2020

Singletrails Moravský kras, v tomto případě Jedovnice. Záruka dobrého rozježdění se před bikovou sezónou. Tratě douhé akorát, výstup v pohodě i pro děti.  Jednotlivé trasy zajímavě namotané, příjemné flow a potkáte tady hodně nadšených bikerů. Trasy postavené pro většinu bikerů a vše zvládnou i začátečníci.  Jen škoda, že zde není alespoň jedna technicky náročnější trasa, kde by si to mohli užít i zkušení bikeři a posunout svůj jezdecký um ještě dál. Trasa plná kořenů, kamenů a dropů by neškodila. Třeba by přilákala další  zajímavou skupinu jezdců.

Vedle základny najdete skil centrum “Být lepší”, kde se může každý něco nového naučit. Za zmínku stojí restaurace s dobrým jídlem.

Kdo ještě letos nebyl, určitě vyzkoušejte.

2019

V našich podmínkách se podle mého názoru nacházejí pouze dva typy singlcenter. První a pro mně oblíbenějsí jsou ty, které vznikaly tak nějak samy od sebe. Parta lokálních nadšenců neměla kde jezdit a tak vzali lopaty, krumpáče a vběhli do lesa si nějaký ten trailík vybudovat. Samozřejmě to je velmi, velmi zkrácená verze. Druhá centra, která u nás vznikají jsou stavěna účelově a vše na nich i v okolí je směřováno pro co nejširší záběr jezdců všech věkových kategorií a dovedností. To je případ také Jedovnických stezek, které patří do skupiny trailů Moravský Kras a kam také patří Boskovické stezky a Mariánské Údolí. Všechny tyto centra jsou v podstatě totožná.

444Dva typy trailcenter, které jsme teď popisovali by se mohli zdát totožné a pro nezasvěceného jezdce zde možná není žádný rozdíl. Pro nás bohužel je. Jedovnické stezky jsou příměstské traily určené hlavně pro rodiny s dětmi, začínající jezdce a nebo maximálně pro XC jezdce s oholenými lejtky. K dispozici jsou zde tři varianty – modrá, červená  a černá. Bohužel v nich není žádný valný rozdíl. Možná sklon trailů je v případě černé ostřejší, ovšem k obvyklé černé to má hodně daleko. Traily byly stavěny tak aby tady nikoho nic nepřekvapilo. Jak řekl můj kamarád z Budapeště – ”Je to takový pupmtrack v lese.” V podstatě zde není potřeba celoodpružené kolo. Pro zkušenější jezdce zde není ani potřeba odpružená vidlice. Vše je uhlazené až přežehlené. To znamená, že zde nenajdete jedinou překážku, která by vám třeba jen lehce zvedla tep.

Chápu že záměr byl postavit stezky tak, aby se sjíždělo co nejvíc návštěvníku z širokého okolí, ale podle nás to s traily má málo společné. Proč někoho nenapadlo udělat dvě trasy vyžehlené a černou nakopat pěkně do černa? Pár dřevěných skoků nějaké to koření a kamínek v cestě? To je přece to proč si pořizujeme ty celopérka. Stačilo udělat pár odboček s možnosti výběru dle zkušeností jezdce. Bohužel nic takového zde není.111

Takže jak to tady vlastně je a kdo by sem měl zajet? Jedovnické stezky jsou velmi oblíbené a hojně navštěvované centrum kousek od Brna. Super zázemí, vychlazená plzeň do půlitru a dobré jídlo. Půjčovna kol, myčka kol, skvělý pumptrack a super spojení se zdejším kempem jen vybízí pro skvěle strávený víkend. Jenže ne pro každého. Pro rodinu s dětmi nebo začínající jezdce super záležitost. Tři traily, které mají slušné flow udělají radost. Ovšem ti z nás, kteří již vyzkoušeli kořenové pasáže, rozbitá koryta, první drop, první velký skok můžou být lehce zklamáni. Nic takového zde není a takové jezdce to nikam neposune.

Pokud si ovšem věci rádi vyzkoušíte na vlastní kůži vyražte na Jedovnické stezky a udělějte si vlastní názor!!!

 

2017

Letošní revize zdejších trailu byla pojatá v rodinném duchu. Z loňska jsme věděli, že traily zde nejsou nikterak náročné. Proto jsme se připravili na první pořádný kontakt těch nejmenších mezi námi. Ti zkušenější jeli na svém, méně zkušení se houpali v sedačce za sedlem. Tento tréning mladistvých jsem střídali s mapováním areálu. Dobře stavěné tratě, které se postupně vylepšují a dolaďují. Každý biker bez rozdílu věku si tady může najít to své.

Na základně pod traily na konci zdejšího kempu je vše připraveno pro vaší největší pohodu a spokojenost. Fungující restaurace, našlápnutá půjčovna kol, možnost posedět a nabrat silý na další jízdu je tu samozřejmostí. Zakoupit si zde můžete suvenýry v podobě mikiny nebo trička. Areál jsme letos mapovali podruhé a při každé návštěve zde bylo pěkně rušno. Takže o zábavu a bikového ducha tu rozhodně není nouze.

Celý mapovací víkend jsem strávili několik rodin, plus ostřílení mapéři jako je Jakub a Gába. Každý jezdil svou rychlosti a stylem, ale všichni si skvěle zajezdili a odjížděli odsud s pocitem dobrého pojezdu. Z Moravského Krasu se stává další středisko se kterým se musí počítat. Rozhodně vyzkoušejte.

2016

Parádní stezky kousek nad Brnem. Skvěle dostupné a s dobrým zázemím. V podstatě součástí základny Single Trail Moravský Kras je fajn restaurace, půjčovna a servis kol. Hnedka vedle je povedený pump track, na kterém si můžete i něco vyzkoušet. Parádní příležitost pro menší jezdce, kteří už začínají trénovat na sjezdy do bikeparků. V areálu Single Trail Moravský Kras najdete 3 různé trasy. Asi nejzábavnější nám přišla trasa nazývaná Okruh 1, délka 10,5 km. Pohodový výjezd, který vede většinu trasy lesem mezi stromy. Při sjezdu narazíte na různé typy překážek od klopenek po různé skoky. Nic extra velkého, spíš pohodová jízda, kterou si užije zkušený jezdec v rychlejším tempu, tak i začátečník, který si chce vyzkoušet jízdu zajímavým terénem. Je to zajímavá, krásně klikatá trasa, která stojí rozhodně za projetí.

Druhá trasa nazvaná jako Okruh 2 vede částečně po zpevněných cestách (už teď ale byla vidět práce na stezce, takže je možné předpokládat, že v další bikerské sezóně se dočkáme a nebude už potřeba jezdit po zpevněné cestě). Jde spíš o lehčí trasu, která by se dala nazvat odpočinkovou trasou. Najdete zde taky hodně klopenek a skoků. Třetí trasa je nazvaná Okruh 3, její délka je 6,5 km a dá se říct, že je to nejstrmější část těchto single trails. Kromě zajímavých klopenek a skoků můžete narazit i na kořeny a v některých místech taky hodně úzkou stezku. Takže hlavně pořádně držet řídítka.

Video

  • Single Trail Moravský Kras Jedovnice 2020Single Trail Moravský Kras Jedovnice 2020
  • Single Trail Moravský Kras Jedovnice 2020 JedničkaSingle Trail Moravský Kras Jedovnice 2020 Jednička
  • Single Trail Moravský Kras Jedovnice 2020 DvojkaSingle Trail Moravský Kras Jedovnice 2020 Dvojka
  • Jedovnické Stezky 2019Jedovnické Stezky 2019
  • Jedovnice 2017Jedovnice 2017
  • Jedovnice Trail 1 2017Jedovnice Trail 1 2017
  • Jedovnice Trail 3 2017Jedovnice Trail 3 2017
  • Single Trail Moravsky Kras 2016Single Trail Moravsky Kras 2016

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Záleží nám na vašem bezpečí. Proto na naše stezky vyjedete jen za příznivého počasí. Podívejte se, které stezky jsou aktuálně sjízdné.

Více info ZDE...

Půjčovna kol

Abyste si jízdu na našich stezkách maximálně užili, máme pro vás k vypůjčení kvalitní celoodpružená i pevná kola značek Cannondale a GT. Půjčíme vám je na Základně Jedovnice.

On-line rezervace kol zde.

Pro více informací o zapůjčení nebo prodeji kola volejte tel: 731 462 595 (v otevírací době půjčovny) – nebo pište na mail: pujcovna@singlekras.cz.

Půjčovna funguje v otevírací dobu Základny (větší množství kol lze půjčit i po domluvě v jiný termín).

K převzetí kola budete potřebovat 2 platné osobní doklady (OP, ŘP, pas), kauci 5 000,-Kč, nejlépe v hotovosti. Při platbě kauce kartou bude vrácena na váš účet do 24 hodin.

Cena zapůjčení kola

Celodenní zapůjčení kola – 900,- Kč

Půldenní zapůjčení kola – 600,- Kč