2020

 Letošní návštěva bikeparku Kouty mne mile překvapila. Počasí sice moc nepřálo, ale o to to byla větší zábava. Poprvé jsem sebou na kopec také vyvezl děcka. I když jsem měl nejdřív obavy z náročnosti místních tras, vše dobře dopadlo. Modrou trasu, jsme si tady užili všichni na maximum a dokonce na poslední jízdu jsme s dětma sjeli Medvědici, což byl jejich TOP výkon. Zdejší stavitelé dostali k ruce bagřík na plný úvazek a tak se to začalo pořádně hejbat. Novou pasáž si projedete hned v prvním úseku modré a pod horní stanici lanovky se začala rýsovat nová mega jump lajna, kde si ti odvážnější a zkušenější z nás můžou poměřit svůj skill.
Abych to nějak shrnul dle obtížnosti. Nejjednodušší trasa je modrá s kombinací s červenou. Jak jsem již psal jsou zde nové úseky, které se skládají hlavně z klopenek a menších lavic. Trať je úctyhodně dlouhá a může si jí vyzkoušet i nezkušený jezdec, stačí upravit svojí rychlost. Trať lze také vyzkoušet s dětmi, jen doporučují pořádnou helmu a nějaký ten chránič. Občas vás tady nějaký ten kámen na trati nemine. O něco více náročnější stará známá Stará Medvědice. Opět je trať slušně dlouhá, plná klopenek a menších i větších skoků. Kořeny zde nejsou žádnou výjimkou. Jako bonus Medvědice je, že v druhé půlce trasy je opravdu propletená a vy tak můžete kombinovat různé možnosti trasy do té doby, než se do nich zamotáte stejně jako já. Medvědice je Koutská klasika a stojí za projetí.
Koutíkův sen, další trať, kterou si zde můžete vyzkoušet. Ovšem návštěvu zde nedoporučuju žádné rychlokvašce. Náročná rozbitá trať, která prověří každého jezdce až na jeho maximum. Prostě čisté jesenické DH. Pro úplnou představu doporučuju zhlédnout video z této trasy.
Na kopci se maká a tak se do budoucna můžeme těšit na další novou trať. Myslím že říkat ji “Jump lajna” bude více než přesné. Začátek trasy si můžete prohlédnout už z lanovky. Začíná pod horní stanicí lanovky. Skok střídá skok a s rozměry si tady nikdo velkou hlavu nedělal. Opět to bude lajna pro ty zkušenější bajkery. První část následně zatáčí doleva směrem dolů a napojuje se na červenou, ze které následně zase uhne směrem do lesa, kde vás čeká další jump sekce. V plánu je že by tato lajna měla vést ve stejném režimu od shora až dolů k lanovce, tak se budeme těšit a necháme se překvapit.
Bikepark Kouty hodnotíme velice pozitivně. Super zázemí s veškerou vybaveností a lanovka, která vás spolehlivě doveze na kopec, ze kterého si potom užijete jízdu směrem dolů po nejrůznějších tratích.

2018

Popisovat bikepark Kouty, může někomu přijít zbytečné. Největší bikepark na Moravě a jeden z největších bikeparků u nás se nachází v samém středu Jeseníků. Odsud je to kousek skoro všude, ale kam by jste chodili, když tady na vás čekají jedny z nejdelších sjezdových tras v České republice. Areál Kouty se řadí k těm větším u nás a podle toho to tady vypadá. Velká záchytná parkoviště, zdarma. Restaurace ve spodní části areálu, na kopci pak najdeme klasický deštník, kde se o vás také dobře postarají. Samozřejmostí je půjčovna kol všeho druhu a s tím spojený obchůdek, kde najdete slušný sortiment zboží.
Na zdejší vrchol vás pohodlně vyveze šestisedačková lanovka, která se dle jízdního řádu spouští co půl hodiny. Pokud to zvládnete až sem, už je jenom na vás, kterou ze zdejších čtyř tras si vyberete. Nejlehčí je zde modře značená Uhlířská stopa. Nejjednoduší trať, která vás ovšem ve své půli překvapí nutností si pěkně šlápnout, tak aby jste se dostali o kus dál, kde trasa pokračuje z kopce dolů. Dvě červené tratě Hřebenovka a Stará medvědice, mají dost podobnou obtížnost i když každá je namotaná na protějším svahu. Spousta klopenek, dřevěných skoků a pořádný úhel směrem dolů jsou věci typické pro tyto tratě. Bohužel jak je zde zvykem, nenajdeme zde skoro žádnou dřevěnou překážku, vše je postavené z hlíny.
Poslední  a také nejnáročnější trať je čisté DH. Také se zde jezdí nejeden závod. Koutíkův sen, ať už byl Koutík kdokoliv je trasa určena těm nejzdatnějším. Velice ostrý sklon a rozbytá trať je to co dělá tuto trasu tak náročnou. Trať je občas opepřená hlíněnou skočkou a nebo dropem /padákem z pořádné výšky. S tratí si není rady zahrávat, dobře zvažte své možnosti a dovednosti.
Pokud by vás nedej bože přestalo ježdění tady bavit, v nejbližsím okolí je nespočet možností na další výlety a dobrodružství. Asi nejprofláklejší je vrchní stanice elektrárny Dlouhé stráně s neopakovatelnými výhledy. Bikepark Kouty je opravdu úctyhodný svou velikosti i polohou. Aby jste stihli 30 -ti minutový interval lanovkly nemůžete si dovolit žádné výrazné přestávky směrem dolů. Čtyři trasy vám také zaručí opravdu hodně zábavy, která vás jen tak neomrzí a pokud ano jsou tu i jiné možnosti zábavy. V areálu si zajezdí široké spektrum bikerů, dokonce i děti. Ovšem ti méně zkušení se při zdolávání tohoto bikeparku mohou nepěkně zapotit. Takže za nás určitě super, jen jako každý rok si dovolím jendo mínus. Absence dřevěných překážek, dřevěná skočka, wallride, cokoliv. Já osobně, zde rád jezdím, ale pokaždé když tento bikepark navštívím doufám, že zdejší stavitelé, nějaký ten dřevěný prvek přidali. Bohužel ani letos jsem se nedočkal.

 

2017

Další rok je v plném proudu a my jsme opět navštívili bikepark Kouty, aby jsme informovali o tom, co je v tomto areálu nové. Letošní mapovačka proběhla v klidu, s velkou dávkou sil. Počasí nám přálo, takže jsme si to řádně užili.

Uhlířskou stopu asi nemusíme představovat. Je to stále ta stejná pohodička jako vždy, na kterou můžete vzít svého dědečka , nebo holku na první rande.

Na tratích Stará medvědice a Hřebenovka už je to jiná pohádka. Samý skok a klopenka. V areálu je vidět, že lopaty jsou v pohybu. Úsek ve Staré Medvědici byl řádně inovován trailovým bagrem. Zůstávají po něm krásné klopenky, jako z katalogu. Místy jsou tratě nejasné, protože je možnost zvolit více variant sjezdu. Všechny jsou moc hezky nakopané.

Černá barva znamená, že trať je těžká technicky a i po psychické stránce dá její sjezd mnohým zabrat. Kameny, kořeny, skočky a rozbité klopenky, to je to, co má mýt DH. V Koutech to mají a je to super poježdění.

Více k tratím se dočtete níže z minulých let.

Návštěva jednoho z největších bikeparků u nás je za námi a před Vámi. Vy, kteří jste tady byli, nám dáte za pravdu, že to stálo za to a rádi se vracíte. Doporučujeme všem.

2016

V tomto roce jsme také zvládli zmapovat bikepark Kouty nad Desnou. Areál, který se řadí mezi ty největší a nejdelší jak na MOravě, tak v celé české republice. Začátek tratí začíná ve výšce 1140 m.n.m. a končí někde okolo 660 m.n.m. To jsou na naše podmínky úctyhodná čísla, která naznačují pořádné poježděníčko. Na výběr je zde ze čtyř tratí, které je možno různě kombinovat.

Nejjednodušší trasa, kterou si tady můžete užít je pojmenována Uhlířská stopa. Sjedete kus sjezdovky, odbočíte do lesa po levé straně, překřížíte červenou stezku a potom si už jen užíváte mírného sjezdíku. Trať vás také donutí trochu šlápnout do pedálu, přetraverzujete tak až ke spodní části trati Hřebenovka. Po této trase dojedete až dolů k lanu.

Druhá a třetí trasa je na naší mapce značená červeně. Hřebenovka a Stará Medvědice, jsou středně náročné trasy. Zvládne je projet i průměrný jezdec. Ti lepší z vás si na těchto tratí samozřejmě najdou dostatečně velké skočky, aby si jízdu pořádně užili. Tratě, nejsou až tak náročné technicky, ale svou délkou. Zkušený jezdec stráví cestou dolů více jak pět minut, nepřetržité jízdy.

Jako poslední zde můžete vyzkoušet pořádný nářez na místní DH trati. Když jedete po této trati je adrenalin cítit ve vzduchu. Celá tato trasa vede skoro celá přímo šupem dolu. Žádné zbytečné zajížďky. Ke konci se DH trať napojuje na Starou Medvědici, takže konec je v podstatě stejný.Takové Dháčko jako najdete v tomto areálu na Moravě nenajdete.

Bikepark kouty nad Desnou stojí za to navštívit. Podle nás by to chtělo dodělat nějaký ten dopík, dřevěnou lávku, popřípadě nějaký pořádný wallride. Tyhle věci tady prostě nenajdete, ale co není může být a my to určitě příští rok znovu zkontrolujeme.

Ubytování

Penzion Kouty

Více informací

Horský Penzion Kouty nabízí cenové dostupné ubytování v Jeseníkách, přímo v areálu Kouty. Budova je kompletně nově zrekonstruována a vybírat můžete z několika druhů pokojů v různých cenových relacích.V ceně pobytu je zahrnuta servírovaná snídaně a možnost doobjednání polopenze. Parkování u penzionu zdarma!


Video

 • <!--:cs-->Bikepark Kouty nad Desnou 2020<!--:-->Bikepark Kouty nad Desnou 2020
 • <!--:cs-->Kouty nad Desnou 2020 Koutíkův sen<!--:-->Kouty nad Desnou 2020 Koutíkův sen
 • <!--:cs-->Bikepark KOuty nad Desnou 2020 Stará Medvědice<!--:-->Bikepark KOuty nad Desnou 2020 Stará Medvědice
 • <!--:cs-->Kouty nad Desnou 2020 Modrá nová<!--:-->Kouty nad Desnou 2020 Modrá nová
 • <!--:cs-->Bikepark Kouty 2019<!--:-->Bikepark Kouty 2019
 • <!--:cs-->Hřebenovka 2019<!--:-->Hřebenovka 2019
 • <!--:cs-->Stará Medvědice 2019<!--:-->Stará Medvědice 2019
 • <!--:cs-->Koutíkův sen 2019<!--:-->Koutíkův sen 2019
 • <!--:cs-->Kouty 2017<!--:-->Kouty 2017
 • <!--:cs-->Kouty černá 2017<!--:-->Kouty černá 2017
 • <!--:cs-->Kouty Stará medvědice 2017<!--:-->Kouty Stará medvědice 2017
 • <!--:cs-->Kouty Hřebenovka 2017<!--:-->Kouty Hřebenovka 2017
 • <!--:cs-->červená trasa<!--:-->červená trasa
 • <!--:cs-->černá trasa<!--:-->černá trasa
 • <!--:cs-->modrá trasa<!--:-->modrá trasa

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Provozní doba:

VÍKENDY A SVÁTKY: 1.-3.5., 8.-10.5., 16.-17.5., 23.-24.5.
KAŽDODENNÍ PROVOZ OD 25.5. DO 28.9.
VÍKENDY, SVÁTKY A PRÁZDNINY: 3.-4.10., 10.-11.10., 17.-18.10., 24.-25.10., 28.10. – 1.11. 2020

Jízdní řád lanovky – víkendy, prázdniny, svátky: 9:00, 9:30, 10:00 – 12:00, 12:30 – 17:00

Jízdní řád lanovky – pracovní dny: 9:00, 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00

Jízdní řád – hlavní letní prázdniny (30.6. – 31.8.): 9:00, 9:30, 10:00 – 12:00, 12:30 – 17:00

V případě nepřízně počasí může být Bikepark uzavřen. Sledujte aktuality nebo se informujte telefonicky na 602 322 244.

Půjčovna kol

CENÍK – DH A MTB KOLA

Kola se půjčují pouze na celý den, rezervace provádějte podle obj. číslem na telefoním čísle 583213145 a nebo na email skiarealkouty@heliasport.cz.

K vypůjčení budete potřebovat danou kauci dle výběru modelu a jeden doklad totožnosti.

ROK 2020
MODEL Elektrokola Specialized
VELIKOST  
CENA DEN 1250 Kč
KOMPLET  
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH  
ROK 2020
MODEL Elektrokola Rock Machine
VELIKOST  
CENA DEN 1250 Kč
KOMPLET  
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH  
ROK 2018
MODEL Kona Stinky
VELIKOST XS – 24´
CENA DEN 990 Kč
KOMPLET 1300 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 100MM/120MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST XL – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST XL – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST L – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST L – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST XL – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2015
MODEL Specialized Fatboy
VELIKOST L – 26´
CENA DEN 660 Kč
KOMPLET 960 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH  
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST M- 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600, Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST L – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST L – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST L – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
ROK 2017
MODEL Kona Operator
VELIKOST L – 27,5´
CENA DEN 1300 Kč
KOMPLET 1600 Kč
KAUCE 5 000 Kč
ZDVIH 200MM/200MM
 
 

 

Ceník

 
Jízdné Dospělá osoba 18 a více let Senioři nad 63 let, Studenti do 26 let, ZTP, Děti 7-17 let
  Helia Sport/ ActiveClub Základní cena Helia Sport/ ActiveClub Základní cena
6 jízd bike park 440 Kč 490 Kč 360 Kč 380 Kč
12 jízd bike park 710 Kč 790 Kč 640 Kč 710 Kč
1-denní/ bike park 450 Kč 500 Kč  390 Kč 430 Kč
2-denní/ bike park 775 Kč 860 Kč 685 Kč 760 Kč
3-denní/ bike park 1000 Kč 1200 Kč 820 Kč 910 KČ

Dětský a juniorský tarif platí po předložení OP, pasu, kartičky pojištěnce, kde je uveden věk.