2017

Kdybych měl letošní návštěvu tohoto bikeparku popsat pouze heslovitě bylo by to nějak takhle Pec pod Sněžkou, lanovka, parádní výhled, kořeny, kořeny, lávka, kameny, kameny, lávka, kameny, lávka, skála, skála, drop, drop, drop, palba, kořeny a zase lanovka. Zdejší trať mluví sama za sebe. Nebude se s vámi mazlit. Trať tady stojí již pěknou řádku let, jezdí se tady spousta závodů a všichni se sem rádi vracejí. Proč? Protože trať je perfektně navržena, nepotřebuje velkou údržbu, jezdci si ji vlastně vyjíždějí sami. Areál jsme mapovali minimálně třikrát a nikdy nám nepřišlo naškodu, že je tady pouze jedna DH trať, tak to prostě je.

Areál, není určen pro začátečníky ani pro rodiny s dětmi. Je to prostě DH klasika v České Republice. Až na jeden přejezd přes lanovku a spodní pasáž, která také vede po louce, zde najdete pouze pasáže umístěné přímo v lese nebo na skále. Ta je ta nejzábavnější. Pokud vás již omrzeli všechny ty flow traily a chtěli by jste se vrátit k pořádnému freeridu jeďte tady. Trať vás nepustí ani po celodenním ježdění. Hrubá náročná a svá to je zdejší DH trať. Kdybychom rozdávali hvězdičky jako Pohlreich , dali bychom 5/5.

Jeden bikepark, jedna trasa a spousta zážitků.

2016

V tomto roce jsme pro vás stihli zmapovat také bikepark DH Bramberk. Areál leží na úplném konci Pece pod Sněžkou. Auto můžete nechat na zdejším parkovišti a lehkou desetiminutovou procházkou dojdete přímo pod lano bikeparku. Za přijatelnou cenu 290 CZK si zde můžete užívat motokros celý den.

Je pravda, že zde najdete pouze jednu trať, která se však v žádném případě nemusí stydět za přívlastek čisté DH. Trať není určená pro žádné začátečníky. Od první zatáčky na trati je vám jasné, že tady nebude nic zadarmo. Všude kořeny, spousta dřevěných lávek, po kterých následují opět a zase kořeny. To je to, na co se můžete těšit ve vrchní části sjezdu. Prostřední část je traverz přes sjezdovku, která má místy dost neuvěřitelný úhel. Druhá část začíná opět dřevěnou lávkou, ze které chtě-nechtě musíte dropnout do slušného kamenného políčka. Seskok z kamenné zídky, pár skoček a hurá na zdolání skalnaté pasáže. Několika metrová pasáž, kde se vaše pláště valí pouze přes skálu je opravdu parádní. Pokud se vám tento úsek podaří zdolat nečeká vás nic jiného než další kamenné pole opepřené potůčkem. Poslední část vede opět přes sjezdovku, s jedním dřevěným skokem a jedním velice slušným přescesťáčkem. Potom už zbývá jen dojet opět k lanu a pohodlně nasednout na sedačku.

DH Bramberk je dobře obstaráván a přitom zde narazíte na pasáže, které se roky upravují tak, jak je jezdci kropí dolů. Za sebe musím říct, že podobně náročnou a takto profilovanou trať u nás jen těžko najdete. Možná vůbec. Chcete si vyzkoušet, kde jsou vaše hranice v opravdovém DH. Jeďte na DH Bramberk.

2014

Další český bikepark, který jsme pro vás měli možnost zmapovat. Asi není třeba upřesňovat v jakém městě tento bikepark najdete. Bikepark se nachází v areálu lanovky Hnědý Vrch a leží na konci Pece, kde je pro vás připravena čtyrsedačková lanovka, která vás bez problému dostane na zdejší vrchol. Na Hnědém vrchu můžete také navštívit rozhlednu, ze které máte překrásný pohled na místní krajinu a samozřejmě také na Snežku.

V Bikeparku Bramberk Pec pod Sněžkou na vás čeká sice jenom jedna trasa větší náročnosti, ale její různorodost a technicky náročné pasáže by vám měli vynahradit nízký počet možných tras.

Trasa, která je na naší mapce značená černě začíná několik metrů nad vrchní stanici lanovky. Je tady postavený dřevěný rozjezd včetně lavičky. Takže před poježděníčkem, můžete na chviličku posedět a pokochat se zdejší krajinou. Vrchní část tratě, která vede převážně v lese, je velice náročná. Kořen zde střídá kořen, občas potkáte dropík a lávky, které jsou udržované a dobře postavené. Tato pasáž se v deštivém počasí může rázem změnit v opravdový technický zážitek. Po této části, následuje svižný traverz přes místní sjezdovku na druhou stranu. Po další krátké pasáži v lese, podobné horní pasáži, se dostanete na spodní část trati. Tato část je také dost náročná, ale nese se ve zcela jiném duchu. Narazíte zde na více dřevěných skoček a oblíbené kořeny střídá skála. Trasa pokračuje dvěma dřevěnými skoky v úctyhodném sklonu tratě a dál vede po skále. Trasy, které vedou po čisté skále u nás moc nenajdete!!! Závěrečná část tratě vede přímo po sjezdovce, kde na vás čeká několik dřevěných skoček a jeden příjemný road gap.

Bikepark Pec pod Sněžkou je bikepark s pouze jednou trasou, ale rozhodně stojí za to ho navštívit. Dobře postavená trasa ve spojení se zdejší nádhernou krajinou nabízí parádní jízdu.

redakce ČB

Ubytování

Apartmány Javor

Více informací

Apartmány Javor v Peci Pod Sněžkou se nachází 50 metrů od sjezdovky Javor a pouhých 500 metrů od centra Pece pod Sněžkou. Naše apartmány jsou jedny z mála v Peci, které nabízí „Ubytování u sjezdovky“, Wi-Fi zdarma a lyžárnu se ski boxy na každém patře.


Hotel Kolínská

Více informací

Vítejte na stránkách Hotelu Kolínská Bouda, v Trautenberkově panství. Tak jako musí být v přírodě vše vyvážené, voda má svůj oheň, vichřice své bezvětří a den svou noc, tak i Krakonoš má svého Trautenberka. A nebýt Trautenberka, možná by o Krakonošovi s jeho užalovanou sojkou dnes nebylo ani vidu, ani slechu. Proto jsme si řekli, že když takřka všichni v Krkonoších uctívají Krakonoše a zakládají všelijaká Krakonošova království, musíme vzít spravedlnost do vlastních rukou a vzdát hold také milostpánu Trautenberkovi s jeho čeládkou – Ančetem, Kubou a hajným, aby život na horách byl zase v rovnováze. Přijďte pobejt, možná ho tu někde zahlédnete.


Video

  • DH Bramberk 2017DH Bramberk 2017
  • DH Bramberk 2017 traťDH Bramberk 2017 trať
  • černá trasačerná trasa
  • Video z letošních závodů na DH BramberkVideo z letošních závodů na DH Bramberk

Vaše komentáře

  1. František Růžička napsal:

    Pěknej DH bikepark

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *