2018

Z důvodu silných polomů a následné odtěžení dřeva, jsou zdejší singltreky minimálně pro začátek sezóny uzavřeny. Aktuální informace najdete na oficiálních stránkách Dolní Moravy, nebo na jejich fb stránkách.

2017

Také v tomto roce jsem dostali příležitost znovu si projet zdejší stezky a přinést vám tak ty nejaktuálnější informace. Ve složení Gába, Jakub a Jenda jsme pro vás natočili a nafotili zdejší trať. Bohužel jsme se z důvodu těžby dřeva nedostali na druhý místní trail. Stejně jako loni, zřejmě prokletí. Dolní Morava je známá svou všestranností a to je třeba zmínit hned na začátku. Tento areál navštěvují všechny skupiny lidí. Od školních zájezdů až po vyznavače paraglidingu. Vyžití je zde opravdu hodně  a ani se nedivím těm rodinkám, kteří se ubytovávají ve zdejším hotelu a využívají všechny zdejší atrakce. Skákací hrad, obrovské dětské hřiště, stezka v oblacích a v neposlední řadě všudypřítomná nádherná příroda.

K samotným tratím, které máte popsané v reportu z roku 2016 je třeba říct toto. Stále se na nich něco děje, stále je co zlepšovat. Můj osobní pocit je, že potenciál tohoto areálu je obrovský, jen to chce ladit, ladit a ladit. Směrem dolů se zde střídají pasáže při kterých vám v hlavě letí jen WAU, ale bohužel zde najdeme pasáže, při kterých si říkáte tohle NE. Těch dobře postavených a vyladěných pasáži je samozřejmě většina a ty dvě nepovedené sekce nezkazí celkový skvělý dojem. Jen by bylo dobré je prostě někdy v budoucnu překopnout trošku jinak.

Zdejší tratě jsou určené v podstatě jakémukoliv jezdci. Vše jde v klidu a s rozvahou sjet. Pokud se chce člověk trošku proletět, není v tom žádný problém, skoků je zde opravdu dost a některé jsou  výživné jak se patří. V areálu jsem vydrželi jezdit celý den a trať nás neomrzela. Nikomu se nic nestalo a my jsem si užili nádherný den na Dolní Moravě.

Tento areál můžeme doporučit opravdu široké skupině jezdců. Takže vyrazte na Dolní Moravu.

 

2016

Areál Single trails Dolní Morava je již třetí single trail, který jsme pro vás zmapovali a zařadili do našeho seznamu. Celý areál se od svého vzniku vyvíjí a neustále zde vznikají nové a nové atrakce pro všechny typy návštěvníků. Byla jen otázka času, kdy lano začne na kopec vyvážet jezdce s koly. A tak tady vznikl projekt singl trailových stezek.

Zmapovali jsme pro vás dvě kompletní trasy – na naší mapce jsou značené žlutě a červeně. Žlutá trasa je vlastně páteří celých singltreků, kterou máte možnost si prodloužít projetím červené trasy. Oficiální mapka Dolní Moravy sice ukazuje i další možné tratě, ovšem podle našich informací se zatím tyto lajny nacházejí pouza na papíře. Prozatím si musíme vyjít s tím, co zde je a je třeba říct, že toho není málo.

Hezky namotaná trasa v horní pasáže vás občas donutí popřemýšlet, zda je to opravdu singletrail, nebo jedete nějakou červenou trasu v bikeparku. Sklon tratí je dost pod úhlem, takže je třeba větší koncentrace. Prostřední část, kde se můžete rozhodnout po jaké trati budete pokračovat je plná dřevěných lávek a úctihodných dřevěných klopenek. Pokud si vyberete červenou trasu, čekají vás hliněné klopenky několik mírných skoků a následné napojení na předešlou trasu.

Ve spodní části na vás čeká singletrail, jak ho většina nás zná. Využití terénu, hezky navazující klopenky, občas nějaká lávka a velice příjemně nakopané skočky. Na Dolní Moravě si během jedné jízdy vyzkoušíte několik typů terénu a obtížností tratě.

Pokud areál nepřestane makat na dalších tratích vznikne tady areál, který se bude moct měřit s těmi největšími u nás. Dolní Moravě přejeme mnoho úspěchu a dalších skvělých nápadu při budování tratí. A kdo ví, možná už za rok budeme tento areál zařazovat do sekce bikeparky.

Kdo tam ještě nebyl, rychle zajet vyzkoušet !!!

Video

 • Dolní MoravaDolní Morava
 • Dolní Morava trasa 1Dolní Morava trasa 1
 • červená trasačervená trasa
 • žlutá trasažlutá trasa

Vaše komentáře

 1. Daniel Fabok napsal:

  DM, zde jsem člověkem

 2. Vojta napsal:

  Parádní cesta i s výhledem nahoru, ale dolů je to ještě lepší.

 3. Heřmi napsal:

  Areál vypadá velice povedeně. Budu mít služební cestu okolo, takže kolo vezmu určitě sebou a zastavím se.

 4. Petr napsal:

  Chystáme se sem s kamarádem teď v červenci o státní svátky, už se nemůžeme dočkat. Podle videí a fotek tento park stojí určitě za vyzkoušení!

 5. Radek Brzobohatý napsal:

  paráda těším se na další ježdění

 6. Vašek napsal:

  Skalní trail je super, zařádí si na něm jak zkušení jezdci, tak i začátečníci.

 7. Whisky napsal:

  Sice jsem horňák, ale Dolní Moravu mám rád a na sešup na kole se těším 🙂

 8. Pospíšilová napsal:

  Celý areál je úžasný. Jezdíme každý rok i v zimě na lyže. Služby na jedničku – není co dodat.

 9. Denis napsal:

  Hory zážitků 😉

 10. Václav napsal:

  Super areál v zimě i v létě 🙂

 11. Panči napsal:

  Jak v zimě, tak i v létě na DM nedám dopustit. Nejlepší služby v Jeseníkách!

 12. Pett napsal:

  Nejkrásnější místo co znám a mám ho v srdíčku od dětství 😉

 13. Lenka napsal:

  Dolní Morava je super v létě i v zimě!

 14. Vít Koutný napsal:

  jako , OK. Ale už to mám trochu ohrané, chtělo by to přidat dva tři traily, také nějaké flow a šlapavé, aby to nebyl jen downhill.

 15. Raskis napsal:

  Těšíme se na letní návštěvu, v zimě je DM s u p e r .

 16. Petr napsal:

  Super zážitek pro celou rodinu, vždy se rádi vracíme – je to pecka

 17. Petr napsal:

  Mohl bych pojezdit…

 18. Josef Adamec napsal:

  Ještě jsem u vás nebyl, tak proč to nezkusit.

 19. Michaela Fialová napsal:

  To by bylo neco pro manzela…:-) o DM me napada jen to, zeje neuveritelne, co takova „vesnicka“ vsechno nabízí…vic takovych

 20. František Růžička napsal:

  Libec Bikepark

 21. Lucie M. napsal:

  Zde bych byla jako ryba ve vodě 🙂 DM je překrásná na super výlety a relax!

 22. helena michalčíková napsal:

  Do trailu na DM jsem se zamilovala,manžel trochu brblá,ale co už 😀

 23. Michal napsal:

  Naprostá tragédie, s přítelkyní jsme se těšili, ale trail je v hrozném stavu, první polovina je zničená protože tam staví silnici, nebo co, a druhá půlka vypadá jak po válce, všude se valí kameny, sítě na dřevěných povrchach jsou potrhané… Zážitek na prd…

 24. Hana napsal:

  Naprosto tragický!!! Před dvěma lety to bylo super. Nyní rok 2018… Půlka trati totálně rozkopana, kvůli pravděpodobně budoucí sjezdovce či silnici, zbytek trati v hrozném stavu… Hrůza!!! Pokud budete chtít, nejezděte pro vaše zdraví!

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Otevření zdejších singltreků, se zatím nekoná, z důvodu silných polomů.