2024

Bikepark Kouty nad Desnou se nachází v malebném prostředí Jeseníků, což poskytuje ideální terén pro horskou cyklistiku. Tato lokalita je známá svým krásným přírodním prostředím a atraktivní polohou, která láká milovníky outdoorových aktivit z celého regionu.Bikepark je vyhlášený jedněmi z nejdelších sjezdů v České republice, přičemž jednotlivé trasy nabízejí převýšení až 500 metrů. Tento impozantní terén zajišťuje adrenalinové zážitky pro zkušené jezdce, kteří hledají výzvu a chtějí otestovat své schopnosti na náročných trasách. Oproti jiným ročníkům byly letos trasy ve výjimečně dobré formě, což přispělo k ještě lepšímu zážitku z jízdy.
Pro pokročilé bikery jsou připraveny technicky náročné trasy, které prověří jejich dovednosti a odvahu na maximum. Kromě toho nově přibyly i jednodušší trasy, včetně nového modrého trailu, který je určen pro širší veřejnost. Tento trail je ideální pro rodiny a začátečníky, kteří si chtějí vychutnat jízdu na kole v bezpečném a přístupném prostředí, aniž by se museli obávat příliš náročného terénu. Zázemí bikeparku Kouty nad Desnou je výborně vybavené a návštěvníci zde najdou vše, co potřebují pro komfortní a bezstarostný pobyt. K dispozici je půjčovna kol, servisní dílna, restaurace a občerstvení, což zajišťuje, že si každý může užít den plný aktivit bez jakýchkoli komplikací. Parkoviště v areálu nabízí možnost kempování za rozumné ceny, což ocení zejména ti, kteří plánují delší pobyt a chtějí prozkoumat okolí.
Bikepark se může pochlubit velkou variabilitou tratí, což znamená, že si zde každý najde to své, bez ohledu na úroveň dovedností. Vedle cyklistiky je okolí Koutů nad Desnou ideální pro další výlety a outdoorové aktivity, což činí z této lokality skvělé místo pro aktivní dovolenou. Návštěvníci mohou využít řadu turistických tras a užít si nádherné výhledy na Jeseníky, čímž se tento bikepark stává ještě atraktivnějším pro milovníky přírody a sportu. V bikeparku se stále něco děje, zejména pokud jde o výstavbu nových tratí a vylepšování stávajících. Když jsme tam byli, bikepark byl v dobré kondici, což zajišťovalo skvělý zážitek z jízdy. Tento neustálý rozvoj a údržba zajišťují, že bikepark nabízí návštěvníkům stále nové a vzrušující možnosti pro jejich cyklistické dobrodružství.

2020

 Letošní návštěva bikeparku Kouty mne mile překvapila. Počasí sice moc nepřálo, ale o to to byla větší zábava. Poprvé jsem sebou na kopec také vyvezl děcka. I když jsem měl nejdřív obavy z náročnosti místních tras, vše dobře dopadlo. Modrou trasu, jsme si tady užili všichni na maximum a dokonce na poslední jízdu jsme s dětma sjeli Medvědici, což byl jejich TOP výkon. Zdejší stavitelé dostali k ruce bagřík na plný úvazek a tak se to začalo pořádně hejbat. Novou pasáž si projedete hned v prvním úseku modré a pod horní stanici lanovky se začala rýsovat nová mega jump lajna, kde si ti odvážnější a zkušenější z nás můžou poměřit svůj skill.
Abych to nějak shrnul dle obtížnosti. Nejjednodušší trasa je modrá s kombinací s červenou. Jak jsem již psal jsou zde nové úseky, které se skládají hlavně z klopenek a menších lavic. Trať je úctyhodně dlouhá a může si jí vyzkoušet i nezkušený jezdec, stačí upravit svojí rychlost. Trať lze také vyzkoušet s dětmi, jen doporučují pořádnou helmu a nějaký ten chránič. Občas vás tady nějaký ten kámen na trati nemine. O něco více náročnější stará známá Stará Medvědice. Opět je trať slušně dlouhá, plná klopenek a menších i větších skoků. Kořeny zde nejsou žádnou výjimkou. Jako bonus Medvědice je, že v druhé půlce trasy je opravdu propletená a vy tak můžete kombinovat různé možnosti trasy do té doby, než se do nich zamotáte stejně jako já. Medvědice je Koutská klasika a stojí za projetí.
Koutíkův sen, další trať, kterou si zde můžete vyzkoušet. Ovšem návštěvu zde nedoporučuju žádné rychlokvašce. Náročná rozbitá trať, která prověří každého jezdce až na jeho maximum. Prostě čisté jesenické DH. Pro úplnou představu doporučuju zhlédnout video z této trasy.
Na kopci se maká a tak se do budoucna můžeme těšit na další novou trať. Myslím že říkat ji “Jump lajna” bude více než přesné. Začátek trasy si můžete prohlédnout už z lanovky. Začíná pod horní stanicí lanovky. Skok střídá skok a s rozměry si tady nikdo velkou hlavu nedělal. Opět to bude lajna pro ty zkušenější bajkery. První část následně zatáčí doleva směrem dolů a napojuje se na červenou, ze které následně zase uhne směrem do lesa, kde vás čeká další jump sekce. V plánu je že by tato lajna měla vést ve stejném režimu od shora až dolů k lanovce, tak se budeme těšit a necháme se překvapit.
Bikepark Kouty hodnotíme velice pozitivně. Super zázemí s veškerou vybaveností a lanovka, která vás spolehlivě doveze na kopec, ze kterého si potom užijete jízdu směrem dolů po nejrůznějších tratích.

2018

Popisovat bikepark Kouty, může někomu přijít zbytečné. Největší bikepark na Moravě a jeden z největších bikeparků u nás se nachází v samém středu Jeseníků. Odsud je to kousek skoro všude, ale kam by jste chodili, když tady na vás čekají jedny z nejdelších sjezdových tras v České republice. Areál Kouty se řadí k těm větším u nás a podle toho to tady vypadá. Velká záchytná parkoviště, zdarma. Restaurace ve spodní části areálu, na kopci pak najdeme klasický deštník, kde se o vás také dobře postarají. Samozřejmostí je půjčovna kol všeho druhu a s tím spojený obchůdek, kde najdete slušný sortiment zboží.
Na zdejší vrchol vás pohodlně vyveze šestisedačková lanovka, která se dle jízdního řádu spouští co půl hodiny. Pokud to zvládnete až sem, už je jenom na vás, kterou ze zdejších čtyř tras si vyberete. Nejlehčí je zde modře značená Uhlířská stopa. Nejjednoduší trať, která vás ovšem ve své půli překvapí nutností si pěkně šlápnout, tak aby jste se dostali o kus dál, kde trasa pokračuje z kopce dolů. Dvě červené tratě Hřebenovka a Stará medvědice, mají dost podobnou obtížnost i když každá je namotaná na protějším svahu. Spousta klopenek, dřevěných skoků a pořádný úhel směrem dolů jsou věci typické pro tyto tratě. Bohužel jak je zde zvykem, nenajdeme zde skoro žádnou dřevěnou překážku, vše je postavené z hlíny.
Poslední  a také nejnáročnější trať je čisté DH. Také se zde jezdí nejeden závod. Koutíkův sen, ať už byl Koutík kdokoliv je trasa určena těm nejzdatnějším. Velice ostrý sklon a rozbytá trať je to co dělá tuto trasu tak náročnou. Trať je občas opepřená hlíněnou skočkou a nebo dropem /padákem z pořádné výšky. S tratí si není rady zahrávat, dobře zvažte své možnosti a dovednosti.
Pokud by vás nedej bože přestalo ježdění tady bavit, v nejbližsím okolí je nespočet možností na další výlety a dobrodružství. Asi nejprofláklejší je vrchní stanice elektrárny Dlouhé stráně s neopakovatelnými výhledy. Bikepark Kouty je opravdu úctyhodný svou velikosti i polohou. Aby jste stihli 30 -ti minutový interval lanovkly nemůžete si dovolit žádné výrazné přestávky směrem dolů. Čtyři trasy vám také zaručí opravdu hodně zábavy, která vás jen tak neomrzí a pokud ano jsou tu i jiné možnosti zábavy. V areálu si zajezdí široké spektrum bikerů, dokonce i děti. Ovšem ti méně zkušení se při zdolávání tohoto bikeparku mohou nepěkně zapotit. Takže za nás určitě super, jen jako každý rok si dovolím jendo mínus. Absence dřevěných překážek, dřevěná skočka, wallride, cokoliv. Já osobně, zde rád jezdím, ale pokaždé když tento bikepark navštívím doufám, že zdejší stavitelé, nějaký ten dřevěný prvek přidali. Bohužel ani letos jsem se nedočkal.

 

2017

Další rok je v plném proudu a my jsme opět navštívili bikepark Kouty, aby jsme informovali o tom, co je v tomto areálu nové. Letošní mapovačka proběhla v klidu, s velkou dávkou sil. Počasí nám přálo, takže jsme si to řádně užili.

Uhlířskou stopu asi nemusíme představovat. Je to stále ta stejná pohodička jako vždy, na kterou můžete vzít svého dědečka , nebo holku na první rande.

Na tratích Stará medvědice a Hřebenovka už je to jiná pohádka. Samý skok a klopenka. V areálu je vidět, že lopaty jsou v pohybu. Úsek ve Staré Medvědici byl řádně inovován trailovým bagrem. Zůstávají po něm krásné klopenky, jako z katalogu. Místy jsou tratě nejasné, protože je možnost zvolit více variant sjezdu. Všechny jsou moc hezky nakopané.

Černá barva znamená, že trať je těžká technicky a i po psychické stránce dá její sjezd mnohým zabrat. Kameny, kořeny, skočky a rozbité klopenky, to je to, co má mýt DH. V Koutech to mají a je to super poježdění.

Více k tratím se dočtete níže z minulých let.

Návštěva jednoho z největších bikeparků u nás je za námi a před Vámi. Vy, kteří jste tady byli, nám dáte za pravdu, že to stálo za to a rádi se vracíte. Doporučujeme všem.

2016

V tomto roce jsme také zvládli zmapovat bikepark Kouty nad Desnou. Areál, který se řadí mezi ty největší a nejdelší jak na MOravě, tak v celé české republice. Začátek tratí začíná ve výšce 1140 m.n.m. a končí někde okolo 660 m.n.m. To jsou na naše podmínky úctyhodná čísla, která naznačují pořádné poježděníčko. Na výběr je zde ze čtyř tratí, které je možno různě kombinovat.

Nejjednodušší trasa, kterou si tady můžete užít je pojmenována Uhlířská stopa. Sjedete kus sjezdovky, odbočíte do lesa po levé straně, překřížíte červenou stezku a potom si už jen užíváte mírného sjezdíku. Trať vás také donutí trochu šlápnout do pedálu, přetraverzujete tak až ke spodní části trati Hřebenovka. Po této trase dojedete až dolů k lanu.

Druhá a třetí trasa je na naší mapce značená červeně. Hřebenovka a Stará Medvědice, jsou středně náročné trasy. Zvládne je projet i průměrný jezdec. Ti lepší z vás si na těchto tratí samozřejmě najdou dostatečně velké skočky, aby si jízdu pořádně užili. Tratě, nejsou až tak náročné technicky, ale svou délkou. Zkušený jezdec stráví cestou dolů více jak pět minut, nepřetržité jízdy.

Jako poslední zde můžete vyzkoušet pořádný nářez na místní DH trati. Když jedete po této trati je adrenalin cítit ve vzduchu. Celá tato trasa vede skoro celá přímo šupem dolu. Žádné zbytečné zajížďky. Ke konci se DH trať napojuje na Starou Medvědici, takže konec je v podstatě stejný.Takové Dháčko jako najdete v tomto areálu na Moravě nenajdete.

Bikepark kouty nad Desnou stojí za to navštívit. Podle nás by to chtělo dodělat nějaký ten dopík, dřevěnou lávku, popřípadě nějaký pořádný wallride. Tyhle věci tady prostě nenajdete, ale co není může být a my to určitě příští rok znovu zkontrolujeme.

Ubytování

Penzion Kouty

Více informací

Horský Penzion Kouty nabízí cenové dostupné ubytování v Jeseníkách, přímo v areálu Kouty. Budova je kompletně nově zrekonstruována a vybírat můžete z několika druhů pokojů v různých cenových relacích.V ceně pobytu je zahrnuta servírovaná snídaně a možnost doobjednání polopenze. Parkování u penzionu zdarma!


Video

 • Bikepark Kouty 2024Bikepark Kouty 2024
 • Bikepark Kouty 2024 HřebenovkaBikepark Kouty 2024 Hřebenovka
 • Bikepark Kouty 2024 Stará MedvědiceBikepark Kouty 2024 Stará Medvědice
 • Bikepark Kouty 2024 NOVÁ modrá trasaBikepark Kouty 2024 NOVÁ modrá trasa
 • Bikepark Kouty nad Desnou 2020Bikepark Kouty nad Desnou 2020
 • Kouty nad Desnou 2020 Koutíkův senKouty nad Desnou 2020 Koutíkův sen
 • Bikepark KOuty nad Desnou 2020 Stará MedvědiceBikepark KOuty nad Desnou 2020 Stará Medvědice
 • Kouty nad Desnou 2020 Modrá nováKouty nad Desnou 2020 Modrá nová
 • Bikepark Kouty 2019Bikepark Kouty 2019
 • Hřebenovka 2019Hřebenovka 2019
 • Stará Medvědice 2019Stará Medvědice 2019
 • Koutíkův sen 2019Koutíkův sen 2019
 • Kouty 2017Kouty 2017
 • Kouty černá 2017Kouty černá 2017
 • Kouty Stará medvědice 2017Kouty Stará medvědice 2017
 • Kouty Hřebenovka 2017Kouty Hřebenovka 2017
 • červená trasačervená trasa
 • černá trasačerná trasa
 • modrá trasamodrá trasa

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Jízdní řád lanové dráhy – letní provoz

Provoz do 1.6. a od 30.9. o víkendech a svátcích mimo denní provoz:

28. 3. – 1. 4., 6. – 7. 4., 13. – 14. 4., 20. – 21. 4., 27. – 28. 4., 1. – 5. 5., 8. – 12. 5., 18. – 19. 5., 25. – 26. 5., 5. – 6. 10., 12. – 13. 10., 19. – 20. 10., 26. – 28. 10. 2024

Každodenní provoz od 1. 6. – 29. 9. 2024

Od 1.6. do 28. 6. a od 2. 9. do 29.9.2024
Denní provoz PO – PÁ: 9:00 – 17:00

Časové intervaly: 9:00, 9:30, 10:00, 10:30, 11:00, 11:30, 12:00, 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30, 17:00

Od 29. 6. do 1. 9. 2024
Denní provoz PO – NE: 9:00 – 17:00

Časové intervaly: 9:00, 9:30, 10:00 – 12:00, 12:30 – 17:00 plus víkendový provoz mimo toto datum

Půjčovna kol

KOLA A KOLOBĚŽKY K ZAPŮJČENÍ

Otevírací doba: Po-Ne 8.30 – 17.00
V měsíci říjen: Čt – Ne 8:00 – 16:00

Email: skiarealkouty@heliasport.cz
Mobil: +420 725 485 108

Ceník

CENÍK BIKEPARK

 
DruhDospělíDospělí/ ActiveClub*Děti 3-15 let
6 jízd640 Kč580 Kč580 Kč
12 jízd1000 Kč900 Kč900 Kč
1 den650 Kč600 Kč600 Kč
2 dny1200 Kč1100 Kč1100 Kč
3 dny1500 Kč1350 Kč1350 Kč
Bike sezónní6500 Kč6000 Kč
 • Pro stávající držitele zákaznické karty Activeclub sleva 10% na jízdné