Jarda pro vás vyzkoušel a otestoval obuv MAVIC Crossmax SL Pro Thermo.

Vstávám do typicky podzimního nečasu, teploměr ukazuje 6,7 stupňů, venku sychravo a mlhavo a já přemýšlím, co dnes podniknout. Při pití ranní kávy mě nahlodává myšlenka, že je ten nejlepší čas na první projížďku v nových tretrách MAVIC Crossmax SL Pro Thermo, které byly zakoupeny v prodejně Bikero v Novákových garážích.

IMG_20161017_110612

Při vzpomínce na loňské vyjížďky v podobném nečase, ze kterých jsem se po pár kilometrech vracel s promočenými tretrami až na kost a slušným základem na chřipku, jsem se pravda musel trošku přemlouvat. Ale jak píše výrobce- Tato prodyšná bota je navržena tak, aby udržela nohy v suchu i teple v těch nejtěžších podmínkách. Takže je konec výmluv.

Svršek s GORE-TEX membránou, neoprénovou ochranou kotníku s maximální volností pohybu a vodě odolný zip snad splní očekávání. Už při nazouvání jsem velmi mile překvapen, jak lehce noha vklouzla do tretry, pomocí Ergo Dial Locku dotahuji tretru, zapínám zip, obepínám kotník a vyrážím. Již po prvních pár šlápnutích kontroluji, zda jsem si nezapomněl přezout papuče – boty jsou měkoučké a příjemné na nohu. Musel jsem ujet přes deset kilometrů, abych našel první pořádnou louži, do které v plné rychlosti s radostí malého dítěte vjíždím, voda a bláto stříká až do obličeje a k mému úžasu mám v botách stále sucho a teplo. Tretry už sice nejsou tak krásně lesklé jako na začátku, ale pouze do zaschnutí a setření rukavicí, kterou to jde velmi hladce. Používám systém SPD, se kterým je bota kompatibilní a necítím žádnou ztrátu výkonu, jak jsem na spoustě forech o zimních tretrách četl. V terénu bota drží skvěle jak na noze, tak na pedálu, ať sedím nebo stojím na šlapkách. Podrážka je velmi dobře stavěna, a proto není problém chůze po jakémkoliv povrchu,jak po asfaltu, dlažbě, tak i rozbahněném terénu. Po cestě zpět mi jako již obvykle začíná pršet, takže budou tretry vyzkoušeny i v mokru. V čase 2,5 hodiny se vracím zpátky domů a ač tomu nemůžu uvěřit,nohy mám stále v suchu i přes nepřízeň počasí. Tepelný komfort v těchto podmínkách je až neuvěřitelný a tyhle tretry pro mě prošly prvním testem bez ztráty kytičky 🙂 . Z mého pohledu se jedná a vychytaný produkt za rozumnou cenu.

IMG_20161017_132923 IMG_20161017_132845

GORE-TEX – Plně vodotěsná konstrukce s GORE-TEX®
Neoprénová ochrana kotníku – vodě odolná konstrukce s ještě lepší volností pohybu
Contagrip® – Best Of přilnavost a odolnost
Energy Grip podešev Terra + – All-mountain podrážka s výrazným všestranným výkonem
Ergo Dial – Light otočným zámkem, který lze nastavit rychleji a přesněji
Ortholite® stélka – Vysoce kvalitní stélka pro trvalé pohodlí a výkon
Ergo Fit 3D Ortholite® stélka – Dual Density stélka s pěnou a Ortholite®
Nožní opěra nabízí velkou podporu a stabilitu

360 ° viditelnost díky reflexním prvkům