2023

O Špičáku už se toho napsalo opravdu hodně. Hlavně v posledních letech vzbuzuje tento bikepark emoce. Ne všem se líbí co se děje/neděje v tomto areálu a ne každý je nadšený z toho kam se tento bikepark několik let ubírá. Každý má totiž svojí představu, svůj názor a svojí pravdu, za kterou je ochoten položit život hlavně pokud je položení života bráno jako komentář k příspěvku.
Realita bikeparku Špičák je taková, že za několik uplynulých let se tady změnilo málo co, pokud nebudu mluvit o zázemí u nástupní stanice, ale o tom jsme vás informovali již minulý rok. Dvě lajny tady museli zaniknout, kvůli vzniku jedné – jednodušší lajny, která sem má zřejmě přilákat i slabší jezdce. To bylo dříve na Špičáku nemyslitelné, protože tento areál se vždy chlubil náročností svých trailů. Zda se tento záměr povedl nedokážu říct, jelikož jsme zde strávili pouze dva dny. Takže pokud se chcete vyhnout né příliš svižné a zábavné family tratě, můžete si zde vybrat z černého Struggle, náročného trailu Kančí stezka, nebo jak se to jmenuje a samozřejmě klasika Black Friday. Jako třešničku na dortu si zde zajedete Air and Stone, která je již dlouhé roky slušný zážitek. 
Víc tady toho prostě nenajdete a tam se můžeme začít dělit na dvě poloviny. Těm co to takhle stačí a vždy si to tady parádně užijou, nepotřebujou mít lajny v šejpu a každý rok nové. Prostě jsou to ti co to tady mají rádi tak jak to je a dokážou si to prostě užít. Pak je ta druhá půlka – ta mně nezajímá. 
Pokud se vydáte na Špičák počítejte s náročnými tratěmi, kromě té jedné, která ale zase trochu postrádá na zábavnosti. Jsou tady legendární pasáže, které mně a lidem kolem vždy vykouzlí úsměv na tváři poskytné spoustu zábavy. Pokud ale hledáte traily v podobě šejpnuté dálnice, tak sem ani nejezděte. Takový prostě Špičák není. 

2022

V bikeparku se toho základního moc nezměnilo, ale děje se tady toho spousta. Jako první je třeba zmínit výstavbu nového multifunkčního centra, která začalo vznikat hned pod nástupní stanici lanovky. Dle všeho se máme na co těšit. Tím však nastala nemožnost zaparkovat na klasických místech, tak jak jsme byli již po staletí na Špičáku zvyklí. Problém se zaparkováním byl však hned vyřešen, stačí nezajíždět směrem k tělocvičně, ale na druhou stranu, kde se nachází rovný plácek hned pod komentátorskou věží. Nemám ověřeno zda je to povoleno nebo ne, ale nikdo neprudil a strávili jsem tady celý víkend. Půjčovna kol, obchod a servis funguje stále ve stejném režimu. Stejně tak funguje hospoda vedle lana, venkovní kiosek a výdejna obědu hned na začátku lesa.
Co se týče trailů, nebylo by co napsat kdyby se zdejší buildeři nerozhodli postavit flow lajnu. Ano, slyšíte dobře už i tady došlo na vyhlazený flow určený pro širokou veřejnost a speciálně pro jelita. V podstatě by na tom nebylo nic zvláštního, kdyby se nejednalo zrovna o Špičák, který vždy vyčníval svojí surovostí a náročností. A ani by to nebylo tak neobvyklé, kdyby se na Špičáku nerozhodli obětovat téhlé flow lajně dva legendární traily, které dělali ze Špičáku Špičák. Zaregistroval jsem spoustu diskuzí na to toto téma a tak bych i já rád přidal trochu toho svého názoru na toto téma. Realita se má tak, že dva traily museli uhnout jednomu floučku, které bohužel nevedlo až dolů a bohužel musím říct, že to flow se úplně nedaří. Tohle si podle mně Špičák nezasloužil. Čas ukáže,  jaké to bylo vlastně rozhodnutí ze strany Špičáku.
Na druhou stranu je třeba říct, že na Špičáku toho pořád zůstalo dost pro nás, kteří vyhledávají větší extrémy než jsou boule na vyhlazené lajně. Strávili jsem tady celý víkend a zábavy na Špičáku zbylo dost. Světovej štrůdl, Black Friday, Air and Stone a nebo ta lajna, jak není v mapě a snad se jmenuje Kančí stezka, nebo jak. Takové traily budete v našich revírech hledat jen těžko. Ty neopakovatelné wallridy a rockgardeny, které se zdají nekonečné. To je podle mně to, co je vizitkou Špičáku a na to by se tady nemělo zapomínat. Pokud chce někdo vyzkoušet Špičákový flow ok, ale pokud chce někdo vyzkoušet špičkové flow, tak tady ho nenajdete. Špičák se prostě vyvíjí jako vše kolem nás a nám nezbývá jen doufat, že i tato transformace nakonec dobře dopadne. 

2021

Letošní mapování na Špičáku jsme si užili jako každý rok. V tomto areálu to snad ani jinak nejde. Tentokrát tady nebudu podrobně rozepisovat každou zdejší trasu, každý řádný biker by měl tenhle bikepark znát. Samozřejmě nepočítám flow nadšence, kteří dle mého názoru tenhle text nebudou číst. V areálu existují dvě páteřní trasy, které z něj dělají to, čím je. Dvě náročnější trasy, které vám zdejší sjezdy rozhodně nedají zadarmo, jsou plné kamení, skoků, dropů a jako třešničkou na dortu jsou zdejší wallridy. Trasy jsou s mírnými změnami stejné jako před několika lety a to je podle nás jen dobře. Tenhle bikepark prostě nepotřebuje nic měnit. Tenhle bikepark je král mezi bikeparky takový, jaký je. 
Pokud by někomu nestačili tyto dvě trasy, může si zajet vyzkoušet černou nejnáročnější trasu na které se jezdí evropské poháry a která se řadí mezi ty nejnáročnější u nás, zřejmě nejen u nás. Jako další možnosti vyžití je zde trasa Air- Stone, kde název mluví za vše. Další trasa, kterou jsme letos projeli není bohužel naznačená ani na oficiální mapě a tak vám nezbývá než kouknout na naše přiložené videa a trasu si tak dohledat. Stojí to za to. Ve spodní části bikeparku si lze projet také lehký family trail. Nevím ale, proč by to někdo z vás dělal. Trasa není opět naznačená na mapce a to je také jediná věc, kterou můžeme letos areálu vytknout. Prostě bikepark Špičák je česká Mekka bikingu a návštěva tady je jeden velký zážitek, nejen bajkový. 
Při naši návštěvě si nešlo nevšimnout uzavření trasy Lucky Bastard z důvodu výstavby nového trailu, který by měl tuto trasu nahradit a dokonce by se měl pomocí jakéhosi přemostění přes stávající traily vést až k spodnímu lanu. Stavba vypadala slušně a tak nezbývá než zdejším stavitelů popřát hodně zdaru a aby nový trail chytli za ten správný konec. Špičák si určitě zaslouží nový, možná trošičku přátelštější trail pro všechny…

2020

To nelepší nakonec. Ke konci této sezóny jsme již klasicky navštívili bikepark Špičák. Není to bikepark z těch nejlehčích a tak si ho vždy raději necháváme na druhou půlku sezóny, kdy už člověk má něco naježděno a víc si věří. Bikepark Špičák je jeden z nejúspěšnějších areálu u nás a je to prostě znát.  Dlouhé a dobře postavené trasy, které vás nenechají ani na chvíli vydechnout. Nejježděnější trasy jsou zde Forest Virgin a Black Friday – náročnější, ovšem o to zábavnější tratě, plné skoků, lávek a dřevěných překážek všeho druhu. Další trať Lucky Bastard leží v horní části a poté se napojuje na Forest Virgin. Bastard je ještě o něco techničtější a dřevěných překážek je tady poměrně dost. Do toho všeho také musíme započítat všudypřítomné kořeny a kamení, které vás bude pod koly doprovázet v podstatě neustále.
Další možností jak si sjet z kopce dolů je ta nejnáročnější trasa – Struggle. Tato trasa je určená pro ty nejlepší z nás a i my jsem si ji tentokrát sjeli pouze jednou a to jen proto, abychom pak doma mohli vyprávět, že jsme tam byli. Trať je svým profilem závodní a překážky na ní jsou místy až extrémní. Zdejší Rock Garden opravdu není stavěný na naše enduro kola. Nebo nožná je ale není stavěný na nás. Pokud ovšem máte rádi výzvy a nebojíte se těch nejnáročnějších sjezdů je tato trasa pro vás jak dělaná.
Ve spodní části kopce si potom můžete vyzkoušet trať Air&Stone. Název myslím hovoří za vše. Pro lepší vykreslení můžete použít přiložená videa níže. Trať se dokonce dočkala prodloužení a vy si jí tak můžete užít ještě o něco víc. Na úplném konci bikeparku si potom můžete užít tréninkové lavice, které jsou vždy ve dvou variantách, větší a menší. Jako třešnička na dortu je nafukovací pytel u nástupní stanice lanovky.
Areál také prošel vylepšením zdejšího pohostinství s neskutečně výbornou kuchyní. Novinkou je zastřešený kiosek, kde se o vás dobře postarají. O takových samozřejmostech jako je servis, půjčovna a slušně zásobený obchod tady ani nebudu psát. Všem bajkerům a bajkerkám doporučujeme návštěvu tohoto areálu. Je to tady prostě Špičkový!!!

2018

Letos jsem se rozhodl nepsat o bikeparku nic, protože si myslím, že všechno už bylo řečeno. Pokud se to k někomu nedostalo, tak bikepark Špičák patří mezi tři nejlepší bike destinace s lanem na našem území. Pro nic za nic nepatří mezi bikeparky v Gravity card. Tratí z kopce dolů je tady dost a každý si vybere. Všichni jsou tady přátelští – od pokladní až po kluky na lanovce. V čase oběda tady dostanete dobře najíst a večer po parádním ježdění se tady můžete kvalitně a dosyta napít. Prostě tady je svět  v pořádku a všem doporučuju toto místo navštívit!UGDS8739
 
 
 
Pokud je vám to na popis málo přečtěte si texty níže, najdete tam podrobnější informace všeho co tady najdete. Špičák Rulez !!!

2017

Bikepark Špičák navštěvujeme každý rok ke konci sezóny. Vždy se u toho řídíme heslem, to nejlepší na konec. Letošní mapování proběhlo v rámci víkendu Šumavské nádhery. Špičák, bez jakýchkoliv pochybností patří mezi špičku našich bikeparků. Důkazem je také mimo jiné zařazení na gravity card.  Jezdím tady už roky a vždy to tady má tu stejnou, fantastickou atmosféru. Vnímám to tady jako strašně probikerské. Zaparkovat, rozdělat stan, něco ugrilovat a na večer na pivko do zdejší hospůdky s ráznou obsluhou. Přes den se dobře najíte v chatě naproti. Ze zdejšího výdejního okénka, jako vystřiženého z jídelny dob dávno minulých, dostanete fajn oběd za rozumný peníz. Půjčovna kol s prodejnou doplňků, servis a myčka samozřejmostí. Nic víc tady vlastně ani není a nic víc tady není potřeba.

To, co tady rozhodně je, je spousta zábavy a adrenalinu na zdejších tratích. Tratě jsou již několik let laděny a vždy je o ně dobře postaráno. Sem tam dojde k proměně celé pasáže, nebo jako loni přidání úplně nové trasy. Trať Lucky Bastard si samozřejmě můžeš celou prohlédnout ve videu. Někoho můžou zaskočit takové drobnosti, jako šutry přímo v klopence, nebo jiný mordor, který je zde na každém kroku. Tak to tady prostě je. Špičák, je bikepark, který prověří vaše dovednosti až na maximum. Není u nás moc náročnějších bikeparků jako je Špičák, možná žádný.

Vybírat můžete z červené a zelené trasy, které jsou svou  obtížností srovnatelné. Dvojáky, skoky, dropy, dřevěné lávky, toho všeho tady je jako hub po dešti. Daly by se nazvat zdejšími freeriderovkami. Sjede je i méně zkušený jezdec, ten zkušenější si tady parádně zalítá a otestuje své schopnosti.

Loni otevřený úsek v horní pasáži se jmenuje Lucky Bastard. Trasa, která se vlní ve slušném tempu. Skok z boudy, wallridy a opravdu technické pasáže, to je základ této trasy. Doporučuju projít, okouknout, zvážit své schopnosti a pak to projet. Dřevěné překážky, takového typu, v takovém množství budete někde jinde u nás těžko hledat. Náročná trať, určená zkušeným jezdcům.

Černě značená trať je jen pro opravdové masochisty. Světový pohár, který se zde jezdí a prázdno na této trase mluví za vše. Samozřejmě pro nás byla projížďka povinná, ale vícekrát to nikdo nejel. Možná další nej pro tenhle bikepark. Nejnáročnější DH u nás. Když už i já slezu z kola a táhnu to dolů z kopce, o něčem to svědčí. Kdo bude mít ty koule najezdit si tuhle trasu, užije si monstr polety a nekonečné pasáže šutrů. Pro ty co, nemají před jménem expert, trať snad ani nedoporučím.

Pokud chceš posouvat hranice svého ježdění a zažít nefalšovanou bikerskou atmosféru, mazej na Špičák. Nejde si to tady jinak než užít. Říkám to každý rok a  řeknu to znova. Špičák je prostě špička !!!

Video

 • Bikepark Špičák 2023Bikepark Špičák 2023
 • Struggle Bikepark Špičák 2023Struggle Bikepark Špičák 2023
 • Kančí Stezka Bikepark Špičák 2023Kančí Stezka Bikepark Špičák 2023
 • Black Friday Bikepark Špičák 2023Black Friday Bikepark Špičák 2023
 • Goodyear Line Špičák Bikepark 2023Goodyear Line Špičák Bikepark 2023
 • Bikepark Špičák 2022Bikepark Špičák 2022
 • Bikepark Špičák 2022 Kančí stezkaBikepark Špičák 2022 Kančí stezka
 • Bikepark Špičák 2022 Forest BastardBikepark Špičák 2022 Forest Bastard
 • Bikepark Špičák 2022 Black FridayBikepark Špičák 2022 Black Friday
 • Bikepark Špičák Family Trail 2022Bikepark Špičák Family Trail 2022
 • Bikepark Špičák Struggle 2022Bikepark Špičák Struggle 2022
 • Bikepark Špičák 2021Bikepark Špičák 2021
 • Bikepark Špičák Forest virgin 2021Bikepark Špičák Forest virgin 2021
 • Bikepark Špičák Black Friday 2021Bikepark Špičák Black Friday 2021
 • Bikepark Špičák Air - Stone 2021Bikepark Špičák Air - Stone 2021
 • Bikepark Špičák Family Trail 2021Bikepark Špičák Family Trail 2021
 • Bikepark Špičák nepojmenovaná černá + northshore 2021Bikepark Špičák nepojmenovaná černá + northshore 2021
 • Bikepark Špičák 2020Bikepark Špičák 2020
 • Bikepark Špičák 2020 Lucky BastardBikepark Špičák 2020 Lucky Bastard
 • Bikepark Špičák 2020 Air and StoneBikepark Špičák 2020 Air and Stone
 • Bikepark Špičak Black Friday 2020Bikepark Špičak Black Friday 2020
 • Bikepark Špičák 2020 Forest VirginBikepark Špičák 2020 Forest Virgin
 • Bikepark Špičák 2019Bikepark Špičák 2019
 • Bikepark Špičák Struggle 2019Bikepark Špičák Struggle 2019
 • Bikepark Špičák Forest Virgin 2019Bikepark Špičák Forest Virgin 2019
 • Bikepark Špičák Lucky Bastard 2019Bikepark Špičák Lucky Bastard 2019
 • Bikepark Špičák Black Friday 2019Bikepark Špičák Black Friday 2019
 • Bikepark Špičák 2017Bikepark Špičák 2017
 • Bikepark Špičák Forest Virgin 2017Bikepark Špičák Forest Virgin 2017
 • Bikepark Špičák Black Friday 2017Bikepark Špičák Black Friday 2017
 • Bikepark Špičák Lucky Bastard 2017Bikepark Špičák Lucky Bastard 2017
 • Bikepark Špičák Struggle 2017Bikepark Špičák Struggle 2017
 • Bikepar Špičák crashBikepar Špičák crash
 • červená trasačervená trasa
 • černá trasačerná trasa
 • modrá trasamodrá trasa
 • zelená trasazelená trasa
 • žlutá trasažlutá trasa

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Letní provoz čtyřsedačkové lanovky na Špičáku

 • Přepravujeme pěší i cykloturisty, paraglidisty a tělesně postižené
 • Přeprava kol a kočárků zdarma
 • Parkování v letní sezóně u lanovky zdarma

Provozní doba lanové dráhy

Image -

Jízdní řád lanové dráhy

9:00 9:30 10:00 10:30 11:00 11:30 12:00 12:30 13:00
13:30 14:00 14:30 15:00 15:30 16:00 16:30 17:00 17:30 18:00
v období od 1.5. do 31.5. 2020 pojede lanová dráha pouze o svátcích a víkendech od 10:00 do 16:00

V období od 1.6. do 14.6. a od 16.9. do 31.10. 2020, pojede lanová dráha pouze o svátcích víkendech od 9:00 do 17:00

V období od 15.6. 2019 do 15.9. 2020, pojede lanová dráha denně - neděle – čtvrtek od 9:00 do 17:00, pátek - sobota od 9:00 do 18:00
Lanová dráha pojede každou půlhodinu. Při skupině minimálně 10ti osob, pojede lanová dráha nepřetržitě.

Mimořádnou jízdu vykonat pouze se souhlasem náčelníka LD, vedoucího provozu, jednatele společnosti a pouze v případě dovolují-li to povětrnostní podmínky.

Pokladna lanové dráhy

Pokladna lanové dráhy je spojena s půjčovnou kol a obchodem pod nástupní stanicí.

Půjčovna kol

Ceník kol

Horská kola

 1/2 den1 den2 dny3 dny4 dny5 dnů6 dnů
horské kolo270420740990126013701640
dětské kolo22025046071093010901310

Sjezdová kola

 1/2 den1 den2 dny3 dny4 dny5 dnů6 dnů
sjezdové kolo dětské55087013901710210024802890
sjezdové kolo930128018102390274030903510

E – bikes

 1/2 den1 den2 dny3 dny4 dny5 dnů6 dnů
E – horské kolo47067012401680212023402780
E – enduro1260173024503230370041804740

Premium sjezdová kola

 2 hod.1/2 den1 den2 dny3 dny4 dny5 dnů6 dnů
Kona Operator CR 299101300178025203330381043004880
Kona Operator DVO9101300178025203330381043004880
Kona Operator Öhlins10001420195027603640417047005340

Premium enduro

 2 hod.1/2 den1 den2 dny3 dny4 dny5 dnů6 dnů
Kona Process DVO8501210167023603110357040204570
Kona Process Öhlins9201310180025403350384043304920

Sjezdové kolo + chrániče

 1/2 den1 den2 dny3 dny4 dny5 dnů6 dnů
sjezdový komplet dětský810114018802400299035304060
sjezdový komplet1150156022803150370042204780

Při zapůjčení kola je přilba zdarma!!! Sjezdový komplet obsahuje: sjezdové kolo, integrální přilbu, rukavice, chrániče kolen, loktů a páteře. K zapůjčení sjezdového kola jsou zapotřebí 2 doklady (občanka,řidičák nebo pas)

 

Ceník vybavení

 1/2 den1 den2 dny3 dny4 dny5 dnů6 dnů
přilba XC110130200290400490570
integrální přilba DH22028053071091010601200
chráničový krunýř2804307901070134015901790
chránič páteře130160270380470550610
chrániče lokty130160270380470550610
chrániče kolena130160270380470550610
rukavice130160270380470550610

Akceptujeme platby kartou VISA, MASTER CARD,MAESTRO, AMERICAN EXPRES.

 

 

Ceník

Časové jízdenky

 dospělímládežděti
3hod.470410210
1 den630530270
2 dny1070920500
3 dny15401260670
4 dny19201600860
5 dnů20501770940
6 dnů232019601030
3 z 5-ti16601370760
4 z 6-ti20501710910

Bodové jízdenky

 dospělímládežděti
5 jízd460400210
10 jízd700580320
20 jízd12401020580

Celosezónní jízdenky

 DospělíMláděž
Senioři
Děti
Sezónní Špičák5130 Kč4190 Kč3250 Kč
Sezónní Špičák+Geisskopf 8400 Kč7160 Kč4510 Kč
Sezónní Gravity card13480 Kč10130 Kč6350 Kč

Denní a bodové a celosezónní jízdenky jsou pouze na čipové kartě, vratná záloha na čipovou kartu 50,- Kč

děti 2004 – 2013
mládež 2001- 2003
senioři 1955 a starší

držitelé průkazu ZTP – sleva 50%

Akceptujeme platby kartou VISA, MASTER CARD,MAESTRO, AMERICAN EXPRES.