2021

Nově zmapovaný a nově přidaný bikepark v roce 2021. Vždy, když mapujeme areál je to obrovské dobrodružství. Když mapujeme úplně nový areál je to dobrodružství dvojnásobné a nutno říci, že po projetí tras na Plešivci bylo dobrodružství trojnásobné. Jeli jsme do naprostého neznáma a před návštěvou jsme si o areálu moc nezjišťovali. Prostě jsme se chtěli nechat překvapit. Překvapení to bylo velké a to v tom nejlepším slova smyslu. Areál leží dvacet kilometrů jízdy nad Karlovými Vary a řadí se tak do rodiny bikeparků v Krušných horách. Už toho se dá odvodit jasný profil a složení tras. O zábavu v podobě kamení a kořenů tu není nouze. Areál disponuje dostatečně velkým parkovištěm, které je samozřejmě zadarmo. Lze zde také přenocovat, jak jsme si sami vyzkoušeli. Čtyřsedačková lanovka vás vytáhne na kopec, který ze začátku nevypadá nijak zásadně, ovšem po pár metrech se před vámi ukáže celá krása této hory a vy pochopíte, že to tady bude stát za to. U spodní lanovky je kiosek s pivem a pizzou, který je pro běžné nasycení bikerů naprosto dostačující. Pokud by byla chuť na něco pořádnějšího nahoře na kopci jsou dva hotely, kde je nabídka o dost pestřejší.
Trail Park v době naší návštěvy disponoval čtyřmi tratěmi a na dalších se pracovalo. Modrá flow lajna s délkou přes tři a půl kilometru je dostatečně zábavná, abyste si jí klidně projeli i několikrát za sebou. Parádní provedení tratě ve spojení se zdejšími nádhernými lesy vám ani na chvíli nedají zapomenout, že jste v Krušných horách. Červená lajna začíná na stejném místě jako modrá, ovšem její profil je o dost prudší a i trať samotná už není v takovém šejpu. Je to červená takže je to dobře. Najdeme zde krásné klopenky, skoky a nějaké lavice. Červená se po chvíli spojí s modrou a nabídne vám zaskákat si na lavicích větších i menších rozměrů. Vše je dobře značeno a k lepší orientaci vám pomůže i mapa areálu. Po tomto zpestření se trať opět oddělí a konečně začíná pravá červená. Ostřejší sklon, všudypřítomné kořeny a kameny v menším provedení oproti zdejším černým trasám. Prostě ideální trať pro zkušenější jezdce.
Poslední trasu, kterou jsme zde vyzkoušeli a také pro vás natočili je černá EXTREME. Toho dodatku extreme jsme si všimli až později večer. Vše se jelo na očí a tak o nějaký ten pád a zaškobrtnutí nebyla nouze. Trať je určena opravdu jen těm nejzkušenějším. Vede prudce dolů a v případě deště se mění v klouzající tobogán. První půle nám přišla ještě sjízdná a nějakým stylem jsme ji projeli, ovšem druhá část trailu nám vyrazila dech a dost často nás donutila sesednout z kola a kamenité úseky prostě projít. Už jsem toho za dobu existence našeho webu sjeli dost, ale tohle jsme dlouho neviděli. Obrovské balvany, nijak neuspořádané a trail vedoucí v podstatě přes ně. věřím že jsou borci, kteří si povyskočí a trail zdolají s prstem v nose, ovšem to nebyl náš případ. Další černou jsme bohužel již nestihli, ale z ověřených zdrojů víme, že je daleko méně náročná než ta první a největší problém jsou zde klouzající kořeny.
Trail Park Plešivec nás velice mile překvapil, ať už svojí rozmanitostí tratí tak svojí náročností. Bikepark je postavený tak, aby si zde zajezdil každý. Na modré si užijí všichni a ti odvážnější si mohou svůj skill zvyšovat na černých tratích. Doporučujeme si zde zajet a vše vyzkoušet na vlastní kůži.

 

Video

  • Trail Park Plešivec 2021Trail Park Plešivec 2021
  • TrailPark Plešivec Modrý 2021TrailPark Plešivec Modrý 2021
  • Trail Park Plešivec Červený 2021Trail Park Plešivec Červený 2021
  • Trail Park Plešivec Černý Extreme 2021Trail Park Plešivec Černý Extreme 2021

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Pátek - Neděle 10:00 - 17:00

Pro aktuální otvírací dobu navštivte web TrailParku Plešivec. ( https://trailparkplesivec.cz/cs )

Půjčovna kol

Přehled nabídky a možnost online rezervace na:

Půjčovna kol Trailpark Plešivec

 

Ceník půjčovny Rock Machine1 den
Rock Machine – Enduro
Blizzard, Mullet, RZ    
1 190 Kč
Rock Machine
XCM
950 Kč
HardTail700 Kč
ebike Blizzard Full1 290 Kč
Dětské kolo600 Kč
Přilba, chrániče kolen a loktů (komplet)
s kolem z půjčovny
200 Kč
Přilba 100 Kč
Přilba integrální200 Kč
Chrániče loktů 150 Kč
Chrániče kolen150 Kč

Ceník

Lanovka Pstruží 

 

 DospělíDětiJunior/Senior
1 jízda150 Kč100 Kč120 Kč
1 jízda + zpáteční200 Kč120 Kč150 Kč
Celodenní600 Kč300 Kč500 Kč
5 jízd650 Kč350 Kč550 Kč
10 jízd1 100 Kč600 Kč1 000 Kč

Sezónní bikepas

 

 DospělíDětiJunior/Senior
bikepas6 000 Kč2 500 Kč5 000 Kč