Na tento rok jsem navázali spolupráci s Whistler Adventure School. Jedná se o jedinečný projekt jak se zdokonalit v tom co milujete, naučit se spoustu nových věcí a při tom všem si užít pořádnou jízdu v bajkerském ráji v Kanadě. Koukněte jaké jsou možnosti a těšte se na další příspěvky.

Headline (varianty)

 1. Dokonalý tip, jak spojit vášeň pro horskou
  cyklistiku se vzděláváním
 2. Horské kolo jako vášeň i skvělá příležitost ke
  vzdělávání
 3. Tréninkový program Bike Guide: posuňte svou
  vášeň pro horské kolo na vyšší úroveň
 4. Vaše příští dobrodružství na horském kole?
  Bikerská škola v kanadském Whistleru

Perex

Kanadské město Whistler B.C. je Mekkou horských cyklistů. Hlavně jeho přilehlé okolí plné bikerských parků protkaných perfektně upravenými traily. Každý si tu najde to své – sjezdaři, freerideři, malí jezdci, začátečníci i zkušení cyklisté, kteří vyhledávají vytrvalostní cross-country vyžití. To ale není zdaleka vše, co toto místo nabízí.

Body copy

Whistler B.C. je také domovem outdoorové školy Whistler Adventure School (WAS), která fanouškům horské cyklistiky nabízí unikátní formu vzdělávání. Co takhle získat speciální kvalifikaci a dělat přitom to, co milujete nejvíc? Využijte své dovednosti a vyrazte na stáž do jednoho z nejlepších bikerských míst na světě.

Unikátní tréninkový program pro bikery ze všech koutů světa Půlroční Bike Guide Program školy WAS zahrnuje celkem 5 certifikovaných kurzů. Začíná komplexním kurzem Wilderness First Responder, který vám zajistí potřebné zdravotnické i vůdčí znalosti pro nadcházející dobrodružství v backcountry. Poté program přechází k praktické části s dalšími třemi kurzy – Professional Mountain Bike Instructor (PMBI), Trail Mechanics, Guiding Clients a Bike Guide Co-op.

Čas na práci i zábavu

Nastavení kurzů jde ruku v ruce s whistlerským životním stylem, takže nemusíte mít obavu o čas na vaši nejmilejší zábavu. Kurzy jsou buď rozloženy do celého měsíce, nebo jsou zhuštěny do jednoho týdne. Oba přístupy vám tak umožňují dokonalý work-bike balance. Navíc máte jako student školy WAS možnost získat jak studijní, tak pracovní povolení, se kterým zvládnete studovat i si přivydělat na své živobytí v zahraničí.

Z programu odejdete jako profík

Po úspěšném absolvování všech kurzů obdržíte světově uznávané certifikáty. Stanete se tak kvalifikovaným PMBI instruktorem 1. stupně (nezbytná licence pro jakoukoli výuku jízdy na kole v Kanadě a USA, ale i v jiných zemích) a Wilderness First Responderem. Kromě toho získáte pod vedením WAS expertů cenné zkušenosti a vytvoříte si nová přátelství na celý život.

Stále ještě váháte, proč vyrazit do Whistleru?

Kde jinde uvidíte při jízdě na kole divokou krajinou medvědy grizzly? Šlápněte do pedálů! Bike Guide Program startuje už v květnu 2023.

Whistler Adventure School