V sezóně roku 2018 jsme se rozhodli mapovat také něco za hranicemi naší republiky. Mohli jsme si vybrat v podstatě kterýkoliv směr a našli bychom skvělá střediska. To by ale pro nás bylo moc jednoduché a nebyl by to náš styl. Náš tým se rozhodl zmapovat jedno z největších bikových středisek v Evropě. BTT ZONA ZERO leží na hranicích mezi Francií a Španělskem. Dostat se tam z Prahy vám zabere pouze “jeden” den strávený v autě. Můžu však s čistým svědomím říct, že vypravit se tam, stojí za to.

Bikerská lokalita, jejíž srdcem je historické městečko Aínsa, vzniklo v roce 2011. Parta místních nadšenců začínala se 13-ti traily. Dnes na svém webu udávají 20 značených tras a další trasy, které můžete najít pomocí gps. My jsme na místní mapce trailů napočítali 45 tras, které je možné projet a které jsou rozděleny dle náročnosti. Když délku trasy zprůměrujeme na 25 km, vyjde vám neuvěřitelných tisíc kilometrů trailů. Každá z těchto tratí je zmapovaná a zapsaná do formátu .gpx, který si lehce přetáhnete do svého mobilu a můžete bez jakéhokoliv bloudění vyrazit vstříc neopakovatelným zážitkům.

Na webu najdete informace ke každému trailu, který je barevně odlišen dle obtížnosti. Najdete zde přiřazenou orientační mapku a výškový profil, tak aby bylo možné si vybrat trail přesně dle svých požadavků. Jelikož mapujeme všemožné areály, opravdu oceňujeme jak mají zdejší borci propracovaný web ohledně trasování trailů. Nikde nemusíte bloudit, stačí je šlapat a z kopce pevně držet řidítka.

Pyreneje vám pak nabídnou vše po čem každý biker touží. Všechny druhy terénu, perfektně trasované traily, z lehka nebo pěkně z ostra, každý si prostě vybere. Vybavenost města Aínsa, je samozřejmě připravena se postarat o každého bikera, který zde zavítá.

V případě, že dokážete přežít 24 hodinovou cestu a chcete zažít něco víc, vyrazte do Pyrenejí, vyrazte do Aínsy, myslím, že pro každého to bude životní zážitek.

Kompletní MAPA destinace

Kompletní galerie fotek

Video

  • zona zer0 2018 České Bikeparky 1.dílzona zer0 2018 České Bikeparky 1.díl
  • zona zer0 2018 České Bikeparky 2.dílzona zer0 2018 České Bikeparky 2.díl

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Traily můžete projet kdykoliv, pokud vám to zdejší počasí dovolí.

Ceník

Za využití trailů nic neplatíte, zpoplatněny jsou pouze cesty, které můžete využít jako výjezd k začátku některých trailů. Cena za výjezd je 3 EUR/auto.