2022

Také v tomto roce jsme navštívili Cyklo arénu Vysočina. Její nenáročnost a pro nás příjemnou dostupnost jsme využili k jarnímu rozhýbání se. Na traily jsme vytáhli také děti, kterým vyhovovaly právě pro svojí nenáročnost. Pokud se zde chcete projet na kole nemine vás lehké stoupání, které vás přivede na začátek většiny trailů. Na výběr je zde ze šesti okruhů v různých délkách. Ovšem s podobnou náročností ve sjezdu. Spíše než traily nás tady jako zkušené bajkery ohromuje nádherná příroda a možnost příjemně stráveného víkendu. Parkování karavanem zdarma na přilehlém parkovišti není také od věci. K dispozici je zde menší kavárna, kde můžete něco vypít a sníst. Velké plus celého tohoto areálu je parádní betonový pumptrack, který lze také využít ke zpestření návštěvy.   
Cyklo aréna vysočina je již lety prověřený areál, který určitě má své pravidelné návštěvníky. Ovšem z našeho pohledu je to spíše pro XC jezdce, nenáročné trailisty či rodiny s dětmi. Žádný extra adrenalin zde nezažijete. 

2019

V tomto roce jsme vysočinu navštívili v kompletním rodinném složení a myslím, že pro rodinný zážitek je toto místo ideální. Nehledejte žádné náročné trailové pasáže ani dlouhé sjezdy. Podle mého mínění je toto středisko určené pro velmi nenáročné trailové jezdce a nebo pro dámy a pány s oholenýma nohama, kteří si chtějí vyzkoušet svojí techniku. Nebo další možnost a to byla i ta naše. Příjemně strávený den s rodinou v sedle. Přišlo mi, že to tady není nikdy ani moc do kopce ani moc z kopce. Terén se příjemně vlní, tudíž není nikterak náročný. Na vrcholek trailů se dostanete během pár minut i s těmi nejmenšími.

Osobně jsme vyzkoušeli výjezd nahoru červený trail dolů, který jsme proložili modrým. Nádherná příroda a velice dobře upravené stezky. Někteří návštěvnící zvládli orkuhy jezdit neustále dokola nahoru dolů, což může být pro určitou skupinu jezdců vítané. Hospůdka, půjčovna kol a zajímavá kulisa tribun čekající na ty největší závody, které se zde pořádají dělají z tohoto místa příjemnou lokalitu. Na výběr je zde z několika tratí od zelené až po náročnou černou. Černou jsme neměli čas vyzkoušet, ovšem pokud budete číst níže, určitě se o této sekci něco zajímavého dozvíte.

Cyklo Aréna Vysočina, není určena náročnému a ostřílenému trailovému jezdci, ovšem rozhodně by neměla chybět ve vašem seznamu pokořených trailcenter.

 

2016

 

Single track/Cyklo aréna Vysočina

Celá aréna se nachází v CHKO Žďárské vrchy na okraji města Nového Města na Moravě.Novoměstské stezky pro horská kola navazují na tradici MTB závodění v Novém Městě na Moravě. Autory projektu jsou Lukáš Vlach a Jan Skřička, kteří stezky koncipovali tak, aby prožitky ze závodního pojetí horské cyklistiky přinesly, co nejširší skupině cyklistů. Tak se na to podíváme.

Aby mapování za České bikeparky bylo co nejvěrohodnější, sestavili jsme skupinu 4 lidí, 2 muže a dvě ženy,s rozdílnými stroji. Celopéro (vysoké zdvihy, 8 převodů, 26″ kola) osedlala Téra, druhé celopéro (klasický downhill od Kony, na 26″ kolech) krotila Gabča. Novodobé ixcéčko (27 převodů, 29″ kola) si povodil nadšenec Jára, a já to frčel na Hard tailu od Scotta (30 převodů, 27,5″ kola). Věkové rozmezí 28 – 36 let. Celý areál je velmi dobře zorganizovaný, přehledný a dostupný. Půjčovna a servis kol otevřen po celou sezónu. A parkoviště? No jéjej.. Pojme velkou kapacitu cyklonadšenců 😉

Náš tým zahajil mapování modrou stezkou přezdívanou Warm Up Trail. Což odpovídalo. První část je spíš jen tak na rozehřátí. Stoupání mírné, cesta hladká a pevná. Vhodná pro rodinky s dětmi a klidně ji můžete zajet i na trekingových kolech. Druhá část stoupání je už trochu naročnější, prověří vaší kondici a sílu v nohou. Nicméně se nejedná o žádné extra převýšení pod náročnými sklony. Pokud chcete na tomto trailu opravdu potrénovat, vydejte se na něj s downhillovým kolem jako Tera i Gába. Prý lepší jak fitko. Odměna ale stojí za to-lehký sešup dolů, vyplněn lehkými hupy a klopenými zatáčkami. Vše by měl sjet i úplný začátečník na trekingu.

Z modré máte možnost odbočit na červenou Hors Class Trail 1. Celkem 7 km zábavy pro hardtail či celopéro. Hladké stezky už častěji protínají kořeny, kameny a lehký štěrk. Každému prudšejšímu sjezdu, kdy si opravdu můžete užívat rychlost, předchází stoupání, při kterém se modlíte, abyste vůbec nějakou rychlost měli. Na této trase to chce mít už trochu zkušeností. Klopené zatáčky jsou prudší, ostřejší a v různých směrech, které se poměrně rychle střídají. Celá trať je už techničtějšího charakteru. Rychle se střídají pasáže, kde musíte dupnout, kde to pustíte, a to si vyžaduje častější řazení. Ale stále na tuhle trať mohou i méně zdatní jezdci či děti, neboť každá náročnější pasáž má béčkovou cestu. I my jsme ji testovali.

Hors Class Trail 2, se řadí do stupně obtížnosti oranžové barvy. Prostě náročnější červená. Víc stoupání, víc zábavnějších sjezdů, prostě větší převýšení. Trať má více pasáží s kameny a kořeny. Přesto je spíše hladká s drobnými kamínky. V druhé části má více hravých hupů za sebou. Chvíli jsme přemýšleli, proč je oranžová, ničeho výraznějšího jsme si nevšimli… Až po dojetí.. Sakramensky byly cítit nohy. Ano, je tam více příkřejšího dupání do kopce. A pokud jedete trasy postupně dle obtížnosti jako my, postupně ubývají síly. Takže pozor na rozvržení tras ;-). Ikdyž na tuhle trasu budete potřebovat trochu víc sil, stále na ni mohou i méně zdatní jezdci či děti, neboť každá náročnější pasáž má sjízdnější variantu.

Handy trail, je značen zeleně, takže začátečník na obyčejném kole. Možná si řeknete, proč o tom píšeme. Tato trať má ohromnou zajimavost, kterou naznačuje už v názvu trailu. Na tomto tracku, můžete vidět vozíčkáře, či borce na handbiku. Je jasné, že trať musí být širší, aby se vedle sebe všeci vešli. Tato trasa je super i pro rodiny s dětmi, je totiž neskutečně hravá. Průjezd vodou, šířka cca 2m, stoupání, možnost to při sjezdu více pustit a užít si tak velmi ladný průjezd zatáček.

Bejby trail jsme jeli jen omrknout, ale neprojížděli jsme ho. Nicméně se jedná o maximálně bezpečný trail, který zvládnete i na kolech s průměrem 16. Délka trasy cca 1km. Otevřené a přehledné místečko.

Word Cup trail má drsný začátek i konec. Byť ta trať má jen 3 km, je v ní nakombinováno úplně vše. První vás zaskočí fakt příkrá stoupání, následně kamený úsek, hned navazují zavřené zatáčky. Trasa vás často donutí řadit, ale i řádit. Rychlé střídání směrů i výšek najednou vystřídala technická pasáž, sjezd přes kameny. Musím uznat, že Jardovo kolo na 29-ti palcových kolech, si s tím poradilo nejlépe, no spíš to bylo Jardovým vedením kola, on totiž nemá moc pudu sebezáchovy. 🙂 Holky na to měly vhodná kola, ale zase jim chyběla větší odvaha. No a já neměl ani jedno z toho, ale nějak jsem to sjel, teda spíš dodrncal. Mrkněte se sami ve videu 😉 Jinak tady je lepší už celopéro, tvrdí Téra a Gába. Trasa není zrovna pro děti, pokud se tedy nejedná o odrostlé děti, které mají zkušenosti na kole. I tato trať má mírnější cestu, variantu B. Tohle místo určitě nesmíte vynechat při putování po českých singltrecích, vždyt se jedná o traily světových měřítek. Jezdí se zde oficiální světové závody. Jak se cití asi ti kluci zlatí?

Doražte do Cyklo arény Vysočina a zažijte sami tu atmosféru.

Za české bikeparky, El Grusíno, Jarin, Gába a Téra

Video

 • Cyklo Aréna Vysočina 2022Cyklo Aréna Vysočina 2022
 • Cyklo aréna Vysočina 2016Cyklo aréna Vysočina 2016
 • Cyklo Aréna Vysočína 2019Cyklo Aréna Vysočína 2019

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčovna kol

TESTCENTRUM A SUN’S CAFFÉ

                                                         …s příchodem teplých jarních dnů se na Vás těšíme v našem Sun’s Caffé.

 

Otevírací doba  Sun’s Caffé:

pátek 12:00-20:00

sobota 6:00-17:00

neděle 9:00-17:00

 

V minulých den proběhla jarní úprava a údržba našich singletracků. Tuto práci pro nás zajišťovali zkušení borci z firmy Dirty Parks, kteří se postarali o to, aby naše traily byly v co nejlepší kondici. Nicméně některé zůstaly stále zavřeny.

Prosíme respektujte návštěvní řád Cykloarény Vysočina.

Pro více info sledujte naše FB stránky https://www.facebook.com/testcentrumNMNM

 

( tel. 605 111 681 )

Chcete se zdokonalit v lyžování na kolečkových lyžích nebo se chcete postavit na lyže úplně poprvé? Můžete se přihlásit na naše  kurzy běžeckého lyžování jak ve Vysočina Areně, nebo v jejím okolí. Nevyhovuje-li Vám žádný z termínů, máme i individuální výukové kurzy ve Vysočina Areně. Obraťte se na telefon605 111 681  , nebo email testcentrum-va@sunsport.cz

Bližší informace o kurzech běžeckého lyžování nejen na vysočině naleznete ZDE

 

S detailními podmínkami zápůjčky se můžete seznámit zde. Půjčovní řád je taktéž součástí výpůjční smlouvy.


 

Kontakt

Pro více informací ohledně zápůjček a provozu Test Centra Sun’s caffé nás kontaktujte

Okolí parku

BEZPEČNOST PROVOZU NA SINGLETRACÍCH

Stezky jsou určeny pro horská kola, prosíme chodce, aby při setkání uvolnili stezku projíždějícím cyklistům. Buďte si vědomi, že jízda po stezkách je pouze na vlastní nebezpečí, proto dodržujte následující ustanovení:

 • Jezdi podle svých schopností.
 • Zkontroluj před jízdou technický stav svého kola.
 • Sleduj značení.
 • Jezdi pouze vyznačeným směrem.
 • Zastavuj jen na vhodných a přehledných místech.
 • Nejezdi sám.
 • Dodržuj dostatečné odstupy ve skupině tak, abys byl schopen vždy včas zareagovat.
 • Rychlejším cyklistům nebraň v průjezdu a nechej je předjet.
  => Při jízdě z kopce přibrzděním ke svahu.
  => Při jízdě do kopce zpomalením a uhnutím ke kraji stezky, která je zpravidla ve výjezdech dostatečně široká, aby se na ní dalo bezpečně předjíždět.
 • Používej vhodné oblečení a vybavení.
 • Používej vždy přilbu a rukavice.
 • Buď obezřetný při jízdě po mokrém nebo nestabilním povrchu.
 • Místa, která se ti zdají obtížná, nejdříve prohlédni.
 • Jezdi po vnitřní části stezky.
 • Povalové lávky za mokra opravdu kloužou, raději před nimi zpomalte.
 • Buď ohleduplný k ostatním uživatelům stezek.
 • Mapy Cyklo Arény Vysočina má Záchranná služba v Novém Městě na Moravě. V případě úrazu slouží pro lepší orientaci dojezdu ke zraněnému. Záchranné službě vždy hlaste číslo úseku uvedené na směrové šipce.

NÁROČNOST STEZEK

Rozsah sítě stezek
Cyklo Aréna Vysočina v současné době nabízí stezky o celkové délce přes 30 kilometrů v pěti stupních obtížnosti:

• Černá (pro zkušené bikery s extrémními pasážemi)
• Červená a oranžová (pro zkušené bikery)
• Modrá (pro začínající bikery)
• Zelená (stezka vhodná i pro handicapované cyklisty, sjízdná na vozíčku nebo handbiku)
• Fialová (stezka pro nejmenší cyklisty a cyklistky)