2021

Naše poslední mapování v tomto roce proběhlo právě zde na Jedovnických stezkách. Byl jeden z posledních hezkých víkendů podzimu, a tak jsme se vydali si to s dětmi užít. Výhodou Jedovnických stezek je relativně krátký výjezd na kopec a následně možnost vybrat si ze třech trailů, které vás opět dovedou na základnu. Letos jsme zde nenašli žádnou podstatnou novinku oproti loňskému roku. Tratě jsou pro všechny a pořád tady chybí něco trošičku víc náročnějšího.
Základna zde funguje dobře za rozumný peníz zde dostanete najíst i napít. Parkování je hned přes cestu a je zdarma. Platí zde zákaz kempování, ale k tomu se dá použít zdejší kemp, takže to dává smysl. Jedovnické stezky jsou tak již dlouholetou klasikou mezi českými trailcentry určené pro širokou veřejnost. Dovolím si jen dvě připomínky. Skillcentrum a také pumptrack by potřebovaly menší, možná větší repas. Tohle místo s tak velkou návštěvností dětí by si to určitě zasloužilo. Myslím, že by to nestálo ani tolik peněz jako nápad a trochu práce.
Druhá věc je specifická tímto místem. Nevím zda je to blízkostí Brna a nebo klientelou těchto trailů, ale zde a pouze zde jsem viděl jezdit blbečky bez helem, kteří sice asi měli oholené nohy až k vagíně, ale prostě nepochopili, že nejsou nesmrtelní. A následně ti samí blbečci, kteří se považují za bajkery neumí ani odpovědět na pozdrav, když je míjíte na kole. Vrchol hlouposti. No nemyslím, že by se to mělo nějak zlepšovat, ale třeba tímto upozorním potenciální návštěvníky a ti nebudu tak zděšení jako já!
Areál dobrý užije si to tady každý. Tratě upravené a je z čeho vybírat. Rozhodně nedoporučuju zkušeným jezdcům, kteří se mezi sebou umějí pozdravit.     

2020

Singletrails Moravský kras, v tomto případě Jedovnice. Záruka dobrého rozježdění se před bikovou sezónou. Tratě dlouhé akorát, výstup v pohodě i pro děti.  Jednotlivé trasy zajímavě namotané, příjemné flow a potkáte tady hodně nadšených bikerů. Trasy postavené pro většinu bikerů a vše zvládnou i začátečníci.  Jen škoda, že zde není alespoň jedna technicky náročnější trasa, kde by si to mohli užít i zkušení bikeři a posunout svůj jezdecký um ještě dál. Trasa plná kořenů, kamenů a dropů by neškodila. Třeba by přilákala další  zajímavou skupinu jezdců.
Vedle základny najdete skil centrum “Být lepší”, kde se může každý něco nového naučit. Za zmínku stojí restaurace s dobrým jídlem.
Kdo ještě letos nebyl, určitě vyzkoušejte.

2019

V našich podmínkách se podle mého názoru nacházejí pouze dva typy singlcenter. První a pro mně oblíbenějsí jsou ty, které vznikaly tak nějak samy od sebe. Parta lokálních nadšenců neměla kde jezdit a tak vzali lopaty, krumpáče a vběhli do lesa si nějaký ten trailík vybudovat. Samozřejmě to je velmi, velmi zkrácená verze. Druhá centra, která u nás vznikají jsou stavěna účelově a vše na nich i v okolí je směřováno pro co nejširší záběr jezdců všech věkových kategorií a dovedností. To je případ také Jedovnických stezek, které patří do skupiny trailů Moravský Kras a kam také patří Boskovické stezky a Mariánské Údolí. Všechny tyto centra jsou v podstatě totožná.

444Dva typy trailcenter, které jsme teď popisovali by se mohli zdát totožné a pro nezasvěceného jezdce zde možná není žádný rozdíl. Pro nás bohužel je. Jedovnické stezky jsou příměstské traily určené hlavně pro rodiny s dětmi, začínající jezdce a nebo maximálně pro XC jezdce s oholenými lejtky. K dispozici jsou zde tři varianty – modrá, červená  a černá. Bohužel v nich není žádný valný rozdíl. Možná sklon trailů je v případě černé ostřejší, ovšem k obvyklé černé to má hodně daleko. Traily byly stavěny tak aby tady nikoho nic nepřekvapilo. Jak řekl můj kamarád z Budapeště – ”Je to takový pupmtrack v lese.” V podstatě zde není potřeba celoodpružené kolo. Pro zkušenější jezdce zde není ani potřeba odpružená vidlice. Vše je uhlazené až přežehlené. To znamená, že zde nenajdete jedinou překážku, která by vám třeba jen lehce zvedla tep.

Chápu že záměr byl postavit stezky tak, aby se sjíždělo co nejvíc návštěvníku z širokého okolí, ale podle nás to s traily má málo společné. Proč někoho nenapadlo udělat dvě trasy vyžehlené a černou nakopat pěkně do černa? Pár dřevěných skoků nějaké to koření a kamínek v cestě? To je přece to proč si pořizujeme ty celopérka. Stačilo udělat pár odboček s možnosti výběru dle zkušeností jezdce. Bohužel nic takového zde není.111

Takže jak to tady vlastně je a kdo by sem měl zajet? Jedovnické stezky jsou velmi oblíbené a hojně navštěvované centrum kousek od Brna. Super zázemí, vychlazená plzeň do půlitru a dobré jídlo. Půjčovna kol, myčka kol, skvělý pumptrack a super spojení se zdejším kempem jen vybízí pro skvěle strávený víkend. Jenže ne pro každého. Pro rodinu s dětmi nebo začínající jezdce super záležitost. Tři traily, které mají slušné flow udělají radost. Ovšem ti z nás, kteří již vyzkoušeli kořenové pasáže, rozbitá koryta, první drop, první velký skok můžou být lehce zklamáni. Nic takového zde není a takové jezdce to nikam neposune.

Pokud si ovšem věci rádi vyzkoušíte na vlastní kůži vyražte na Jedovnické stezky a udělějte si vlastní názor!!!

 

2017

Letošní revize zdejších trailu byla pojatá v rodinném duchu. Z loňska jsme věděli, že traily zde nejsou nikterak náročné. Proto jsme se připravili na první pořádný kontakt těch nejmenších mezi námi. Ti zkušenější jeli na svém, méně zkušení se houpali v sedačce za sedlem. Tento tréning mladistvých jsem střídali s mapováním areálu. Dobře stavěné tratě, které se postupně vylepšují a dolaďují. Každý biker bez rozdílu věku si tady může najít to své.

Na základně pod traily na konci zdejšího kempu je vše připraveno pro vaší největší pohodu a spokojenost. Fungující restaurace, našlápnutá půjčovna kol, možnost posedět a nabrat silý na další jízdu je tu samozřejmostí. Zakoupit si zde můžete suvenýry v podobě mikiny nebo trička. Areál jsme letos mapovali podruhé a při každé návštěve zde bylo pěkně rušno. Takže o zábavu a bikového ducha tu rozhodně není nouze.

Celý mapovací víkend jsem strávili několik rodin, plus ostřílení mapéři jako je Jakub a Gába. Každý jezdil svou rychlosti a stylem, ale všichni si skvěle zajezdili a odjížděli odsud s pocitem dobrého pojezdu. Z Moravského Krasu se stává další středisko se kterým se musí počítat. Rozhodně vyzkoušejte.

2016

Parádní stezky kousek nad Brnem. Skvěle dostupné a s dobrým zázemím. V podstatě součástí základny Single Trail Moravský Kras je fajn restaurace, půjčovna a servis kol. Hnedka vedle je povedený pump track, na kterém si můžete i něco vyzkoušet. Parádní příležitost pro menší jezdce, kteří už začínají trénovat na sjezdy do bikeparků. V areálu Single Trail Moravský Kras najdete 3 různé trasy. Asi nejzábavnější nám přišla trasa nazývaná Okruh 1, délka 10,5 km. Pohodový výjezd, který vede většinu trasy lesem mezi stromy. Při sjezdu narazíte na různé typy překážek od klopenek po různé skoky. Nic extra velkého, spíš pohodová jízda, kterou si užije zkušený jezdec v rychlejším tempu, tak i začátečník, který si chce vyzkoušet jízdu zajímavým terénem. Je to zajímavá, krásně klikatá trasa, která stojí rozhodně za projetí.

Druhá trasa nazvaná jako Okruh 2 vede částečně po zpevněných cestách (už teď ale byla vidět práce na stezce, takže je možné předpokládat, že v další bikerské sezóně se dočkáme a nebude už potřeba jezdit po zpevněné cestě). Jde spíš o lehčí trasu, která by se dala nazvat odpočinkovou trasou. Najdete zde taky hodně klopenek a skoků. Třetí trasa je nazvaná Okruh 3, její délka je 6,5 km a dá se říct, že je to nejstrmější část těchto single trails. Kromě zajímavých klopenek a skoků můžete narazit i na kořeny a v některých místech taky hodně úzkou stezku. Takže hlavně pořádně držet řídítka.

Video

 • Jedovnické Stezky 2021Jedovnické Stezky 2021
 • Jedovnické Stezky Trojka 2021Jedovnické Stezky Trojka 2021
 • Jedovnické Stezky Jednička 2021Jedovnické Stezky Jednička 2021
 • Single Trail Moravský Kras Jedovnice 2020Single Trail Moravský Kras Jedovnice 2020
 • Single Trail Moravský Kras Jedovnice 2020 JedničkaSingle Trail Moravský Kras Jedovnice 2020 Jednička
 • Single Trail Moravský Kras Jedovnice 2020 DvojkaSingle Trail Moravský Kras Jedovnice 2020 Dvojka
 • Jedovnické Stezky 2019Jedovnické Stezky 2019
 • Jedovnice 2017Jedovnice 2017
 • Jedovnice Trail 1 2017Jedovnice Trail 1 2017
 • Jedovnice Trail 3 2017Jedovnice Trail 3 2017
 • Single Trail Moravsky Kras 2016Single Trail Moravsky Kras 2016

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčovna kol

Abyste si jízdu na našich stezkách maximálně užili, máme pro vás k vypůjčení kvalitní celoodpružená kola značek Cannondale a GT. Půjčíme vám je na Základně Jedovnice.

On-line rezervace kol zde.

Pro více informací o zapůjčení nebo prodeji kola volejte tel: 731 462 595 (v otevírací době půjčovny) – nebo pište na mail: pujcovna@singlekras.cz.

Otevírací doba Půjčovny
Duben a květen: o víkendech od 10 do 18 hodin
Červen: o víkendech od 10 do 18 hodin / v týdnu mimo pondělí od 14 do 18 hodin a pouze při rezervaci alespoň v den předcházející datu zápůjčky.
Červenec a srpen: každý den od 10 do 18 hodin.
Září: o víkendech od 10 do 18 hodin / v týdnu mimo pondělí od 14 do 18 hodin a pouze při rezervaci alespoň v den předcházející datu zápůjčky.                    Říjen: o víkendech od 10 do 18 hodin/ v týdnu po domluvě se servisákem Martinem tel: 776 633 400

Větší množství kol lze půjčit po domluvě i v jiný termín.

K převzetí kola budete potřebovat 2 platné osobní doklady (OP, ŘP, pas), kauci 5 000,-Kč, nejlépe v hotovosti. Při platbě kauce kartou bude vrácena na váš účet do 24 hodin.

 

Cena zapůjčení kola

Celodenní zapůjčení kola – 900,- Kč

Půldenní zapůjčení kola – 600,- Kč

 

Cena zapůjčení e-bike

Celodenní zapůjčení kola – 1200,- Kč

Půldenní zapůjčení kola – 800,- Kč

Důvodem vyšších cen za e-biky je vyšší pořizovací cena kol, ale také to, že e-biker najede v zápůjční době více kilometrů a kolo tak přirozeně více opotřebovává (řetěz, pastorky, atd.), čímž zvyšuje nároky na servis.

Možnost zapůjčení helmy – 100,- Kč

 

On-line rezervace kol zde.

.

Otevírací doba Základny

Duben a květen: o víkendech od 10 do 18 hodin
Červen: o víkendech od 10 do 18 hodin / v týdnu mimo pondělí od 12 do 18 hodin.
Červenec a srpen: každý den od 10 do 18 hodin.
Září: o víkendech od 10 do 18 hodin / v týdnu mimo pondělí od 12 do 18 hodin.
Prosinec: o víkendech od 12 do 18 hodin / od 27. 12. do 31. 12. od 10 do 18 hodin.V případě velmi nepříznivého počasí zavřeno.Otevírací doba Půjčovny
Květen ÚT – NE od 10 do 18 hodin / červen – srpen jako Základna / září ÚT – NE od 10 do 18 hodin a pouze při rezervaci alespoň v den předcházející datu zápůjčky.

Nabízíme vám tyto služby:

Bistro
Uhaste hlad i žízeň po náročném dni. Občerstvěte se v našem bistru. Máme pro vás připravené osvěžující nápoje a studená i teplá jídla.

Z naší nabídky vybíráme:

Jídla z grilu – klobása, hamburger
O víkendu vždy teplá polévka a jedno hotové jídlo
Sladké pochoutky
Energetické tyčinky
Nealkoholické nápoje
Skvělá káva
Plzeňské pivo

Půjčovna kol
Chcete si projet naše stezky, ale nemáte vhodné kolo? Nevadí! Půjčíme vám ho. Kola máme pro dámy i pány.

Servis
Stala se vám při jízdě drobná nehoda? Přineste své kolo na Základnu Jedovnice, kde vám menší defekty opravíme.

Infocentrum
Zjistěte základní informace o stezkách i blízkém okolí. Zeptejte se na ně v našem infocentru.

Okolí parku

BÝT LEPŠÍ – BIKE ŠKOLA

Pokud chceš umět kolo natolik ovládat, že si budeš jízdu po trailu naplno užívat, přihlas se do naší Bike školy.

Jsme tým lidí, které baví jezdit na kole. A tomu jsme se rozhodli věnovat naplno. Nejezdíme na čas, ale pro zábavu. Výuku nabízíme již několik let na zajímavých lokalitách a máme za sebou spoustu spokojených klientů.

Na trailech trávíme spoustu času. V týdnu traily stavíme a o víkendech na nich učíme. Není to naše práce, ale poslání.

 

Odkaz na stránky bike školy

více info a přihlášky zde: https://www.byt-lepsi.cz/bike-skola/singletrail-moravsky-kras/