2017

Lipovské stezky byly naší první zastávkou při návštěvě a mapování této části ČR. Již při příjezdu mě potěšil celý areál. Působí nově, uspořádaně a velmi přehledně. V blízkém okolí je rybníček s lavičkami, Wellness hotel s restaurací a zahrádkou, která má výhled přímo na stezky. Nejedná se o nic velkého, spíše menší lokalita, ale za to přehlednější. Po sundaní kol, jdeme rovnou na věc a začínáme poznávat rozmanitost tras.

První dvě trasy jsou spíše rodinného charakteru, určené pro osvojení si základních technik jízdy na kole v terénu. Tratě jsou hravější, přehledné a hlavně hladké. Takže je možné je sjet i na hardtailu. Třetí část je značená jako černá. Skoro jsem se lekl, co tam na nás čeká. Nicméně při prvním zvlnění trasy, která mířila mezi stromy, jsem pochopil, že se jedná o trať pro zkušenější jezdce, ale přesto velmi hravá a bezpečná. Klopenky mezi stromy, větší hopy vám umožní zažít trochu vice adrenalinu. Downhillová kola jen tak lehce koketovala s trasou, za to naše trailové stroje byly jako doma. Olalaa, to byla jízda. Škoda, že jen tak krátká.

Jelikož bylo už poledne, vydali jsme se do místní vývařovny. Obsluha milá, ceny lidové a pivo jako křen. Během jídla se k nám přidali kolegové ze zahraničí, přesněji řečeno z Trnavy (Maďarsko). Po obědě nás čekala poslední část Lipovek. Výrazně větší krpál, nám dopřál krásný výhled na okolní kopce. Na vrcholu jsme si dali lehkou pauza, proběhlo focení vypůjčeného stroje, par skupinovek, kontrola výstroje, výzbroje a frčíme dolu. Už při první zatáčce mi bylo jasné, že se jedná o jiný level. Trochu jsem upustil uzdu. Klopenky jsem si užil, kolo mě drželo na trase jak přibitý. Na “dvojáku” přišel i lehký polet vzduchem. Byl jsem na sebe patřičně pyšný. Tratě umístěné v lese jsou o poznání rychlejší. Bavilo nás to tu na tolik, že jsme to jeli třikrát. Na pár obzvláště zábavných místech jsme se zastavili na delší dobu, abychom mohli vytvořit materiál pro videjko. Také jsme vyfotili pár jedinečných záběrů.

Zajímá vás, jak udělat hada v klopenkách? Nebo jak ohnout při skoku zadní ráfek skoro do pravého úhlu bez pádu? Tak pokud ano, mrkněte do naší galerie či na sestřih jízdy.

My mapujeme, Vy jezdíte.

2016

Lipovské stezky najdete v nádherném postředí Jeseníků ve vesničce Lipová-lázně. Můžete se vybrat ze tří míst, odkud začnete svůj výlet. Záleží pouze na vašich požadavcích. začít můžete od infocentra Lipovských stezek, u kterého je malé parkoviště a boude, kde vám můhou poradit s výběrem stezky popřípadě zapůjčit kolo. další možnost je zaparkovat u hotelu Helios, nebohotel TOČ. Tady lze taky samozřejmě zaparkovat a začít svůj trip. Sami jsme vyzkoušeli Hotel Helios a nemůžu řict než samá pozitiva. Skvělé jídlo, nádherné prostředí a opravdu parádní hřistě pro děti. Vše přizpůsobenou pro rodinné výlet.

A takto mi přišli i celé Lipovské stezky. Vše je tady směřováno pro naprostou pohodičku. Výšlap na úplný vrchol trailů vám nezabere více jak 15 minut a potom už záleží pouze na vás, kterou trasu zvolíte od modré nejlechčí po červenou náročnou. Ovšem náročná v tomto podání je opravdu velmi příjemná. trasy jsou navrhnuty opravdovými profíky. Celý tento areál je vlástně pod záštitou rchlebských stezek a to již mluví za vše. Je až k neuvěření jaké nádherné traily se dají vybudovat na jedné malé louce a v přileehlém lesíku. Více takových projektu u nás !

Lipovské stezky doporučujeme začínajícím jezdcům, kteří se chtějí seznámit s ježděním na trailech. Pro ty zkušenější doporučujeme se v klidu rozjezdit na červeně značených trasách a potom rovnou na Rychlebské stezky.

Video

  • Lipovské stezky 2017Lipovské stezky 2017
  • Lipovské stezky černáLipovské stezky černá
  • Lipovské stezky červená 1Lipovské stezky červená 1
  • Lipovské stezky červená 2Lipovské stezky červená 2
  • Lipovské stezky modrá 1Lipovské stezky modrá 1
  • Lipovské stezky modrá 2Lipovské stezky modrá 2
  • červená trasa 2016červená trasa 2016

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Stezky jsou otevřeny denně, během celé sezóny