Po včerejší zkušenosti se zdejšími kopci – a to speciálně s kopci, které jsme museli zdolávat zezdola nahoru – jsme se rozhodli změnit strategii. Ještě večer jsme stáhli gpx souřadnice trailů, které se nám zdáli neatraktivnější. Nejatraktivnější znamenalo, že jsme na začátek trailu mohli dojet Lenochem (obytný vůz) a co nejvíc klesajících metrů k místu, kde jsme se zase pohodlně nalodili do vozu a plynule přejeli na další začátek trailů. Dnes jsme toho moc nenašlapali, ale hoodně jsme najezdili..

111

Kompletní galerie fotek z třetího dne

222

Dřív než sem začnu ládovat videa a odkazy z trailů, které jsme pro vás zpracovali, dlužím videa z druhého dne. Trail DH Men, nejnáročnější záležitost co jsme zkusili. Někteří dokonce na kole..

111

DH Men

GPX. soubor

Tobogano

111

Den třetí. Dopoledne jsme jeli dva traily hned dvakrát. Ty jsme vybrali jako ideální na rozjezd. Na první trail se dalo během chvíle dojet i přímo z kempu na kole. My jsme tam pro jistotu dojeli Lenochem. Trail jsme už znali z předešlého dne. Byl to totiž ten stejný kopec, který jsme včera vycházeli směrem nahoru. První půlka trailu jede pěkně z vostra, druhá část je lehčího rázu – pohodový dojezd. Představu si udělejte sami díky videu a přiloženému odkazu na gpx soubor.

111

Briga Destra

GPX. SOUBOR

Na Bondi Trail jsme si museli dokonce trošku prišlápnout, ale poměr cena výkon byl perfektní. Náročný, plný šutrů a ke konci se měnící na trail za který by se nestyděli ani v bikeparku světového formátu.

333

Bondi Trail

GPX.SOUBOR

Pauza na perfektní italský oběd, okouknutí zdejšího městečka a potom hned na plánovanou třešničku na dortu. Světoznámý Rollercoaster trail, který by měl nabízet 7,1 km sjezdu s klesáním 647 metrů. Když jsme se rozhodli na začátek tohoto trailu vyrazit obytňákem nevěděli jsme přesně co nás čeká. Samotný výjezd byl podle mně zážitek, na který všichni zúčastnění nezapomenou do konce své bajkové kariéry. Stovka zatáček na úzké cestě plná dodávek s vleky, které v sezóně vyvážejí až tisíc jezdců. Jakmile jsme trail poprvé vyzkoušeli pochopili jsme i ty bajkery, které jsme cestou viděli šlapat na vrchol. A že jich nebylo málo. Projetí tohoto trailu je povinností pro každého bikera při návštěvě Finale Ligure.

222

Rollercoaster

GPX.SOUBOR

Cestou zpět do kempu jsme ještě zvládli nakoupit mastné výrobky na gril a plán na večer byl jasný. Grilovačka několik piv Moretti a zkouknutí dnešních videí.

 

4. den našeho pobytu a zdolání Monte Carma

Čtvrtý den našeho pobytu jsme se rozhodli objednat shuttle, který nás měl vyvézt co nejblíže k vrcholu Monte Carmo. Za příjemných 50 euro jsme se měli naskládat do klasického pickupu v šesti lidech. Pravda, že ti čtyři, kteří se tulili na zadních sedačkách to neměli tak příjemné. Samozřejmě s představou výjezdu bez námahy jsme to všichni přečkali s úsměvem na tváři. Dojeli jsme na místo určení a instrukce od našeho řidiče zněli jasně – “Tímto směrem a do půl hodiny jste na vrcholu.”
 222
333
111
Cesta nám nakonec trvala skoro hodiny dvě. Po první půl hodině chůze vedle kola se konečně dalo nasednout na kolo a šlapat. Po hodině došlo na lámání chleba. Terén se změnil na skalní útvar, ve kterém byly místy vysekaná schodiště s pomocnými lany. S koly na zádech jsme se dostali na krásný travnatý palouček s výhledem na město dole a pláže. Náš cíl však byl ještě 100 výškových metrů nad námi. Zbývalo nám tak zdolat poslední stoupák k vrcholu. Byl to boj, ale stálo to za to. Výhledy jako malované. Na jednu stranu pláže a nekonečné moře na straně druhé kopce, kopce a zase kopce a na horizontu zasněžené dominantní francouzské Alpy. Na vrcholu jsme vydrželi skoro hodinu. Občerstvili se a vyrazili na sjezdík, na který snad nikdy nezapomeneme. Terén a s klon nebudu popisovat stačí když kouknete na dvacetiminutové video a získáte jasnou představu o tom jak velká to byla paráda.

111

Galerie fotek ze čtvrtého dne v Itálii

333

222

 

Carmo x Sempre trail

gpx. soubor

K pláži jsme přijížděli okolo šesté, což v našem případě už bylo dost pozdě. Klasicky jsme toho nestihli víc než Morettiho a večerní elektronickou tužku našich sjezdů u monitoru. Můžete se těšit na další report, který pro vás připravujeme a dalšich několik trailů, které jsme pro vás natočili a snažíme se je co nejdříve zpracovat.