Kubo a Jenda poprvé na snowscootu …

Středeční testovačka

Naskytla se nám příležitost otestovat snowcooty, jak jinak opět z půjčovny bikero.cz. Samozřejmě jsme se této příležitosti ihned chopili, proč taky nevyzkoušet něco úplně nového, co jsme do té chvíle viděli jen na obrázku. Jako další nás čekalo sehnat sponzora na mapování. Oslovili jsme proto, našeho blízkého kamaráda, který nedávno oslavil 40. narozeniny a tímto mu chceme dodatečně pogratulovat. Ten nám samozřejmě ihned a ochotně vytelefonoval V.I.P. vstupy do areálu Deštná. Zbývalo tedy jen naložit snowscooty a vyrazit vstříc neznámému.

Datum testu vyšlo na 22.2. léta páně 2016, rok vyčnívající svou krutou zimou. Možná proto nás překvapil sníh na cestě necelých pět kilometrů od samotného areálu. Zaskočeni sněhem jsme omezili rychlost a okolo desáté jsme začali tahat testované snowscooty z auta. Poučeni videem z  youtube jsme se blížili k dvousedačkové lanovce jisti si tím, že víme jak nasednout. Až na malá zavrávorání Jendy na jezdícím páse jsme celou cestu na laně zvládli na výbornou. Snowscoot je pro většinu bikerů intuitivní záležitost, ovšem pouze ve směru přímém.

1

Jakmile jsme snowscooty pustili z kopce dolů a snažili jsme se zatáčet, nastali první drobné komplikace. Jde totiž o opravdu dobré zkoncentrování řídítek a zadního prkna snowscootu. To se řídí tlačením do jedné či druhé nohy, hodně podobně jako na lyžích. První jízda byla opravdu zážitek, ovšem spíše ve stylu nechci ještě umřít a nechci nikomu ublížit. Člověk se nesmí jen tak vzdávat a tak i my jsme absolvovali druhou a třetí jízdu. Výsledky se samozřejmě dostavili a čtvrtá jízda již byla o požitku z jízdy a objevování krás snowscootu. Podle našeho testu se průměrně schopný člověk, za kterého se pokládáme i my, dokáže snowscoot slušně ovládat za dvě hodinky ježdění.

Když bylo naše spojení se stroji na dostatečné úrovni vytáhli jsme kameru a fotoaparát a pustili jsme se do opravdového testování. Není nad to, když se práce stává koníčkem. Snowscoot posouvá hranice strojů z řidítky zase někam dál a jinam. Měli jsme možnost vyzkoušet pro nás něco zcela nového, celý den sjíždět sjezdovky, mít řidítka v ruce a můžeme jen a jen doporučit. Opravdu nevšední zážitek.

2

 

Děkujeme bikero.cz za snowscooty a Petrovi (tomu druhému) za skvělou podporu při mapování !!!