2018

Po dvou letech jsme se vrátili na místo činu. Tentokrát v jiné sestavě v jiném kempu, ale za stejným účelem. Zmapovat Singltrek pod Smrkem a dění kolem. Zřejmě nejznámnější trailové centrum u nás vám tady nebudu dlouze popisovat. Kdo by přece jenom neznal, ať si přečte popis z roku 2016. Oproti minulé návštěvě jsme vybrali jinou základnu našeho pobytu. Tentokrát to nebylo nástupní místo u Kyselky ovšem pravý a nefalšovaný kemp Pod Smrkem. Základna je tady dobře vybavená. Pivo, limo, jídlo, dobře vybavený obchod, servis kol a možnost zakoupení suvenýrů. Za mně by to možná chtělo trošku ošetřit pumptrack a zrušit placenou myčku.

111

Trailů je tady opravdu požehnaně a jejich obtížnost je jasně značená. Stezky lze různě kombinovat, měnit trasu podle aktuální formy i počasí. To znamená, že každý si tady najde to své. Jen vyznavači delších sjezdových pasáží budou lehce ochuzeni. Trasy jsou zde perfektně ošetřeny ovšem profil tras není nijak výrazný. Až na pár výjimek zde nenajdete žádné náročnější stoupání a s tím také souvisí také množství pasáží směrem z kopce dolů. Sedmdesát kilometrů trailů zajišťuje bezpečně jedno z nejlepších bajkových vyžití u nás pro ty, kteří se do toho nebojí šlápnout.

Takže za nás pokud někdo nezná tohle středisko je divný. A ti kteří ho znají ho buď milují a nebo jo.

 

 

2016

Singltrek pod smrkem leží v Jizerských horách u Nového Města pod Smrkem. Projekt vznikl za podpory Lesy ČR, polské obdoby Lesy ČR a místních nadšenců. Lokalita se nachází v nejsevernějším místě naší republiky těsně u polských hranic. Můžete si vybrat ze tří nástupních míst, kde lze začít vaše dobrodružství. Singltrek centrum U Kyselky a Singltrek Centrum najdete v Novém Městě pod Smrkem, třetí nástupní místo Bikecentrum Libverda najdete v městečku Lazně Libverda. Ať už si vyberete kterékoliv místo, krásný zážitek je zajištěn.

Trasy jsou velmi dobře značené a taky barevně znázorněné dle náročnosti trailu. Hned po naskočení do sedla se napojujete na vámi vybraný trail. Až na jednu výjimku nepotkáte žádné krutější stoupání, traily jsou skvěle vyvážené a každý metr stoupání je odměněn krásným upraveným sjezdíkem. Podle naší zkušenosti je na těchto stezkách skvělá možnost kdykoliv změnit plán trasy a odbočit nebo použit zkratky a kompletně tak změnit denní plán trasy. Ať už z důvodu nepřízně počasí nebo přecenění svých sil. Zvolená trasa a jejich kombinace záleží pouze na vás a že je z čeho vybírat.

Můžete tady najezdit přes 70 kilometrů poctivých trailů. Dle našeho názoru, ať už využijete kterékoliv nástupní místo, nemůžete šlápnout vedle. Všude je zde cítit biková atmosféra a přátelský duch. Všude se o vás skvěle postarají a udělají maximum pro to, aby jste se na Singltrek pod Smrkem co nejdříve vrátili. Neváhejte a vyrazte!

A to slibujeme i my v nejbližším termínu jedeme znovu a znovu vám o tom přineseme vyčerpávajíci informace.

Video

  • Singltrek 2018Singltrek 2018
  • Singltrek 2016Singltrek 2016

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Záleží pouze na vás, zajezdit si sem můžete přijet kdykoliv.

Není špatné počasí, pouze špatně oblečený cyklista !!!

Půjčovna kol

Nabízíme vám možnost si vybrat ze dvou půjčoven, které se nacházejí přímo na nástupních místech …

Singltrek centrum pod smrkem

ZDE

Centrum U kyselky

TU

Ceník

Singltrek kemp

Pokud nepotřebujete pohodlnější ubytování a vystačíte si se spaním ve stanu, pod širákem nebo v autě, přijeďte do kempu, který je přímo na pláži koupaliště u Singltrek Centra. Je to rozhodně nejlevnější varianta. Navíc zažijete spoustu legrace a vždy budete přímo u centra dění a akcí na Singltreku pod Smrkem.

Cena tohoto ubytování na jeden den je 50 Kč za osobu, 50 Kč za stan, 100 Kč za obytný vůz nebo přívěs. Za osobní auto se platí jednorázový poplatek 100 Kč.

Děti do 12 let ubytováváme zdarma.

POZOR! Singltrek Centrum provozuje z důvodu „místních zvláštností“ pouze tu část kempu, která je nad stezkou. Zbytek kempu včetně chatek má jiné provozovatele, jiné podmínky ubytování, jiné ceny a nemá vazbu na Singltrek.