Letošní rok byl pro náš projekt ve znamení několika věcí. Mapování nových bikeparků, včetně těch zahraničních. Noví členové našeho týmu a v neposlední řadě prodloužení spolupráce s našimi partnery, a také nově vznikající partnerství. Asi by bylo dobré tímto poděkovat všem, kteří nám s projektem pomáhají a podporují nás materiálně či finančně. Díky za to. Nejnovějším partnerem našeho projektu se na začátku sezóny stala mimo jiné company elementstore.cz. Kluci elemenťáčtí nám pro začátek poskytli jeden pár kotníkových bot na vyzkoušení. My jsme jim za to poskytli nějakou tu reklamu a slíbili, že vám přineseme brutal hardcore test těchto parádních botek. Tak tady to je. Jak to viděl tester Jenda, jaké jsou jeho dlouhodobé zkušenosti a co vám chce o tomto produktu říct? Čtěte dál a všechno se dozvíte.

Bot na kolo jsem za celou moji jezdeckou kariéru vyzkoušel opravdu hodně. Začátky ve skejtových botách s jazykem až po koleno, přes běžecké boty, pohorky a cvičky. Nikdy jsem to nijak neřešil, měl jsem za to, že vše funguje jak má. Tomu všemu měl nastat konec, když dorazil balíček s mým jménem od elementstore.cz. První nazutí, první šlápnutí, první možnost testovat proběhlo při mapování Podhůry. Měl jsem možnost jet v nášlapech, nebo platformách vs. 5.10. Nové boty zvítězily. Po prvních několika desítkách metrů jsem se musel kouknout, jestli jsem si opravdu nevzal nášlapy. Noha držela na pedálu, jako přilepená. Wau, další šlápnutí a pojďme testovat…

Co se na elementstore.cz dočteš o botách FREERIDER HIGH BLACK  ??

logoElement

PERFEKTNÍ OCHRANA

Freeride, dowhill, MTB, ale i bezhlavá jízda kolem domu, to vše vyžaduje obuv, která zajistí perfektní podporu nohy, pevnost, pohodlí, ale také ochranu. Nízkoprofilové boty se mohou zdát příjemnější na nošení, ale ne v náročném terénu. Stačí větší karambol a váš kotník bude litovat, že jste si neobuli tento model bot. Disponuje vysokým límcem, který vám při jízdě zajistí i větší stabilitu.

Jenda :

Od začátku do konce pravda. Boty jsem používal na všechny typy kol a jízda byla vždy příjemná, byly pohodlné a držely tam, kde měly. To štěstí trefit kotníkem jsem naštěstí neměl, ale můžu s jistotou říct, že ochrana kotníku je v těchto botách skvělá. Při normální vyjížďce nebo na nějakém lehčím trailu jsem boty ani nevázal a  přesto skvěle fungovaly. Když šlo do tuhého, boty jsem dotáhl až na poslední dírku a teprve potom se ukázalo, jak tahle bota funguje na 120%.

GENIÁLNÍ STRUKTURA

Tak jako každá profesionální obuv od Five Ten, tak i tento model je postavený na tvarované podešvi z vysoce kvalitní gumy, zde se jedná o Stealth S1. Ta je mimořádně odolná proti tření, dokonale přilne k pedálu a nabídne i jiné prvotřídní vlastnosti, například tlumení vibrací a ideální přenos vyvinuté energie. Jedná se o mimořádně trvanlivý model, který vás nezradí ani na té nejtvrdší trati.

Jenda:

Na téhle podrážce makají výrobci už nějakou dobu, takže se není co divit, že to prostě funguje. Použitá guma Stealth S1, je pouze jedna z celé řady podrážek, která je pro všechny k dispozici. Moje zkušenost je taková, že ať tuto botu položíte na jakýkoliv pedál, bude tam držet. Pedál se krásně zaryje do speciálně navržené podrážky a prostě nepustí. Zřejmě každý, kdo jezdí 5.10 má tu zkušenost, že změnit polohu pedálu při jízdě, potřebuje jistý gryf a zkušenost. Prostě drží to tam občas až moc!

DSC_0069

 

STVOŘENO PRO PROFESIONÁLY

Boty byly vyvinuty tak, aby poskytly pevnost i pohodlí. Vrchní část kombinuje polyuretan, semiš i prodyšnou síťovinu, díky které bude noha skvěle dýchat a nezapotí se. Ačkoliv se jedná o profesionální boty na kolo, jsou vytvořené tak, aby se mohly nosit i na běžné nošení, výrobce tak chtěl cyklistům poskytnout více pohodlí, aby se nemuseli stále přezouvat.

Jenda:

Takže tady mě hlavně zaujalo to přezouvání. Boty mám v testu od května, což je skoro pět měsíců a sundával jsem je pouze do sprchy a do postele. Boty jsem nechtěl šetřit, chtěl jsem z nich dostat maximum a pořádně je prošlápnout. Používal jsem je opravdu na všechno. Civilní nošení je samozřejmostí, stovky hodin strávené při mapování všech možných areálů taky. Na to jsou přece tyhle boty stavěné. Já v nich ovšem absolvoval pěti měsíční tour. Každodenní nošení do práce, práce s krumpáčem a motykou, práce u míchačky, chození po horách, několika hodinové řízení auta a šlápnutí do hovna, pro štěstí. Mohl bych tady vyjmenovat vlastně skoro všechno, co jsem za těch pět měsíců dělal. Boty se staly každodenním pomocníkem. Nikdy mně nebolely chodidla a nikdy mi nesmrděly nohy – tedy skoro nikdy. K tomuto bodu dávám 5z5.

 

DO JAKÉHO TERÉNU?

Boty nejlépe uplatníte v těžkém terénu, na horách a v lese. Omezeni ovšem nejste ani na jakákoliv další využití, boty překvapí svojí univerzálností. Ať už vyrážíte do terénu pravidelně, nebo jen občas, pokud budete mít v botníku tuto zbraň, tak už vás už žádný terén nezlomí.

Jenda:

No, líp bych to nenapsal. Boty jsou opravdu všestranné a podle mě zklamou jen málokoho. Kdo uvažuje nad novou obuví, třeba máte o čem přemýšlet. Já sám jsem se pokoušel tyhle boty pět měsíců zničit, dělal jsem pro to všechno možné, ale nepovedlo se mi to. Což znamená jediné, tahle bota vydrží!

 

DSC_0171

 

Velké díky Jakubovi a celému týmu elementstore.cz za možnost nasadit na nohy tyhle bačkůrky.

Všem kteří podporují naše projekty a nejen těm přeji hodně zdaru a pevně držící botu na pedálu.