasa, která už tady dávno měla být. Kameny, kořeny, brutální sklon a každý metr souboj o přežití. Trať určená všem, kteří mají rádi výzvy.

Trail park Klínovec opět nezklamal! My ho doporučujeme všem a za nás stále zůstává jako nej bikepark pro rodinnou dovolenou. Je jedno jestli sem jedete na den, nebo týden. Nudit se tady rozhodně nebudete.

2020

Při letošní návštěvě areálu Klínovec jsem si dovolil trochu zavzpomínat na naší první návštěvu před deseti lety. Nahoru vás vytáhla jednosedačková lanovka s tak prověšeným lanem, že jste si občas škrtli nohama o větve pod vámi. Trať byla jenom jedna. Pořádný, postaru udělaný DH, který o slově trailbulding neměl ani páru. Mělo to svoje kouzlo, ovšem to co se tady za těch několik let stalo, má svoje kouzlo také a řekl bych, že o dost větší. Nejspíš celá bikerská komunita už ví co je Nový Klínovec zač. Obrovským tempem rozvíjející se středisko, kde člověk dostává pocit, že je vše možné.

Největší novinkou pro tento rok je otevření nových sekcí na trailu Baron. Ve spodní části přibyla jump sekce a tak si můžete Barona užít se shora až dolů k lanovce. Trail Azur byl při naši návštěvě uzavřen, takže jsme ho bohužel nevyzkoušeli. Trail Rubín byl opět skvěle připravený a je třeba říct, že takto dlouhé flow u nás nenajdete. Na začátku se stačí odrazit a celý trail si jenom užíváte parádního sjezdu. Skvěle postavená DH trať, která je až nepřirozeně široká nabízí možnost si ji sjet i když nejste topový jezdec se zaměřením na sjezdy. I přesto, že je trať náročná, vše se dá dobře objet a tak si i tuto lajnu může užít každý.

Shrnuto a podtrženo Klínovec útočí na špičku českých bikeparků. Za mně je tady vše v pořádku, jen bych co nejdříve otevřel připravovanou freeride trať. Už dva roky na ní koukám z lanovky a pořád nic. Otevření této tratě by byla třešnička na dortu. Na Klínovec se prostě vyplatí dojet a užít si co to jde!!!

2017

Dalo by se říct, že letošní mapování areálu Klínovec bylo již tradiční. Opět jsme využili možnost ubytování ve zdejších apartmánech. Počasí bylo jako při každé naší návštěvě ideální s trochou deště a špetkou mlhy. Na areálu se stále maká, budují se nové a nové úseky trailů a sjezdových tratí. Tuto sezónu, si každý návštěvník může vyzkoušet traily Azur a Rubin. Pro ty, které snad tento flow začal nudit je zde v plné nádheře připravena DH trať, která je jedna z nejnáročnějších u nás vůbec. Jak jsme  se dověděli, o trasy se zde starají dvě skupiny stavitelů. Jenda parta opečovává stávající traily a ta druhá buduje nové. Což na české poměry není úplně běžné, ovšem pro jezdce víc než skvělé. Pro nebajkery, je zde možnost zapůjčení terénní koloběžky, pro které jsou zde připravené speciálně vyznačené trasy.

Traily mají bez mála skoro dvacet kilometrů. Modrý Azur je určen pro ty méně zkušené popřípadě pro děti, které mají chuť se seznámit s trailovou jízdou. Deset kilometrů skvěle namotané trasy to je Azur. Bez jediného šlápnutí nahoru a potom kilometry a kilometry jen dolů. Červeně značený Rubín je víc agresivní trail s pořádným flow. Trať je vyžehlená a díky skvělému umu stavitelů si na něj troufne většina jezdců. Ti zkušenější si tady můžou povyskočit a nebo pořádně proříznout klopenici.

Třetí a poslední sjezd, který zde můžete vyzkoušet je určen opravdu zkušeným jezdcům. Místní DHK snad ani nemusím představovat. Trasa vede přímo po sjezdovce a v horních pasážích vás občas zavede také do okraje lesa. Ve spodní pasáži je trasa namotaná lesem,  plná skoků a těžkých kamenitých pasáží. Každý kdo se věnuje DH by tuto trasu měl zajet. Oproti loňsku je trať zase trošku jinak koplá a samozřejmě k lepšímu.

Klínovec a celé Krušné hory jsou opravdu zážitek. Až zdejší stavitelé dodělají vše co si již teď můžete prohlídnout na mapce areálu, nebojím se říct, že tento areál bude patřit mezi tři nejlepší u nás. Na příští rok se budeme těšit na dostavěný černý trail a zcela novou DH trať.

2016

Poslední bikepark, který jsem pro vás v sezóně 2016 zmapovali. Mapovali jsem ho pro vás opravdu pořádně, snad i díky extrémním podmínkám, které nás celý víkend provázely. Je pro nás až neuvěřitelné, že tento bikepark jsme pro vás mapovali již v roce 2012, tedy čtyři roky nazpět. Tehdy na Klínovec vedla ze strany od Jáchymova pouze jedna lanovka a ta už tenkrát něco pamatovala. Letos bylo vše jinak. Čekala na nás krásná čtyřsedačková lanovka s plexi a perfektní zázemí kousek pod lanem. Místního servisu jsem také patřičně využili, ale o tom až v jiném článku.

Změny proběhly i na samotné DH trati, asi jen málo koho by uspokojila samotná nová lanovka. V podstatě profil ani styl tratě, nebyl moc pozměněn. Přesto jsme tu po čtyřech letech našli zcela něco nového. Trať jsme již nemuseli hledat ve vysoké trávě. Po celé délce je nyní trasa dostatečně široká a dobře ohraničená. Každý skok lze objet nebo najít jinou alternativu, než to pálit skokem. Již od první klopenky nám bylo jasné označení DH, tato trasa si na nic nehraje, prostě DH palba. Pro nás bylo vše umocněno všudy přítomným bahnem a nekončícím potůčkem na trati. Pořádné skočky, které si můžete natahovat dle vašeho levelu. Klidně ho jen tak zhupnout a nebo si dát pětimetrový let. Tento styl vás provází v podstatě až k nejspodnější části trasy, drny, skoky, dropy a pořádné DH.

Poslední část trati byla oproti naší poslední návštěvě svedená více do lesíku, kde křižuje dvě lesní cesty, proplétá se kolem nádherných potůčků a je zakončená opravdu brutální kamenitou pasáži. Nechci snad ani vědět, jak tam ty kameny dostali. Tato pasáž je oproti vršku trasy klidnější, jen občas zde potkáte skočku. Po překonání kamenité pasáže vás trať vyplivne pár metrů nad lanem a vy už se jen můžete těšit na další jízdu.

Kdo z vás ještě neochutnal kouzlo Krušných hor a Klínovecké DH tratě, škodíte sami sobě. Pro opravdové DH požitkáře je to něco extra.

 

Ubytování

APARTMÁNY U POŠTY

Více informací

Dva apartmány, spojené společnou chodbou. Lze objednat zvlášť a nebo ve větším počtu lidí spojit apartmány a vytvořit tak jeden opravdu velký. Vyzkoušeno týmem Českých bikeparků a můžeme jen a jen doporučit. Vše nově zařízeno a zrekonstruováno. Tři kilometry od lanovky na Klínovec pět minut chůze do města. Přímo pod apartmány obchod a restaurace. Doporučujeme!


Video

 • Trail Park Klínovec Německá 2021Trail Park Klínovec Německá 2021
 • Trail Park Klínovec Baron 2021Trail Park Klínovec Baron 2021
 • Trail Park Klínovec Rubín 2021Trail Park Klínovec Rubín 2021
 • Trailpark Klínovec 2020 RubínTrailpark Klínovec 2020 Rubín
 • Trail Park Klínovec Baron 2020Trail Park Klínovec Baron 2020
 • Trail Park Klínovec 2018Trail Park Klínovec 2018
 • Trail Park Klínovec 2017Trail Park Klínovec 2017
 • Trail Park Klínovec 2017 Nejmladší mapérkaTrail Park Klínovec 2017 Nejmladší mapérka
 • Trail Park Klínovec DHK 2017Trail Park Klínovec DHK 2017
 • Trail Park Klínovec Rubín 2017Trail Park Klínovec Rubín 2017
 • Trail Park Klínovec Azur 2017Trail Park Klínovec Azur 2017
 • Trail Park Klínovec DHK 2016Trail Park Klínovec DHK 2016
 • Trail Park Klínovec 2016Trail Park Klínovec 2016

Vaše komentáře

 1. František Růžička napsal:

  Pěkný bikepark a hotel

 2. František Růžička napsal:

  Hotel tam dal výběr slov

 3. Marcel napsal:

  Já bohužel musím konstatovat, že tak trochu zamrzly a i přesto, že se sem tam něco nového udělá, tak to není ono. Jezdím tam od dob před vznikem nového trail parku. Ale modrá je zarostlá, že má 4 letá holka místy nevěděla kudy jet. Červená má začátek tak trochu o ničem, pak se to tedy rozjede (střední nová část je ale fajn). Černá – to si dělají p…l, začátek dobrý, střed děs (se podívejte na videa, střed černý nikde není, protože je strašný) a závěr taky nic moc. Nejlepší je německá a dh. Pár příkladů, střed Barona když chytneš flou, tak pak klopny zadny. Když jsme tam potkali kluka, že jde opravit klopnu, tak hodí párkrát lopatou a hurá pryč (naše řady měl v p..i). Pořád to vypadalo stejně strašně. A že vyladí jump sekci na Baronu, ale jak, pořád to není nakople a ten čas a práci měli investovat jinde. A video z podzimu že to bude Evropský Whistler

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Květen: zahájení provozu 1.5. 2020.
Po otevření vždy čtvrtek – neděle – 9:30 – 18:00
Červen: úterý – neděle 9:30 – 18:00 + pondělí 1.6.2020 (Svatodušní pondělí) a pondělí 29.6.2020 – 9:30 – 18:00
Červenec: denně 9:30 – 18:00
Srpen: denně 9:30 – 18:00
Září: denně 9:30 – 18:00

Říjen: 1.10. – 4.10.2020 – 9:30 – 18:00
8.10. – 11.10.2020 – 9:30 – 17:30
15.10. – 18.10. 2020 – 9:30 – 17:30
22.10. – 25.10.2020 – 9:30 – 17:00
25.10. – 9:30 – 16:00
28.10. – 1.11.2020 – 9:30 – 16:00

Půjčovna kol

 

 

Ceník

VŠECHNY JÍZDENKY JSOU NAHRÁVÁNY NA BEZDOTYKOVÉ NOSIČE JÍZDNÉHO (ČIPOVÉ KARTY) SE ZÁLOHOU 50 CZK

JEDNOTLIVÉ JÍZDNÉ

TypDospělíDěti (6-14)Senior (63+), ZTP,
Junior (15-17)
Jednotlivá jednosměrná LD Prima Express180 CZK100 CZK160 CZK
Jednotlivá zpáteční LD Prima Epxress250 CZK140 CZK220 CZK

DENNÍ, VÍCEDENNÍ JÍZDNÉ

TypDospělíDěti (6-14)Senior (63+), ZTP,
Junior (15-17)
1 den630 CZK320 CZK540 CZK
2 dny1 120 CZK540 CZK960 CZK
3 dny1 540 CZK740 CZK1 340 CZK
sezonní6 900 CZK3 500 CZK5 900 CZK
SKI&BIKE – sezonní15 500 CZK  

BODOVÉ JÍZDNÉ

TypDospělíDěti (6-14)Senior (63+), ZTP,
Junior (15-17)
20 bodů340 CZK170 CZK290 CZK
30 bodů480 CZK240 CZK420 CZK
40 bodů600 CZK300 CZK530 CZK
100 bodů1 120 CZK540 CZK960 CZK
 • Děti do 5 let zdarma, dětské jízdné od 6 let do 14 let včetně
 • Juniorské jízdné od 15 do 17 let včetně
 • Seniorské jízdné od 63 let
 • Vstupné pro zdravotně postižené je možné zakoupit po předložení průkazu ZTP
 • Při nákupu dětského, juniorského a seniorského jízdného musí být prokázán věk uživatele
 • Sezonní jízdenky je možno zakoupit na pokladně u dolní stanice lanové dráhy Prima Express (ozn. A) v době provozu lanovky
 • Sezonní jízdenka BIKE&SKI je platná pro letní sezonu 2019 a zimní sezonu 2019/20
 • Bodové jízdenku možno čerpat po celou letní sezonu
 • LD Prima Express odečítá 10 bodů