2023

Letos jsme k mapování Šemberských stezek použili naše eletrokola a mladého mapéra jsme tahali na kopec pomocí tažného lana rikscha. Za mně ideální volba k projetí všech zdejších trailů. Od naší minule návštěvy tady dokonce dva traily přibyly. Jeden je v hrabankovém ražení s názvem Klouzák a další dokonce postavili na protějším kopci přes údolí. Stačí přejet asfaltku a pak stoupákem nahoru. Trail Marná snaha má dokonce dvě varianty různých obtížností.

Šemberské stezky je menší trailové centrum, které jste právě za pomocí motoru schopni projet za cca 90 minut. Každý trail má své specifikace a každý stojí za projetí. Pokud nemáte moc času a chcete si zajezdit nenáročné traily, jsou Šemberské stezky ideálním místem.

2022

Šemberské stezky se oficiálně otevřeli v roce 2020. Stezky leží hned za vesnici Tuchorez, která se nachází kousek pod Českým Brodem. Najdeme zde tři traily od nejlehčí modré, přes náročnější červenou až po černý trail, který je určen zkušenějším jezdcům. Traily jsou opravdu dobře odstupňované a tak si je můžete v klidu vyzkoušet od nejlehčího až po nejnáročnější. Kousek od začátku trailů je k dispozici parkoviště, kde můžete nechat auto. 

Využít zde můžete také nedalekou hospůdku ležící kousek od parkoviště u hřiště. Toto zařízení jsme bohužel nenavštívili, dle dostupných informací se zde kvalitně občerstvíte a v klidu si odpočinete. Je super, že vznikají další a další trailová centra napříč Českou republikou. Šemberské stezky určitě osloví rodiny s dětmi a začínající jezdce. Doporučujeme!

Video

 • Šemberské Stezky 2022 černáŠemberské Stezky 2022 černá
 • Šemberské Stezky 2022 červenáŠemberské Stezky 2022 červená
 • Šemberské Stezky 2022 modráŠemberské Stezky 2022 modrá
 • Šemberske Stezky 8yr bandito All 5 TrailsŠemberske Stezky 8yr bandito All 5 Trails

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Šemberská hospůdka
– na hřišti v Tuchorazi –

Široká nabídka nealko nápojů, pivka, zmrzliny i něčeho k nakousnutí Vás čeká v Tuchorazi na hřišti. Přijeďte vyzkoušet naše vlastní Šemberské Flow Coffee s koláčkem anebo si raději dáte pěkně načepovanou Plzínku? ;). K dispozici Vám je dostatek míst uvnitř i na terase.

Zimní otevírací doba:

od 16:30 - úterý - neděle

Letní otevírací doba:

od 16:30 - úterý - pátek

sobota a neděle od 13:00

Zavíračka je variabilní dle zájmu a lidí v lokále :).

Letní sezóna je od dubna do září a zimní od října do března. Pro různé akce a při dobrém počasí otevírací dobu rozšiřujeme.

Tešíme se na Vás!

Půjčovna kol

PODMÍNKY VÝPŮJČEK:

Kola se půjčují o víkendu na celý den od 10:00 do 18:00 nebo ve všední den v pátek odpoledne od 15:00 do 19:00. Po předchozí domluvě je možné odpolední výpůjčku provést i ve všední den mimo pátek, pokud budeme mít kolo a potřebný personál k dispozici. Pokud bez omluvy nevrátíte kolo do konce sjednané výpůjční doby, bude Vám naúčtováno půjčovné na další den dle platného ceníku.

Kola budou používána pouze v lokalitě Šemberských stezek a přilehlého okolí regionu Pošembeří, a to výhradně k účelům, pro které byla vyrobena.

Před vypůjčením kola s námi podepíšete smlouvu o nájmu kola a seznámíte se s jeho technickým stavem. Rádi Vám nastavíme výšku sedla, tlak v pneumatikách i odpružení tak, abyste si mohli jízdu po trailech náležitě vychutnat. Všechna dospělá kola disponují teleskopickými sedlovkami, které vám umožní při cestě z kopce pohybem páčky na řídítkách snížit polohu sedla a umožní lepší manévrování s těžištěm, bez nutnosti manipulace se sedlovou objímkou.

Kauce činí pro dětská kola 3.000,-Kč, pro hardtaily 6.000,-Kč a pro celoodpružená kola 10.000,-Kč. Kauci je možné složit pouze formou předautorizace částky na platební kartě (na hotovosti se lze dohodnout jen ve vyjímečných případech a výhradně pro ověřené nám známé zákazníky). Jako kauci nebereme žádné jiné movité věci jako je kolo, mobil, klíče od auta, potomka apod. vyjímečně akceptujeme (zachovalé) manželky. Respektujte to prosím, jinak Vám nebude kolo zapůjčeno.

Pokud vrátíte kolo poškozené, bude vám dle uzavřené nájemní smlouvy naúčtována pokuta ve výši způsobené škody. Tato škoda bude přičtena k půjčovnému a stržena z předautorizované částky na Vaší kartě.

Na každé vypůjčené kolo je nutné doložit dva platné doklady totožnosti. Každý klient si může na své jméno vypůjčit pouze jedno kolo s výjimkou kol dětských, která mohou být sloučena pod jednu objednávku.

Kola jsou vybavena plastovými platformovými pedály s plastovými piny. Pokud si budete přát nášlapné SPD pedály nebo kovové platformy, vezměte si je prosím s sebou nebo nám svůj požadavek v dostatečném předstihu oznamte.

Buďte prosím připraveni, že proces vypůjčení i vrácení kola zabere nějaký čas. Při výpůjčce Vám kolo nastavíme dle vašich potřeb a seznámíme Vás s jeho ovládáním, při vrácení je nezbytné kolo očistit a následně prohlédnout a vyzkoušet. Pokud se nám sejde ve stejném čase více zákazníků, může se čekací doba prodloužit. Předem děkujeme za pochopení. 

V případě potřeby se na nás neváhejte obrátit na email nebo volejte na telefon 776 871 888. 

Seznam kol z půjčovny

Ceník

Bez podpory uživatelů stezek by nebylo možné realizovat údržbu a rozvoj projektu. Děkujeme a ceníme si každého kdo nám pomáhá. Jakou formou nám můžete pomoci vy?

1) Sledujte stránky a přijďte nám pomoct na brigádu.
2) Ať jste firma nebo fyzická osoba. Budeme rádi za jakoukoli finanční podporu.
3) Zastavte se v našem e-shopu nebo naší hospůdce osobně a řeněte nám jak se Vám stezky líbí. Cokoli si koupíte nebo zkonzumujete je vlastně příspěvek spolku. Všechny naše aktivity jsou NEZISKOVÉ. 

Veškeré prostředky budou použity na náklady spojené s údržbou stezek a jejich rozšířením.

2601793391 / 2010 FIO banka

Okolí parku

Provozní řád Šemberských stezek
Jezdi podle svých schopností, seznam se předem s obtížností jednotlivých tratí.
Zkontroluj před jízdou technický stav svého kola. Vhodná jsou pouze horská kola, nejlépe celoodpružená, trekingová kola jsou nevhodná.
Sleduj a respektuj značení, dodržuj návštěvní dobu a případné uzavírky.
Stezky jsou až na vyjímky jednosměrné, jezdi pouze vyznačeným směrem.
Zastavuj jen na vhodných a přehledných místech, uvolní ihned průjezd trailem.
Nejezdi sám.
Dodržuj dostatečné odstupy ve skupině tak, abys byl schopen vždy včas zareagovat.
Používej vhodné oblečení a vybavení, měj při sobě nabitý mobilní telefon.
Používej vždy přilbu, vhodné jsou také rukavice (chrániče kolen, loktů …)
Buď obezřetný při jízdě po mokrém nebo nestabilním povrchu.
Obtížná místa nejdříve prohlédni, není ostuda je přenést, nebo zvolit objízdnou trasu.
Jezdi po vnitřní části stezky, zabráníš její destrukci, jezdi plynule bez zbytečného vybržďování trasy.
Povalové lávky mohou za mokra klouzat, přejížděj je velmi opatrně nebo přejdi pěšky.
Buď ohleduplný k ostatním uživatelům stezek, v místech souběhu s turistickou trasou mají pěší přednost! Při návratu k obydleným místům a hospodářským budovám zpomal.
Na mapě a v terénu jsou označeny traumatologické body pro vozy RZS. Mapy Šemberských stezek má k dispozici Záchranná služba. V případě úrazu slouží k lokalizaci a navigaci ke zraněnému.
JÍZDA JE NA VLASTNÍ NEBEZPEČÍ!

Provozní doba:

Duben 8 – 18:30

Květen 8 – 19:00

Červen, červenec 8 – 20:00

Srpen 8 – 19:00

Září 8 – 18:00

Říjen 9 – 17:00

Listopad až březen je obdobím klidu na trailech. Děkujeme za dodržování.

JEZDI POUZE PO ZNAČENÝCH TRAILECH A RESPEKTUJ PROVOZNÍ DOBU Z DŮVODU OCHRANY ZVĚŘE, PROVOZOVÁNÍ MYSLIVOSTI, I VLASTNÍ BEZPEČNOSTI!!!

 

Kurzy jízdy v terénu

Novinka Šemberských stezek, o co se vlastně jedná?

Cílem našich kurzů je, aby se účastníci zdokonalili v ovládání svého kola, osvojili správné návyky pro bezpečnější jízdu na kole (horském nebo jakémkoli jiném) a následně si mohli své zdolávání stezek a trailů více a bezpečně užívat.

Jaké kurzy pořádáme?
Primárně jsou to kurzy techniky jízdy na kole a o prázdninách také příměstský tábor.

Servis jízdních kol, elektrokol a koloběžek

Šemberské stezky vám nabízejí možnost servisu jízdních kol, elektrokol a koloběžek, který poskytuje veškeré služby pro bezpečné užívání a provoz širokého sortimentu kol všech značek:

 • horská (MTB) hardtail, celoodpružená, rekreační i závodní
 • trekingová a krosová
 • gravel / adventure
 • silniční
 • dětská (full, hardtail i odrážedla)
 • městská kola
 • koloběžky
 • elektrokola

Specializujeme na servis kol britské značky WHYTE od dovozce MADE FOR TRAILS.

 

Kdo se o můj stroj postará?

Servis vede Petr Rybář, který disponuje dvaceti lety zkušeností v oboru s přípravou a servisem kol mnoha světových značek. Součástí týmu je Adam Novotný a Honza Rybář. V případě Vašich atypických požadavků nad rámce našich servisních nebo kapacitních možností se pokusíme zajistit tyto úkony u externích specialistů (diagnostika elektrokol, repase pružení Fox apod.). 

Jak se na servis objednat?

Pro objednání servisu, předběžnou kalkulaci a rezervaci termínu opravy i jindy v případě potřeby nás neváhejte kontaktovat přes email servis@semberskestezky.cz nebo volejte na telefon 776 104 225 (Petr) nebo 776 736 430 (Adam). V případě potřeby se s námi můžete domluvit osobně v Šemberské hospůdce v době provozní doby půjčovny kol Whyte tj. v pátek odpoledne a o víkendu.

Kde a kdy?

Dílna servisu se nachází v Českém Brodě na adrese Jugoslávská 704. Převzetí kola k servisu a jeho předání je možné na základě telefonické nebo emailové domluvy, případně i o víkendu.

Po dohodě a s ohledem na volné kapacity servisu můžeme pro ušetření Vašeho času kolo do opravy vyzvednout i u Vás doma a opravené Vám ho zpět přivézt.

Základní servisní úkony:Související opravy a případné výměny komponent:
kontrola protažení řetězu, promazánívýměna opotřebeného řetězu, případně kazety nebo převodníků
kontrola pneumatik, dohuštění tlakuoprava defektu, výměna duše nebo pneumatiky
kontrola a seřízení přehazovačky, promazánírovnání patky, výměna lanka a bovdenu
kontrola a seřízení hlavového uloženívyčištění, promazání, případně výměna ložisek
kontrola a seřízení středového složenívyčištění, promazání, případně výměna ložisek
kontrola a seřízení brzd, kontrola destičekvýměna destiček, případně kotoučů
kontrola a dotažení všech šroubových spojů 
kontrola a seřízení odpružení (vidlice, tlumič) 
Pokročilé servisní úkony: 
centrování kol, seřízení nábojůvýměna ráfků, nábojů, ložisek kol, nový výplet
odvzdušnění hydraulických brzdvýměna komponent, výměna kapaliny, upgrade brzd
servis odpružení a teleskopických sedlovekvýměna těsnění a provozních náplní, instalace servisních sad
instalace bezdušového systému kolvýměna tmelu, pásky, ventilků, instalace vložek Panzer
Ostatní úkony: 
garanční prohlídky kol Whyte 
instalace teleskopických sedlovek Whyte a BikeYoke 
montáž doplňků, funkční upgrade komponent 

Těšíme se na Vás, servisní tým Šemberských stezek 🙂