Jmenuji se Jaroslav Čermák, je mi 36 let, pocházím z Valašska, procestoval jsem republiku křížem krážem a v současné době a napořád jsem v pracovním i osobním životě zakotvil v Jaroměři.

Mé zkušenosti s kolem začali loni, kdy jsem od přítelkyně dostal první opravdové MTB, když nepočítám dojíždění do vedlejší dědiny k babičce pro brambory v pubertálním věku. Kde jsem byl nejdál na kole netuším, ale cyklovýlety většinou nejdou pod padesát km kolem „komína“. Moje nejlepší zážitky na kole jsou spojeny výhradně s ČB a doufám, že jich bude stále víc. Největší výhrou je pro mě každý návrat z kola domů, pokud možno bez úrazu.

Co děláš pro ČB?

Pro ČB jsem byl nominován do role mapéra, což dle mého úsudku a vzhledem k mému panenství na singletrecích byl husarský kousek..

Tvoje oblíbená trať, destinace?

Začal jsem nedávno a mám projeto pouze pár tratí, tudíž rozhodně Trutnov Trails, kam se budu rád vracet.

Tvůj nejhorší držkopád na bajku?

Zatím kromě jednoho nedobrovolného vystoupení z kola na výše zmiňovaných TT žádný zářez a doufám, že to tak na dlouhou dobu zůstane.

Co máš rád/ráda na bajkování?

Je to jedno z mála míst, kde existuje spravedlnost – pokud nevyšlapeš nahoru, neužiješ si jízdu dolů. Navíc si člověk odpočine od běžných starostí, může opravdu vypnout a soustředit se jen na bajk.

Co naopak nesnášíš na bajkování?

Umývání zakydaného kola po návratu domů.

Máš nějaký sen co chceš zažít na biku?

Nějaké šílené DH.

Oblíbená značka nebo součást cyklovýbavy?

Na značce mi až tak nezáleží, důležitá je pro mě funkčnost vybavení.

Vzpomeneš si na svoje první kolo?

Je to dva týdny, co šlo z domu- horské kolo Superior 26 -zelená metalíza.

Jaké je tvoje současné kolo?

Merida Big Nine 100, ovšem postupně se mění v pořádný kanón.

Jaké máš cyklo plány na rok 2017?

Chtěl bych dát s Jendou Rychleby, Singltrek pod Smrkem, kde mě jednou počasí pěkně vypeklo a Moravský Kras. Snad toho bude ještě víc.