Jmenuji se Petr Grus, pocházím z menší obce Hong Kong, jak se Hradci mezi teenageri přezdívá.

Věk: 32

Bydliště: HK/Žiželice

Stav: svobodný

Děti: ano/1

Zaměstnání: dřu na sebe jako blázen

Kolo: Scott

Skills: úspěšný začátečník

Motto: není možné se posrat, dokud neprdíš

Tvoje zkušenosti s kolem a kolem.

S kolem mám zážitky již od raného dětství, co by mladý jinoch, jsem brázdil na no name kole s malými přídavnými kolečky chodníky. Pak mě očekával můj první matadorský kousek SOBI 20, starý favorit, a jako první MTB – hardtail, jsem měl kolo JOKO.  Co jsem kdy vyhrál? Naposledy si pamatuji v literárním kroužku Studentskou pečeť za recitaci.

Co děláš pro ČB?

Hlavně maskota. Umím se nejlíp ze všech zakousnout do stromu a dělat větev. No, a krom toho mě s mým XC baví jezdit singl treky, na DH jsem srab. Mapuji traily, natáčím videjka, občas vyletí ptáček a čumím na sýýýýýýýýýr. Kontroluji zázemí, značení, píšu články, a to jen proto, aby si více lidí dodalo odvahu, koupili si kolo, a dostali se dál, než kam vedou asfaltky.

Tvoje oblíbená trať, destinace?

Dobrý dotaz. Byl jsem jen na třech tratích a líbili se mi všechny. Rád objevuji nové věci, rád si dávám do těla. Ono je asi jedno jaká trať, můžeš si vlastně vymyslet i cestu lesem, o 3 km dál od tvého baráku, a bude to pecka. Spíš jde o ten pocit z jízdy na kole, to jak vnímáš okolí, prostředí, to ti podle mého utváří ten požitek.

 Co máš rád/ráda na bajkování?

Na bikování mám rád snad vše, holky, pivko, pot, dřinu i smích.

Co naopak nesnášíš na bajkování?

Když mi drhne kolo, nebo když nešlape tak jak má. Ale od té doby, co ho pravidelně servisuji v bikeru, nestává se mi to často, vlastně vůbec !

Máš nějaký sen, co chceš zažít na biku?

Nevím, zda sen, ale strašně obdivuji ty profi DH borce. Jsou to neuvěřitelný sjezdy, které berou dech.

Oblíbená značka nebo součást cyklovýbavy?

Hájím stájové barvy značky Scott. Ono je jedno, zda to vyrobil Standa Vomáčka z Mýta nebo renomovaná firma. Je důležité, aby to splňovalo tvá očekávání a mělo to funkčnost/požitek, který sis zaplatil.

 Jaké je tvoje současné kolo?

Scott Scale 770

Jaké máš cyklo plány na rok 2017?

Jako víc trénovat, dát do toho tu duši a když bude kousek toho štěstíčka, bude to pecka a myslím si, že mi to vyjde.

Jinak si chci udělat trip z Chlumce nad Cidlinou na Dolní Moravu a přes Orlické hory a zpět. Takový cyklistický výlet s tím, že zmapuji Singl track Dolní Morava. Také jsem slyšel samé chvály na ST Pod Smrkem, což bude určitě další návštěva. A trochu koketuji s Šumavou, ale to už je krapínek dál. Uvidíme, co vše se mi povede. Však se nechte překvapit.