2019

Další Šumavská nádhera, kterou jsme navštívili a pořádně si užili byl bikepark Lipno. Samotné Lipno není třeba představovat. Destinace umístěná na břehu přehrady, kde najdete kompletní vybavenost pro jakýkoliv zážitek od vodního lyžování až po zdejší bikepark. V nedalekém okolí najdete také singltrek Frynburk, který jsme pro vás také zmapovali. U bikeparku najdete rozlehlé parkoviště, takže zaparkovat tu (zdarma) není žádný problém. Pokud si chcete půjčit kolo nebo chrániče, vše si vyberete v nadstadartně vybavené půjčovně. Samozřejmě za vše si zaplatíte.
222První lanovka, na kterou budete mít možnost nasednout není ta, která vás bude vyvážet na začátky tras v bikeparku. Tento bikepark má tu zvláštnost, že tratě jsou namotány na druhé straně kopce a proto je potřeba vyjet jednou lanovkou, sjet na druhou stranu kopce a tam se nechat vyvážet lanovkou číslo dva. K dispozici je zde Flow trail, který je pořádně dlouhý a slouží spíše pro nezkušené nebo začínající jezdce, včetně dětí. Také se dá použít na mírné rozježdění před ostrou jízdou. V druhé polovině trať dostává slušný flow a jízda se dá užít. Příjemná záležitost hlavně pro děti. Další dvě trasy jsou rozdělené modrou a červenou barvou. Ovšem obtížnost je dost podobná a také profil tratě je shodný. Snad jediný rozdíl je, že skoky na červené nejsou vždy stoprocentní lavice, ale jsou postaveny tak, že je potřeba je doskočit jinak budete dopadat víc než na placku.
333Obě tratě jsou plné klopenek a dvojáků. Občas spestřené dřevěným dropem, které bych však přenechal zkušenějším jezdcům. Na některé z nich je potřeba mít dost velkou rychlost a odvahu. Dopady jsou dost krátké a je třeba je trefit přesně. Flow trail je dobře upravený, další dvě trasy by možná chtěli údržby trochu více. Hlavně poslední pasáž červené, která vede po louce a nějaký ten skok se v metrové trávě dost špatně jezdí, když člověk nevidí kam letí. Areál je celkově zábavný a překážky na sebe dobře navazují, pokud zde strávíte více času a vše si dobře nalítáte o spokojený pocit nebude nouze. Areál doporučujeme v podstatě všem, které tento sport baví a těm pánům dole u vleku na druhé starně kopce doporučujeme: Pokud neděláte svou práci s radostí, nedělejte ji vůbec!

2017

Už večer před samotným mapováním bylo jasné, že mapovačka bikeparku Lipno bude něčím extra. Mapování jsme zařadili do víkendové akce, při které jsme chtěli navštívit dva nejlepší šumavské bikeparky. Ten první bylo Lipno. Tentokrát se nás sešlo tolik, že byly vyslány dvě posádky aut. Druhé auto na Lipno přijíždělo někdy po deváté hodině večerní. První posádka už spokojeně seděla v jedné ze zdejších parádních restaurací. Rychle jsme si objednali dva budwárky a začali nasávat zdejší atmosféru. Po pár kouscích jsme se rozhodli nepřespat na parkovišti vedle auta, ale odsouhlasil se nápad vyrazit nahoru na kopec, k výstupní stanici lanovky. Tam rychle dopít poslední plechy a počkat na východ slunce.

Nápad k nezaplacení. Večerní výstup s pomocí baterek, s koly ověšenými spacáky a výbavou, nebyl takový problém. Ranní probuzení s pohledem do údolí na druhou stranu kopce od přehrady Lipno nám už nikdo z paměti nevymaže. Mlha a vycházející slunce v nádherné přírodě. Od tohoto okamžiku jsme se všichni začali těšit, co nám tenhle areál ještě připravil. Fialovým Exit trailem jsem se svezli zpět na parkoviště. Zastávka v místním obchodě pro vydatnou snídani, nasoukat se do chráničů a zpět k lanovce. Směr kopec. Vybavenost zdejšího areálu je neuvěřitelná, najdete tady v podstatě vše, na co si vzpomenete. Veškeré vodní aktivity, kompletní zázemí restaurací, obchodů, půjčoven atd. Jako třešnička na dortu je zde stezka v oblacích a to, proč jsme tady přijeli – Bikepark LIPNO.

Na rozehřátí, jsme si vyzkoušeli trail, který začíná na straně kopce k přehradě a končí jako všechny tratě na opačné straně kopce. Záčátek je mírný, až trochu šlapací, ale po prvních několika stech metrech se trail začne příjemně vlnit a dostává ten správný flow. Trať je určená jak na rozehřátí pro zkušené jezdce, tak si na ní užije úplný začátečník, nebo dítě. Stezka je dobře postavena a lze si na ni slušně zařádit.

Další dvě stezky značené červeně a modře jsou si dost podobné. Klopenka střídá dvoják a to vše v nádherné přírodě. Myslím, že za celou svoji mapérskou kariéru jsem nejezdil bikepark jako tento. Aby jste si zdejší tratě užili, musíte mít jak se říká, něco nalítáno. Samozřejmě se vše dá přejet a neskákat, ale aby si člověk pořádně užil jízdu, chtě nechtě bude muset kola odlepit od země a dostat se pořádně do vzduchu. Samotnému mi to trvalo několik jízd, ale jakmile se člověk dostane do tempa zdejšího bikeparku, teprve potom si to tady může pořádně užít. Prostě je potřeba si to tady pořádně najezdit a bikepark Lipno se vám odvděčí pořádnou dávkou adrenalínu. Skákací trasy, plné klopenek a hliněných dvojáků, občas zpestřené dřevěnou lávkou, to je Bikepark Lipno.

Půjčovna, pump track a perfektní zázemí je zde samozřejmostí. Areál můžeme doporučit a všem popřát spoustu povedených skoků.

 

2014

Bikepark Lipno, který Vám nyní představíme, je opravdu výjimečný. Nejen svou polohou v okolí Lipenské přehrady, ale především svou všestranností.Je zde dobře vybavený servis a také půjčovna kol, kde je o kola značky Specialized nebývalý zájem. Na trati se prohání snad nadpoloviční většina bikeru, kteří mají kola z místní půjčovny. I tímto je tento bikepark vyjímečný.

Modrá rodinná trať vede z větší části po cestičkách vyježděnych na louce vedle lanovky, ovšem nechybí zde spousta hlíněných klopenek, skoků a lávek, které zdolá opravdu každý. Místy se trať stočí do lesíka pod lanovkou, ale ani tam nečeká nic i pro začátečníka nezdolatelného.Možná je to právě tato trať, která dělá bikepark Lipno tak odlišným od ostatních, protože zde může jezdit kdokoliv a i zkušení jezdci si tuto trať nenechávají ujít pro její rychlost a hravost.

Sportovní červená trať, kterou bychom rozhodně nenazývali downhillovou, vede celou délkou pod lany lanovky. Můžeme v ní najet nespočet skoků, lávek a klopenek, po jejichž projetí vás nejednou překvapí nějaká skočka. I tato trať je stavěna tak, aby byla sjízdná a zábavná pro větši spektrum jezdců včetně těch nejzkušenějších, kteří si na této trati mohou sáhnout na své technické maximum. Nezapomenutelný zážitek z jízdy vám určitě zajistí lavice vždy končící dropem a wallride nemalých rozměrů. Vše se dá samozřejmě objet a tím si těžší úseky ulehčit.

Třetí, ne však poslední trať, je vyznačena žlutě a nachází se ve horní části kopce. Při projíždění vrchní části musite rešit pouze dva druhy prekážek, klopenky a skoky, mimochodem velice zábavné.V druhe části se nachází klopenky a skoky mířené spíše na dirtovou část bikeru, přesto jezdci nejen na fullech se zde dosyta prolítnou.

A protože i my dobře víme že někde se začít musí, poslední představovaná trať je dětské Foxíkovo hřiště, kde opravdui ti nejmladší mohou zkusit jízdu po lávce a své první skoky. Překážky se zde dají využít jak pro trénink začínajících jezdců, tak pro rozhýbání se před samotnou jízdou.

Podle našeho hodnocení je bikepark určen opravdu pro všechny skupiny jezdců. Od úplných začátečníků až po nejzkušenější jezdce. Zázemí zde najdou jak rodiny s dětmi tak desetičlenné skupinky bikeru. Okolí a služby bikeparku je na nejvyšší úrovní a proto podle nás stojí za to vydat se zde na výlet, který může být trošku delší a komplikovanější z důvodu chybějící dálnice, zato se vám však odmění nezapomenutelnými zážitky nejen z tratí bikeparku Lipno.Proto využijte některý volný víkend nebo třeba i jeden den volna a vyražte. Nebudete litovat.

Redakce ČB

Video

 • Bikepark Lipno 2019Bikepark Lipno 2019
 • Bikepark Lipno Flow trail 2019Bikepark Lipno Flow trail 2019
 • Bikepark Lipno 2019 modráBikepark Lipno 2019 modrá
 • Bikepark Lipno 2019 červenáBikepark Lipno 2019 červená
 • Bikepark Lipno 2017Bikepark Lipno 2017
 • Lipno 2017 best sectionLipno 2017 best section
 • Bikepark Lipno Trail 2017Bikepark Lipno Trail 2017
 • Bikepark Lipno Červená 2017Bikepark Lipno Červená 2017
 • Bikepark Lipno Modrá 2017Bikepark Lipno Modrá 2017
 • červená trasa 2014červená trasa 2014
 • modrá trasa 2014modrá trasa 2014

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

 Otevírací doba

 • květen, červen, září: o víkendech - 9:00 – 17:30,
 • červenec–srpen – každý den 9:00 – 17:30
 • svátky 30.05., 10.06., 20.06

Půjčovna kol

Půjčovna Bikepark Lipno

Přímo u lanovky v budově Chaty Lanovka, vstup přes obchod Intersport, jsou pro Vás připravena celoodpružená sjezdová kola.

Samozřejmostí je možnost zapůjčení ochranných prvků – integrální helmy, rukavice, chrániče loktů, kolen a páteře a to buď samostatně nebo v setu s kolem za zvýhodněnou cenu.

Další službou v nabidce půjčovny je nákup jizdenek na lanovou dráhu – bikepasů.

Poslední vypůjčení je možné 60 minut před ukončením provozu.

 

Rezervujte si vybavení se slevou 10%

 

Bikepark Lipno kemp – výuka pro děti od 10 let

Více informací naleznete zde

Rezervujte si výukový kemp se slevou 10%

 

Otevírací doba půjčovny:

 • květen, červen, září: o víkendech – 9:00 – 17:30,
 • červenec–srpen – každý den 9:00 – 17:30
 • Svátky 30.05., 10.06., 20.06

 

Otevírací doba lanové dráhy Promenádní

Ceník

 
 Sjezdové kolo free ride
Zde rezervujte online
 Sjezdové kolo DH
Zde rezervujte online
  
 běžná cenas Lipno.card  běžná cenas Lipno.card    
1 hodina440 Kč374 Kč  540 Kč459 Kč    
2 hodiny590 Kč502 Kč  690 Kč587 Kč    
3 hodiny740 Kč629 Kč  840 Kč714 Kč    
4 hodiny890 Kč757 Kč  990 Kč842 Kč    
1 den1290 Kč1097 Kč  1490 Kč1267 Kč    
2 dny1790 Kč1522 Kč  2290 Kč1947 Kč    
Kauce3000 Kč 3000 Kč  

 

BIKE RENT PŘÍSLUŠENSTVÍ
 Integrální helmaChrániče – kolena / lokty / páteř / rukavice
 běžná cenas Lipno.cardběžná cenas Lipno.card
1 hodina90 Kč77 Kč60 Kč51 Kč
2 hodiny140 Kč119 Kč80 Kč68 Kč
3 hodiny190 Kč162 Kč100 Kč85 Kč
4 hodiny240 Kč204 Kč120 Kč102 Kč
1 den290 Kč247 Kč140 Kč119 Kč
2 dny490 Kč417 Kč200 Kč170 Kč

Ceník

BIKEPARK – LANOVÁ DRÁHA
 DospělíDěti, senioři
 běžná cenaběžná cena
1 hodina190 Kč90 Kč
2 hodiny310 Kč170 Kč
3 hodiny370 Kč220 Kč
1 den440 Kč270 Kč
2 dny660 Kč390 Kč
3 dny770 Kč550 Kč
5 jízd350 Kč190 Kč
10 jízd510 Kč330 Kč
20 jízd890 Kč540 Kč
Sezónní3200 Kč1660 Kč