Tak zima je definitivně pryč a na Ještědu zapnuli lano pro bajkery už14. Dubna, což je krásný termín a nejde ho nevyužít. Počasí má být v pátek docela příjemné, tak neváhám a jedu si dát pár jízd na lanovce, vyfotit par fotek a pokusit se natočit kratší videjko z ježdění. Dorážím před obědem, v klidu se navleču do vypraných hadříků a na hlavu beru už dlouho nepranou integrálu. Kupuji bodovku, kterou budu využívat průběžně během celého roku na endurku, hezky dvakrát vyšlápnout, jednou lanem a je člověk luxusně vyježděný. A dnes mě aspoň nebude trápit, že sem nedorazil na první vývoz a můžu se věnovat i dokumentování.

17976111_1545267622150318_662024941_o

Na místě nechybí borci z Liberec Garage CREW, kteří na tratích makají jak diví. Otevřeny jsou všechny tratě, pouze na start DH je potřeba překonat sněhové pole. Proto všichni začínají klopenkami na „Špagetě“ a na DH se napojují cca po půlce.I když nám občas svítí sluníčko, les je luxusně mokrý. Kdo zná Ještěd, ví, že je to spleť kořenů, která na mokru nic nedaruje zadarmo. Ale ten pocit zase pořádně sjezdovat je top. Skoky jsou čerstvě „vyšejpované“ což je super a dalo to spoustu práce, bohužel hlína nestihla ztvrdnout a rychle se vyjíždějí drážky. Snad to kluci ještě poladí až přejde deštivý duben.

Co mě překvapilo, bylo množství lidí kteří dorazili, od mládežníků s otci, přes enduristy v malých helmách po nekompromisní sjezdové diktátory. Za odpoledne sem dál krásných pět jízd, které ukončil defekt předního kola. Mlíka v bezdušáku bylo hromada, ale směs dvou výrobců zřejmě vůbec nefunguje. Poslední jízdy tedy vynechávám a točím co se dá. Video snad vytvořím v brzké době, pokud nezhyneme na RS kde nás má přes týden zasypat sníh.

17968527_1545267578816989_77549501_o

Provoz je nyní víkendový plus svátky, tak neváhejte dorazit. Když se člověk rozjezdí na Ještědu, ostatní bikeparky jsou jak flowtraily. 😉

Zmapovaný bikepark Ještěd

Kompletní galerie fotek