Zdobnice v Orlických horách vždy bylo nádherné místo plné zážitků a to hlavně v zimním období. Teď je však vše jinak a užít si to tady můžete také přes léto. Nenápadně a pro mně možná trochu bez povšimnutí zde vznikaly trailové trasy pro širokou veřejnost. 10 kilometrů trailů, 5 možných variant jak se dostat z kopce dolů, plus nějaká ta kombinace trasy a propojky. Dole pod kopcem je zázemí v podobě pumptracku, servisního stojánku s nářadím.

Vše leží v nádherné přírodě s úchvatnými výhledy. Tratě jsou v podstatě všechny stavěny velice přátelsky, kdo chce poskočí si kdo nechce přejede to. Jediné dvě kamenité pasáže na černé lajně, jsou dobře značeny a lze je v klidu objet. Značení je tady celkově velice dobře dotažené s všudypřítomnými mapkami pro lepší orientaci. Areál je dle našeho mínění určen pro nenáročné jezdce, kteří nehledají žádné mega sjezdy čí skoky. Spíše bych ho doporučoval rodinám s dětmi a nebo jako první jarní protáhnutí. Ovšem den dobrodružství vám tyto stezky určitě nabídnou.

Stoupací trail želva je také dobře namotaný a na kopec se po něm dostane i malé dítě, ovšem vyjíždět na kopec dokola po zpevněné cestě je skoro jako nic. Během pár minut jste zpět na kopci a už zase můžete kombinovat, kterou z tras se pustíte dolů. Pro nás velké příjemné překvapení a zase důkaz, že to jde, když se chce. Singletracku Zdobnice přejeme mnoho úspěchu a spokojených jezdců a doufáme, že toto je jen začátek!   

Video

  • Singletrack Zdobnice 2021Singletrack Zdobnice 2021
  • Trail Zmijovka Singletrack Zdobnice 2021Trail Zmijovka Singletrack Zdobnice 2021
  • Pytlácký Trail Singletrack Zdobnice 2021Pytlácký Trail Singletrack Zdobnice 2021
  • Trail Rampušák Singletrack Zdobnice 2021Trail Rampušák Singletrack Zdobnice 2021

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *