Další přiblížení značky P.O.C. bude ohledně ochrany zbytku těla. Na testování máme chrániče tvořené materiálem VPD 2.0. Je to unikátní materiál absorbující mnohonásobné nárazy bez poškození. Funguje tak, že na dotek je materiál měkký a poddaný. Při nárazu ztuhne a chrání danou část těla, na které je používán. Chrániče již nějakou dobu testujeme a jsme mile překvapeni z jejich pohodlnosti při nošení. Produkty jsou vyvíjeny profesionály přes lidské tělo, aby byly schopné správně a hlavně na vysoké úrovni chránit tělo před zraněním při pádech. Veškeré chrániče jsou ozdobeny velkým kvalitně vyšitým logem P.O.C. a jsou pouze v černé barvě.

logo-poc

Chrániče kolen a loktů JOINT VPD 2.0

Chrániče od této značky jsou jedny z mála, které při používání nemění svou polohu. Krásně drží tam, kam si je dáte. Je to díky silikonovým proužkům na vnitřní straně a pružné látce obepínající celou končetinu. Pásky na stahování jsou také pružné a při ohýbání ruky či nohy nevzniká bolestivé štípnutí a ani otlaky pokožky. Všechny tyto drobnosti s 3D tvarovanou výplní VPD 2.0 tvoří moc příjemný chránič na nošení i to i na delší dobu. Z vnější strany je odolná a trochu i pružná látka, která chrání před poškozením jádra chrániče. Je pevně prošitá a není na ní vidět i po delší době známky opotřebení. Na trhu jsou ve čtyřech velikostech S, M, L, XL. Máte tím pádem vybrat si ty správné.

DSC_0019

DSC_0014

DSC_0013

DSC_0015

Chránič zad SPINE VPD 2.0 VEST

Tato vesta nabízí nejvyšší možnou ochranu zad bez omezení pohybu. Je vyrobena z lehkého strečového materiálu, který výborně odvádí pot a přitom nebrání v pohybu. Základem chrániče je opět zázračný VPD 2.0, který dokonale kopíruje tvar lidské páteře. V tomto případě splňuje i vyšší nároky nutné k certifikaci pro použití na motorku. Bederní pás je nastavitelný pro každou postavu a potřebu jezdce. Vesta se moc dobře nosí a na zádech je nenápadná, takže nevypadáte v bikeparku jako želva Ninja. V tropických teplotách je v ní trochu víc teplo, přičemž v takové teplotě je teplo ve všem. Za tu ochranu to ale stojí. Na výběr je ze tří velikostí plus možnost varianty slim a regular.

Rukavice RESISTANCE STRONG

V těchto rukavičkách budete mít rukavice jako v bavlnce. Jsou navrženy do nejtvrdších podmínek. Primárně vyrobené na sjezd, ale i na trailech jsou výborné. V první řadě je zase bezpečnost. Odolnost na hřbetu ruky zajišťuje speciální SUPERFABRIC. Je to materiál s vysokým stupněm odolnosti vůči oděru. Pod ním je na exponovaných místech použit již známý systém VPD. Na dlani ze syntetické kůže se nacházejí gelové výztuhy zaručující pohodlí při jízdě i při pádech. Na konečky prstů je přidán silikon pro lepší cit na brzdové páčce. Na zápěstí je stahovací suchý zip. Rukavice se díky němu lépe nasazují. Mají užší střih a nenormálně dobře sedí na ruce. V těchto rukavicích máte ruce pevně spojené s kolem. Kromě černé je vyrábí i v šedé barvě ve velikostech XS, S, M, L, XL, takže máte dost možností k nalezení těch pravých.

DSC_0005

DSC_0002

DSC_0008

DSC_0011

Google RETINA BIG

O ochranu zraku se starají brýle, které dobře sedí v testovaných přilbách z reportu ZDE. Mají vnější zorník vysoké optické kvality od firmy Zeiss. Je přes ně super vidět a zorník je veliký, takže vám přes něj nic nepřekáží ve výhledu na trati. Rám brýlí je z měkčeného PU, díky kterému jsou brýle poddajné, a nemusíte se bát, že se vám zlomí. Najdou se na nich i úpravy Anti-fog a anti scratch. Jsou to záležitosti ohledně odolnosti proti oděru zorníku a proti zamlžovací systém. Brýle jsou v P.O.C. barevných kombinacích, takže hodně štěstí s vybíráním té správné. Velikost si snadno nastavíte pružnými pásky potaženými silikonovými proužky pro lepší držení na přilbě.

DSC_0045

DSC_0056

DSC_0053