Zmapovali jsme pro vás nově vzniklý singltrek Mariánské Údolí. Singltrek leží na okraji Brna a tvoří menšího bratříčka singltreku Jedovnice. To znamená, že také patří do konceptu Singletrail Moravský Kras. Stejně jako Jedovnice se tento areál řadí mezi příměstské areály. Prozatím si zde můžete zajezdit okruh číslo 1 v délce šesti kilometrů. Za mě nejpovedenější trail, který jste si schopni průměrným tempem objet za necelou čtvrt hodinku. Stoupání je zde dobře namotané a flow dolů je slušné. Jen mi tady prostě chybí něco trošku víc než klopenka a boule. Okruh číslo 2 měří hezkých 14 kilometrů. Ovšem, to co nabral na délce, strácí (dle mého názoru) na zábavě. Trať je krásně vyžehlená, klopenky udusané, ale to je tak vše. Pro začínajícího jezdce je vše v pořádku pro lehce zkušenějšího bikera může být tento okruh poněkud fádní.

V průběhu prázdnin 2018 by se měl dostavět trail číslo 3, který slibuje také černě značené pasáže a jeho délka bude okolo šesti kilometrů. Doufejme, že alespoň na této trase si bude moc také zkušenější jezdec trochu zařádit. Chápu, že areál je budován pro širokou veřejnost, tak aby si zde mohl užít opravdu každý, ale s tím ”opravdu každý” je tady problém. Otázkou je, když už si dá někdu tu finanční a manuální námahu postavit traily v délce 20 kilometrů, nestálo by za to zabudovat do těchto tras také větší skoky a nějakou lavici? Samozřejmě s možností objetí.

Na startu trailu je možné zaparkovat auto, buď za mírný poplatek nebo u krajnice cesty zdarma. Občerstvit se zde také můžete. Ovšem oficiální základna se servisem a půjčovnou kol je zatím pouze na papíru. Mariánské Údolí je pěkná lokalita s hezkými traily, ovšem zatím pouze pro začínající jezdce. Uvidíme co nám přinese třetí slibovaný trail.

Video

  • Mariánské Údolí 2018Mariánské Údolí 2018

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ceník

Stezky si můžete užívat zadarmo. Stačí respektovat provozní řád areálu.