V rámci naší víkendové návštěvy na Jižní Moravě jsme navštívili také areál ležící a patřící pod obec Vlčnov, hned vedle Uherského Brodu. Z Uherského Brodu sem můžete dojet na kole. Například z Kroměříže a Hodonína je to shodně okolo padesáti kilometrů. U Jericha si můžete vyzkoušet tři traily, na kterých je znát, že je o ně místními dobře pečováno. Ovšem před jízdou z kopce je potřeba také vyzkoušet zdejší stoupací trail, který začína rovnou od hlavní cesty, kde najdete také několik míst pro zaparkování.

Bohužel se musíme přiznat, že nám na návštěvu zdejší lokality nezbývalo moc času a ani počasí nám vůbec nepřálo. Několikadenní přeháňky před naší návštěvou se podepsaly na kvalitě trailu. Povrch se proměnil v dost nepopsatelnou hmotu, která se urputně držela na našich pláštích. Proto jsme se rozhodli traily jen projet na čumendu a spíše si představovat jak zde lze zalítat v trochu sušších podmínkách.

Jak jsem psal o tratě je dobře postaráno. Najdete zde klopenky, dřevěné dropy i lávky. Na menším prostoru si zde můžete slušně zajezdit a po najení trasy také pořádně zaskákat. Rozhodně zde nevznikají nové Rychlebské stezky, ale je zde skvěle vidět, že když se chce všechno jde. Oficiálně otevřené za podpory zdejší obce, kde si lokálové a nejen oni mohou užít slušný bajking!

Video

  • Trail u Jericha 2018Trail u Jericha 2018
  • Trail u  Jericha ModráTrail u Jericha Modrá
  • Trail u Jericha ČervenáTrail u Jericha Červená

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Otevřeno denně 8:00 - 17:30