2022

Třiatřicátý bikepark, který s hrdostí zařazujeme do seznamu bikeparků na našem webu je Trail & Enduro park Kraličák. Název vystihuje přesně rozložení areálu. Již druhou sezónu se tady pořádají enduro závody. Pět erzet, které se zde pravidelně jezdí tak zůstávají po celou sezónu k dispozici všem odvážným a zkušenějším návštěvníkům bikeparku. To znamená, že tento areál má k dispozici pět černých lajn, které jsou podle mého mínění více jak zábavné a to je úctyhodné číslo pro jeden areál. Ovšem tím to nekončí.
V areálu, který vlastně teprve začíná a vše se zde děje tak nějak za pochodu, jsou již teď k dispozici další dvě lajny pro širší okruh jezdců. Nejjednodušší trail je značený zeleně, sklon je opravdu mírný a krom plytkých zatáček, boulí a dřevěných lávek tady nic obtížného nepotkáte. Trail jako takový není po celé délce a je spíše rozkouskovaný mezi pasáže na trailu a přejezdy po širších cestách. Úplně si na něm neužijete adrenalinovou vyjížďku, ovšem o to víc vás nadchnou zdejší výhledy a možnosti zastavit se klidně na něco dobrého u zdejšího rybníku, který najdete právě u zeleného trailu. Pokud se chcete lehce rozhýbat a užít si zdejší atmosféru je tento trail ideální variantou.
Červený trail je již v jasně bajkovém ražení. Lavice střídá další lavici a mezi nimi jsou pěkně nakloněné a vysoké klopenky. Po trailu jedete v podstatě po celou dobu, až na finální příjezd k lanovce, který ovšem není nikterak dlouhý a rozhodně vám nezkazí den. Tady se dá už užít spoustu bajkové legrace na kterou jsme zvyklí z jiných areálů. Jediné drobné mínus je, že lavice nejsou úplně dokonalé sladěné a tak  vás každá kopne trochu jinak. Otázka jestli je to záměr nebo si to postě chce jenom sednout.
V areálu také najdete krom velice příjemné obsluhy a opravdu nádherné přírody také skillcentrum, ve kterém je pumptrack a zkušební trail pro začátečníky. A to by měl být teprve začátek. Je zde vyhrazena opravdu velká plocha, na které by mělo do budoucna vyrůst ještě více zábavy pro všechny návštěvníky areálu. U nástupní stanice najdete parádní bobovou dráhu a samozřejmě také občerstvení s posezením. Parkoviště je zde dost velké a zdarma. U vrchní stanice lanovky je možnost si vyjít na rozhlednu, která vám opět umožní výhled do již zmiňované okolní krajiny. Také je zde volně otevřená odpočívárna, kde si můžete složit kosti a dokonce v samoobslužném zařízení si načepovat alko, nebo nealko. Za nás parádní vychytávka. Komu by to bylo málo může navštívit zdejší muzeum vojenského opevnění, které je pět minut pěšky od výstupní stanice. A pokud by to pořád někomu bylo málo, jeďte třeba do Dubaje, protože tento areál toho víc nenabídne.
Za nás super místo s velkým potenciálem a pokud se podaří splnit jen půlku toho co je zde v plánu bude to další místo, kde se může scházet bajkerská komunita a užívat si to na plné pecky. 

Video

  • Trail & Enduro park Kraličák 2022Trail & Enduro park Kraličák 2022
  • Kraličák bikepark červený trail 2022Kraličák bikepark červený trail 2022
  • Kraličák bikepark zelený trail 2022Kraličák bikepark zelený trail 2022
  • Kraličak bikepark černá RZ 3Kraličak bikepark černá RZ 3
  • Kraličak bikepark černá RZ 4Kraličak bikepark černá RZ 4
  • Kraličak bikepark černá RZ 5Kraličak bikepark černá RZ 5
  • Kraličák skill centrum 2022Kraličák skill centrum 2022
  • Pumptrack Kraličák 2022Pumptrack Kraličák 2022
  • Bobová dráha Kraličák 2022Bobová dráha Kraličák 2022

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ceník pro letní sezónu 2023

DruhZákladní cena (Dospělý)Zvýhodněná cena (děti 6-14,9 let, senioři nad 65 let, ZTP/ZTPP)Zvýhodněná cena (děti 3 -5,9 let)
jednosměrná150 Kč120 Kč60 Kč
zpáteční250 Kč200 Kč100 Kč
6 jízd500 Kč400 Kč200 Kč
4 hodiny410 Kč330 Kč165 Kč
1 denní600 Kč480 Kč240 Kč
2 denní880 Kč705 Kč350 Kč

*děti do 3 let zdarma