2018

Kokostezky jsme měli v hlavě už nějakou dobu. Teprve letos jsme se ovšem odhodlali a na první letošní mapovačku jsme zvolili právě tuto destinaci. Kokořínsko, neopakovatelná příroda, která se rozkládá na zlomu třech krajů. Kus Kokořínska urval Liberecký, Středočeský a také Ústecký kraj. Žádný z nich nechtěl přijít o kousek téhle nádhery. Z Prahy je to slabá hodinka, z Mladé Boleslavi o trochu méně a z Hradce Králové je to hodinu a půl. Příjezd do této půvabné lokality určitě nepřehlédnete. Všude skály a listnaté lesy, jsou nezaměnitelné.

Na mapovačku tentokrát vyrazila dvojice Jenda a Petr. Předem jsme se na akci nijak zvlášť nepřipravovali. Měli jsem samozřejmě vytištěné zdejší mapy, které jsou na oficiálních stránkách k dispozici, ale prioritně jsme se zaměřili na jednu trasu, kterou můžete také stáhnout na stránkách Kokostezky. Zdejší buldři najezdili a zaznamenali na gps jednu 35 kilometrů dlouho trať, kterou si můžete stáhnout do svého mobilu. Do budoucna by těchto tras mělo vzniknout víc.

Na Kokostezkách nejsou trasy klasicky značené, proto jsme se rozhodli vyrazit po trase, kde jsme mohli využít GPS. Tratě jsou vedené po lesních pěšinách, starých mysliveckých stezkách a také turistických trasách. Slušnost a tolerance je zde základ fungování. Tratě totiž nejsou primárně určené pouze cyklistům, jak je v jiných trail lokalitách zvykem. Je to tady prostě trošku jiné. Místní spolek, který zdejší trasy spravuje, totiž nijak výrazně trasy neupravuje, pouze se snaží udávat směr kudy na kole vyrazit. Pokud se vydáte stejně jako my po GPS vyznačené trase Kokořínsko-základní, můžete ovšem také narazit na upravovaný trail, který je svým prostředím vyjimečný, jako ostatně celé Kokořínsko.

Měli jsme možnost víkendově ochutnat zdejší bikování a dva dny jsem zde jezdili s otevřenou pusou a nevěřili, co máme za kousek za domem. Nádherná příroda plná krásných scenérii. Atmosféra soužití cyklistů s pěšími a zajímavě trasované stezky, které jsou vyježděné a poupravené právě tak akorát, aby si člověk nebyl úplně jistý. Jsou to traily nebo nejsou…

Kdo může ať zajede vyzkoušet. Jako základnu doporučujeme zdejší Kokokemp, kde se o vás dobře postarají. Mimo jiné má kemp také svou parádní atmosféru všudypřítomných skal. Tady je prostě všechno KOKO.

Video

  • Kokostezky 2018Kokostezky 2018
  • Kokořínsko jaro 2022Kokořínsko jaro 2022

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ceník

Zajezdit si tady můžete kdykoliv, když vám to počasí a roční období dovolí.

Stezky nejsou zpoplatněné, přispět ale samozřejmě můžete.

PŘÍSPĚVEK NA STEZKY

Líbí se Vám naše práce a nechcete být členy sdružení? Můžete přispět na činnost spolku.
Příspěvek ve výši 500 Kč, 1000 Kč a 2000 Kč CZK bude použit na údržbu stezek.
Číslo spolkového účtu u Komerční banky Mělník je 115-694000207/0100.

Nebo si každý návštěvník Kokostezek může zakoupit příspěvkovou samolepku za 100,- Kč přímo na nástupním místě v ATC Kokořín.