2017

Už večer před samotným mapováním bylo jasné, že mapovačka bikeparku Lipno bude něčím extra. Mapování jsme zařadili do víkendové akce, při které jsme chtěli navštívit dva nejlepší šumavské bikeparky. Ten první bylo Lipno. Tentokrát se nás sešlo tolik, že byly vyslány dvě posádky aut. Druhé auto na Lipno přijíždělo někdy po deváté hodině večerní. První posádka už spokojeně seděla v jedné ze zdejších parádních restaurací. Rychle jsme si objednali dva budwárky a začali nasávat zdejší atmosféru. Po pár kouscích jsme se rozhodli nepřespat na parkovišti vedle auta, ale odsouhlasil se nápad vyrazit nahoru na kopec, k výstupní stanici lanovky. Tam rychle dopít poslední plechy a počkat na východ slunce.

Nápad k nezaplacení. Večerní výstup s pomocí baterek, s koly ověšenými spacáky a výbavou, nebyl takový problém. Ranní probuzení s pohledem do údolí na druhou stranu kopce od přehrady Lipno nám už nikdo z paměti nevymaže. Mlha a vycházející slunce v nádherné přírodě. Od tohoto okamžiku jsme se všichni začali těšit, co nám tenhle areál ještě připravil. Fialovým Exit trailem jsem se svezli zpět na parkoviště. Zastávka v místním obchodě pro vydatnou snídani, nasoukat se do chráničů a zpět k lanovce. Směr kopec. Vybavenost zdejšího areálu je neuvěřitelná, najdete tady v podstatě vše, na co si vzpomenete. Veškeré vodní aktivity, kompletní zázemí restaurací, obchodů, půjčoven atd. Jako třešnička na dortu je zde stezka v oblacích a to, proč jsme tady přijeli – Bikepark LIPNO.

Na rozehřátí, jsme si vyzkoušeli trail, který začíná na straně kopce k přehradě a končí jako všechny tratě na opačné straně kopce. Záčátek je mírný, až trochu šlapací, ale po prvních několika stech metrech se trail začne příjemně vlnit a dostává ten správný flow. Trať je určená jak na rozehřátí pro zkušené jezdce, tak si na ní užije úplný začátečník, nebo dítě. Stezka je dobře postavena a lze si na ni slušně zařádit.

Další dvě stezky značené červeně a modře jsou si dost podobné. Klopenka střídá dvoják a to vše v nádherné přírodě. Myslím, že za celou svoji mapérskou kariéru jsem nejezdil bikepark jako tento. Aby jste si zdejší tratě užili, musíte mít jak se říká, něco nalítáno. Samozřejmě se vše dá přejet a neskákat, ale aby si člověk pořádně užil jízdu, chtě nechtě bude muset kola odlepit od země a dostat se pořádně do vzduchu. Samotnému mi to trvalo několik jízd, ale jakmile se člověk dostane do tempa zdejšího bikeparku, teprve potom si to tady může pořádně užít. Prostě je potřeba si to tady pořádně najezdit a bikepark Lipno se vám odvděčí pořádnou dávkou adrenalínu. Skákací trasy, plné klopenek a hliněných dvojáků, občas zpestřené dřevěnou lávkou, to je Bikepark Lipno.

Půjčovna, pump track a perfektní zázemí je zde samozřejmostí. Areál můžeme doporučit a všem popřát spoustu povedených skoků.

 

2014

Bikepark Lipno, který Vám nyní představíme, je opravdu výjimečný. Nejen svou polohou v okolí Lipenské přehrady, ale především svou všestranností.Je zde dobře vybavený servis a také půjčovna kol, kde je o kola značky Specialized nebývalý zájem. Na trati se prohání snad nadpoloviční většina bikeru, kteří mají kola z místní půjčovny. I tímto je tento bikepark vyjímečný.

Modrá rodinná trať vede z větší části po cestičkách vyježděnych na louce vedle lanovky, ovšem nechybí zde spousta hlíněných klopenek, skoků a lávek, které zdolá opravdu každý. Místy se trať stočí do lesíka pod lanovkou, ale ani tam nečeká nic i pro začátečníka nezdolatelného.Možná je to právě tato trať, která dělá bikepark Lipno tak odlišným od ostatních, protože zde může jezdit kdokoliv a i zkušení jezdci si tuto trať nenechávají ujít pro její rychlost a hravost.

Sportovní červená trať, kterou bychom rozhodně nenazývali downhillovou, vede celou délkou pod lany lanovky. Můžeme v ní najet nespočet skoků, lávek a klopenek, po jejichž projetí vás nejednou překvapí nějaká skočka. I tato trať je stavěna tak, aby byla sjízdná a zábavná pro větši spektrum jezdců včetně těch nejzkušenějších, kteří si na této trati mohou sáhnout na své technické maximum. Nezapomenutelný zážitek z jízdy vám určitě zajistí lavice vždy končící dropem a wallride nemalých rozměrů. Vše se dá samozřejmě objet a tím si těžší úseky ulehčit.

Třetí, ne však poslední trať, je vyznačena žlutě a nachází se ve horní části kopce. Při projíždění vrchní části musite rešit pouze dva druhy prekážek, klopenky a skoky, mimochodem velice zábavné.V druhe části se nachází klopenky a skoky mířené spíše na dirtovou část bikeru, přesto jezdci nejen na fullech se zde dosyta prolítnou.

A protože i my dobře víme že někde se začít musí, poslední představovaná trať je dětské Foxíkovo hřiště, kde opravdui ti nejmladší mohou zkusit jízdu po lávce a své první skoky. Překážky se zde dají využít jak pro trénink začínajících jezdců, tak pro rozhýbání se před samotnou jízdou.

Podle našeho hodnocení je bikepark určen opravdu pro všechny skupiny jezdců. Od úplných začátečníků až po nejzkušenější jezdce. Zázemí zde najdou jak rodiny s dětmi tak desetičlenné skupinky bikeru. Okolí a služby bikeparku je na nejvyšší úrovní a proto podle nás stojí za to vydat se zde na výlet, který může být trošku delší a komplikovanější z důvodu chybějící dálnice, zato se vám však odmění nezapomenutelnými zážitky nejen z tratí bikeparku Lipno.Proto využijte některý volný víkend nebo třeba i jeden den volna a vyražte. Nebudete litovat.

Redakce ČB

Video

  • Bikepark Lipno 2017Bikepark Lipno 2017
  • Lipno 2017 best sectionLipno 2017 best section
  • Bikepark Lipno Trail 2017Bikepark Lipno Trail 2017
  • Bikepark Lipno Červená 2017Bikepark Lipno Červená 2017
  • Bikepark Lipno Modrá 2017Bikepark Lipno Modrá 2017
  • červená trasa 2014červená trasa 2014
  • modrá trasa 2014modrá trasa 2014

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Květen: od 7.5. 9:00 – 17:30 dle provozu LD Promenádní, od 30.6 do 2.9. denně 9:00 – 18:30

červenec, srpen: denně 9.00 – 18.30

Půjčovna kol

Přímo u lanovky v budově Chaty Lanovka, vstup přes obchod Intersport, jsou pro Vás připravena celoodpružená sjezdová kola od firmy AGang, konkrétně downhill kola AGang Ninja DH a freeride kola AGang Ninja 2. Novinkou pro letošní sezónu jsou kola celoodpružená dětská kola Kona Stinky 24.

Samozřejmostí je možnost zapůjčení ochranných prvků od firmy SixSixOne nebo Dainesse – integrální helmy, rukavice, chrániče loktů, kolen a páteře a to buď samostatně nebo v setu s kolem za zvýhodněnou cenu.Další službou v nabidce půjčovny je nákup jizdenek na lanovou dráhu – bikepasů.

Pokud si od nás zapůjčíte kolo, z ceny bikepasu vám odečteme 10%. Pokud při platbě předložíte Lipno.card, odečteme vám dalších 10%, celkem tedy při zapůjčení kola s Lipno.card ušetříte 20% z bežné ceny bikepasu. 🙂

Rezervujte si vybavení se slevou 10%

Ceník

DospělíDěti, senioři
Běžná cenaBěžná cena
Časové jízdy1 hodina180 Kč90 Kč
2 hodiny300 Kč155 Kč
3 hodiny360 Kč210 Kč
1 den430 Kč260 Kč
2 dny650 Kč390 Kč
3 dny760 Kč540 Kč
Sezónní3 100 Kč1 650 Kč
Bodové jízdy5 jízd340 Kč190 Kč
10 jízd500 Kč320 Kč
20 jízd880 Kč530 Kč