2017

Chcete zažít při ježdění super výhled do krajiny a při tom si to řádně užít? Pokud ano, tento Bikepark Vás určitě potěší. Mapování tohoto Bikeparku jsem se zúčastnil s Madam G a Slovenským bratrem Lukášem. Mapovačka proběhla ve velmi dobré náladě, se slušným počtem ostatních jezdců. Počasí jsme měli domluvené a i pro to jsme si to řádně užili. Pivko a oběd výborný, ale už k těm informacím.

 Hlavní novinka je modrý SantaFe flowline. Obtížnosti je to krásná modrá, kterou řadím na začátek na rozjíždění. Je plná zatáček a klopenek. Je téměř bez skoků, a proto vhodná pro úplné začátečníky.

 Červená a černá lajna doplňují mapku areálu. Tyto tratě již nabírají na obtížnosti. Skoky, lávky, dropy a skalky s kořeny. To jsou ty pravé věci, které potřebujeme k rozbušení těch našich srdíček. Z těch hlavních novinek vypíchnu přescesták, na který stačí jít jen hodně rychle a proletíte ho. Nový drop na konci černé před lavicemi je také krásný a stojí za zkoušku. Jinak vás čekají rock garden pasáže a hodně dřevěných překážek.

Mají zde denně v provozu také půjčovnu kol Author přímo u lanovky.

Půjčovna je vybavena zbrusu novými stroji Ninja DH a s kolem z půjčovny máte navíc jízdenku do bikeparku za polovic.

Zázemí v areálu hodnotíme na jedničku, vše je tam tak, jak má být. Dětské hřiště hned při nástupu na lanovku, takže vy na kolo a dítě si pod dohledem obsluhy lanovky může v klidu hrát.

My mapujeme a Vy si dělejte, co chcete …

2016

Po delší proluce jsme pro vás znovu zmapovali bikepark Rokytnice. Bikepark se stále nachází v Rokytnici pod Jizerou a pořád patří k tomu nejlepšímu co u nás můžete sjíždět. Týda a parta kolem něj kopec opět pořádně přeorali a dali tak vzniknout dvěma trasám, které od naší poslední návštěvy doznali spousty změn.

Na naší mapě černě značená trasa je ta náročnější, kterou zde můžete pokořit. Ve vrchní a spodní části došlo k nejvíce změnám. Nové polety, nějaký ten přescesťáček a dobře nakopnuté klopenky je to co tyto pasáže vystihuje. V prostřední nejstrmější části zůstala trasa více méně bezezměn. Trať je určena pro zkušenější jezdce, kteří dobře ví kam najet a kam sami doletí. Skoro všechny skoky a drop, byli v jejich středu doházené hlínou, nebo dostavěna dřevená lávka. Tak aby i méně zkušení bikeři, kteří se rozhodnout poprat se z touto tratí, získali odvahu se na daný skok rozjet. Za to si bikepark Rokytnice zaslouží pochvalu.

Druhá trasa v areálu je na naší mapě značená modře a je určená skoro pro každého kdo dokáže pevně držet řídítka a udží nohy na pedálech. Na trati vás nepotká žádný drop o to víc vás potěší spousta malých skoček a dobře navazujících klopenek. Trať vede v horní části podél černé trasy, pří přejezdu přes sjezdovku se vzdálí od vedlejší tratě. Poslední pasáž vede těsně při okraji lesa. Kde vás jedna klopenka zavede na kraj lesa a další klopenku už jste zase na sjezdovce. Začínající jezdec si tuto trasu určitě užije, zkušenější jezdci si zde mohou vklidu odpočinout a užít si jízdu.

V Bikeparku Rokytnice je vše tak jak má být, dobré zázemí, dvě trasy, kde si zajezdí každý jsou důvody proč by jste měli Rokytnici vyzkoušet na vlastní kůži.

My mapujeme vy jezdíte !!!

 

Video

  • Rokytnice 2017Rokytnice 2017
  • modrá 2017modrá 2017
  • černá 2017černá 2017
  • červená 2017červená 2017
  • černá trasačerná trasa
  • modrá trasamodrá trasa

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

PROVOZ LANOVKY HORNÍ DOMKY

léto 2018

09:00 – 17:00
12:00 – 13:00
každých 30 minut
POLEDNÍ PAUZA
ČERVEN, ZÁŘÍVÍKENDY A SVÁTKY
ČERVENEC, SRPENDENNĚ
Speciální jízdy mimo jízdní řád lze předem dohodnout s provozovatelem (nejméně 10 osob) – pouze v čase od 8:00 do 15:00 hodin.

Ceník

CENÍK

léto 2018

Typ jízdenkyDospělí
od 18 let
Mládež
14 – 17,99 let
Děti
6 – 13,99 let
1 jízda120 Kč90 Kč70 Kč
1 den540 Kč490 Kč410 Kč*
2 dny900 Kč820 Kč670 Kč*
4 hodiny380 Kč340 Kč290 Kč*
Sezónní4 000 Kč3 600 Kč3 000 Kč
*Děti do 13,99 let v doprovodu dospělé osoby zdarma (při zakoupení jízdenky pro dospělou osobu ZDARMA jízdenka pro dítě do 13,99 let), vztahuje se pouze na 4 hodinovou, jednodenní a dvoudenní jízdenku!
Sezónní jízdenka pro bikery je vydávána na jméno, musí být opatřena fotkou a je NEPŘENOSNÁ!
Na pokladně můžete využít platbu kartami a poukázkami.