Uvažujete nad návštěvou legendární Ligurie a zdejších nekonečných trailů. Máte pocit, že je to pro vás nereálné z jakýchkoliv důvodů. Pokusím se vám dát jednoduchý návod jak si Itálii můžete užít i vy a nebude to snad zase takový problém.

Dle našich dlouholetých zkušeností je ideální počet na zájezd do Italie čtyři kusy. Tzn. primárně musíte sehnat další tři stejně naladěné občany jako jste vy, ideálně s platným řidičským osvědčením. Potom, stačí sehnat nějaký hezký apartmánek za nás ideálně v Pietra Ligure, kde se ceny pohybují níže než v profláklém Finále Ligure. Taky si myslím, že Pietro je prostě lepší. My dlouhodobě používáme Airbnb a cena apartmánu za pobyt od soboty do následující neděla tady není problém sehnat za 12 000 korun českých pro 4 osoby. To znamená, pokud pojede ve čtyřech za ubytko každý zaplatí 3 000 peněz. To je první jasná investice.

Ta druhá investice je doprava. Po dlouholetém výzkumu a vývoji, jsem cenu dopravy a to včetně vývozu na traily svépomocí vypočítal na 3500 korun za účastníka. V tomto je zahrnuta doprava do Itálie a zpět, včetně dálničních poplatků a také včetně sedmi dnů šatlování na zdejší traily. Při našich návštěvách Itálie totiž skoro vůbec nevyužíváme zdejších šatlů, které jsou pro nás prostě a jednoduše drahé a tak vše jedeme svépomoci. Máme na to jednoduchý systém, kdy se postupně střídáme za volantem. V praxi to vypadá tak, že vždy jeden si nevyndává kolo z auta a sváži auto na předem domluvené místo, to je na konec daného trailu. Takto v podstatě lze projet většinu trailů, jen malé zanedbatelné procento je pro neteréní vozidlo nedostupné. Jediný zdejší šatl využíváme při odpočinkovém dni, který využíváme k návštěvě legendární hory Monte Carmo. Takový šatl výjde na 15 euro na hlavu, což je snesitelné.

Pokud by jste chtěli využívat zdejších šatlů, návštěva Ligurie se vám skoro zdvojnásobí. Za jeden den používání zdejšího šatlu si tady zaplatíte v průměru nějakých 80 euro, což je 2 000 CZK na den. Za 4-5 trailů, které tímto způsobem stihnete, je to podle mně prostě hodně. Ale pokud má někdo peněz dost, je to jednoduchá varianta, jak si to tady užít. Závěrem: devět dnů pobytu v Itálii, což je sedm dní čistého ježdění nás vyjde na 6 500 korun. Cesta, ubytování, včetně šatlování každý den. Co kdo propije a projí je jeho osobní boj. Pokud by jste chtěli jezdit stejný počet dnů zdejšími šatly, cena by se mohla zvýšit až o 14 000 korunek, což by následně dohromady dělalo 20 500. Pořád by to za tu zdejší parádu bylo zkousnutelné, my to ale prostě máme rádi jinak. My si to prostě rádi děláme po svém.

Jeden takový týdenní pobyt jsem pro vás den po dní natáčel. Kdyby jste chtěli načerpat nějakou inspiraci, jak si to tady podobně užít, stačí klikat a koukat. Máte možnost podívat se na kompletně zmapované dny, tak jak šli za sebou…

PonděliÚterýStředa ČtvrtekPátekSobota

Finale Ligure