Co o kole říká prodejce ?

 

DSC_0039

DSC_0048

 

Pečlivě zpracovaný hliníkový rám, promyšlená trailová geometrie a 140 mm plně aktivního odpružení Maestro. Tohle všechno znáte. A teď co je nové. Maestro dostalo tlumiče metrického standardu a uchycení „Trunnion Mount“ – snížení převodového poměru a objemu vzduchu v tlumiči přináší vyšší citlivost a lepší útlum. Horní vahadlo je navíc níže, v rámu je tak delší prostor pro sedlovku. Nové je i samotné horní vahadlo vyrobené z jednoho kusu karbonového kompozitu, výsledkem je nižší hmotnost a zároveň vyšší tuhost a pevnost. Úpravami prošla i geometrie rámu – horní trubka je delší o 10 mm, zadní stavba kratší o 5 mm. Zdvih vidlice byl zvýšen na 150 mm. Nový systém upevnění zadního kola do rámu využívá širší „boost“ pevné osy 12×148 mm. Vyšší tuhost zadního výpletu i celé zadní stavby přináší lepší ovladatelnost kola, také se tím rozšířila průchodnost zadní stavby a vylepšila řetězová linka pro přesnější řazení. Nechybí vnitřní vedení bowdenů ani uchycení pro vodítka řetězu.

  • RÁM: ALUXX SL Aluminum, Advanced Forged Composite karbonové horní vahadlo, odpružení Maestro, zdvih 140 mm, zadní pevná osa 12×148 mm (Boost)
  • VELIKOSTI: XS, S, M, L, XL
  • VIDLICE: FOX 34 Rhythm, GRIP tlumení, zdvih 150 mm, pevná osa 15×110 mm (Boost), sloupek OverDrive
  • TLUMIČ: FOX Float Performance, Trunnion Mount
  • BRZDY: Shimano M615
  • KLIKY: Shimano SLX, 2×11, převodníky 36/26, vodítko řetězu MRP 2x
  • PŘEHAZOVAČKA: Shimano Deore XT Shadow+, 11 rychlostí
  • KOLA: Giant XC-1 27.5
  • SEDLOVKA: Giant Contact SL Switch, teleskopická

 

Kolik za tohohle krasavce chtějí ?

 

DSC_0056

 

DSC_0049

 

Co říkají České Bikeparky ?

 

Současně při mapování Trutnov Trails jsme stihli vyzkoušet bajky ze zdejší půjčovny. První kolo, které se vám pokusím představit je Giant Trance. Kolo nám vydala příjemná obsluha a vše včetně výměny vastních pedálu proběhlo hladce. Hned po nasednutí jsem musel pořádně vyzkoušet teleskopickou sedlovku. Byla to moje první zkušenost a okamžitě mi bylo jasné, že tahle součástka se v budoucnu stane nepostradatelnou součástkou každého bikera.

Hned při prvním stoupání jsem pořádně provětral přehazovačku a oba talíře. Kolo při stoupání dobře reagovao na přenos síly. I když kolo disponuje slušnými zdvihy, stoprocentní odpružení od značky FOX dobře nereagovalo na šlapání ze sedla. Zdejší stoupací trail definitivně prověřil vyladěnost kola. 27,5 palcové kola, dobrá geometrie a skvělá výbava kola jsou přímo vyladěná na zdejší traily.

Konečně vrchol, udělat pár fotek a můžeme začít testovat to proč jsem vlastně tady. Jízda z kopce dolů. Pláště drží, vidlice a tlumič dělají co mají a mně nezbývá než se držet řídítek. Klasická žehlička. Od nejmenších nerovností až po ty nej kamenité pasáže, které jsem tady potkal kolo vše pobírá. Lze si na něm užít pomalejší technickou jízdu, ale rychlí sjezd plný skoků mu rozhodně není cizí. Nezbývá než si užívat radost z jízdy na tomto kolo, které si můžete sami vyzkoušet na Trutnov Trails. Stojí to za to.

Zarezervuj si kolo na Trutnov Trails

DSC_0050