V roce 2018 jsme se rozhodli zmapovat nějaký ten bikepark za našimi hranicemi. Rakousko byla jasná volba, a tak přišlo na řadu Slovinsko. Země, kde jsou velmi příjemní lidé nádherná příroda, drsné hory a dá se zaplatit eurem. Krvavec je vzdálen sedm hodin od Prahy, pět hodin z Brna a z hlavního města Slovinska – Lublaň je to 30 minut cesty. Kdo chce zažít něco výjimečného a má chuť poznávat nové věci, vzdálenost nebude překážkou. Areál Krvavec je obrovské zimní středisko, kde se ovšem nebáli rozjet letní sezónu v plné kráse. Nenápadné parkoviště a staře vypadající spodní stanice lanovky vám mnoho nenapoví co vás čeká na kopci. Kabinková lanovka vás pohodlně vyveze a překoná s vámi necelých tisíc výškových metrů, což je až neuvěřitelné číslo. Nahoře jako byste vystupovali do jiného světa. Neopakovatelná panorámata, restaurace, dětské hřiště, atrakce a začátek jedné ze zdejších tras. Pokud chcete vyrazit na další tratě, musíte přesednout na čtyrsedačkovou lanovku, která vás cukne ještě trochu výš, kde začínají další tratě o kterých se rozepíšeme níže.

111

Bikepark Krvavec by se dal klidně rozdělit na dvě části. První a jednoduší část si můžete vychutnat od výstupu čtyřsedačkové lanovky po výstup z kabinky. Najdete tady začátek BAMBINO TRAILU, který je plný klopenek vln a najdeme tady i menší dřevenou lávku. Je to to nejjednoduší co si tady můžete zajet, ale s názvem Bambino bych byl opatrný. Sypký podklad, prudší sjezdy a ostřejší klopenky jsou zde na každém kroku. Druhá trať PANORAMA TRAIL je pojmenována zcela přesně. Na začátek si projedete užší stezku v lese s dobrým flow a druhá část traverzuje zdejší sjezdovku a naskytnou se vám neopakovatelné výhledy. Obě trasy by možná stačili i na docela příjemný bikepark, ovšem na Krvavec by to bylo málo. Tohle je vlastně jen jakési zdejší ”skillcentrum”. Ten pravý krvavec je někde jinde.

Další trasy dělají z tohoto bikeparku výjimečný. Červeně značená PUSSYCAT a černé čistokrevné DH s názvem ROCK´N´FLOW. První zmiňovaná je skoro deset kilometrů dlouhá a najdete na ní snad všechny druhy povrchu. Největší dominantou jsou zde samozřejmě kořeny a kameny ve všech podobách. Na zdolání tohoto trailu nám byla hodina málo. Včetně přestávek a nějaké té kochačky jsme to dolů kropili přes hodinu a půl. Středně obtížný trail, který je zde zřejmě nejježděnější byl nejen pro nás neopakovatelným zážitkem. Třešničkou na dortu je zdejší DH, před kterým nás dvakrát varovali, aniž bychom se ptali. Název kamení a flow je výstižný, ovšem občas tam chybělo trochu toho flow. Některé pasáže připomínali spíše lezení po skalách. Jen v opačném směru. Opravdu náročný sjezd, který musí ocenit každý sjezdař. Šest kilometrů čistého souboje s tratí vás opět vrátí ke kabinkové lanovce a vy se můžete vydat opět na další jízdu.

222

 Celý areál Krvavec nás velmi příjemně překvapil. Né všichni se odvážili na zdejší tratě – hlavně děti. Ovšem co jsme si neužili v bikeparku vynahradili jsme si na zdejších atrakcích a výhledy na nádherné Slovinsko. Nelze než doporučit každému kdo nepřestává sbírat nové dojmy a zážitky.

Video

  • Bikepark Krvavec 2018Bikepark Krvavec 2018
  • Bikepark Krvavec Pussycat 2018Bikepark Krvavec Pussycat 2018
  • Bikepark Krvavec Panorama 2018Bikepark Krvavec Panorama 2018
  • Bikepark Krvavec Bambini trail 2018Bikepark Krvavec Bambini trail 2018
  • Bikepark Krvavec ROCK´N´ FLOW 2018Bikepark Krvavec ROCK´N´ FLOW 2018

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *