2021

Letošní mapování bikeparku Kopřivná bylo ve znamení rodinného bajkování. Myslím, že to je i směr kterým se tento areál vyvíjí, vyvíjel a bude vyvíjet. Takové množství dětí a mládeže na kolech se jen tak v nějakém bikeparku nevidí. Lanovky, půjčovny, pokladny, restaurační zařízení, venkovní posezení a dětské hřiště. To vše je vám tady k dispozici hned po vysednutí z auta. 
Průměrně rychlá a velice pohodlná lanovka vás spolehlivě vyveze na zdejší vrchol a vy můžete začít přemýšlet, kterou zdejší trať pojedete. Vybrat si zde můžete z pěti. Každá z nich má svůj specifický profil a obtížnost. Modrou sjedou úplně všichni. Někteří budou skákat více, někteří méně. Červené trasy jsou určené zkušenějším a sjet je vyžaduje nutnou dávku jistoty na kole. Speciálně Gravity trail plný lávek a zase lávek začátečníkům nedoporučujeme. Pro ty nejnáročnější nebo nejodvážnější jsou zde dvě černé lajny. Obě jsou ve znamení prudkého klesání, kamenů a spousty kořenů. Trasy jsou obě dobře postavené a ve zkušeném jezdci vyvolají pocit spokojenosti. 
Líbí se nám zdejší univerzálnost areálu, kde jsou velice hezky odstupňované náročnosti tras a tak se zde může sejít velice zajímavé složení jezdců. Od rodinek se začínajícími bajkery po nejhustší týpky s bekama. Areál již nějakou dobu funguje a podle nás se stal jakousi moravskou mekou pro všechny zdejší bajkery a nejen ty. To je dobře, proto tento areál můžeme doporučit všem a popřát mnoho zábavy.

2018

Letos jsme těch českých bikeparků mnoho nestihli. Proto, když se naskytla příležitost zajet si na zavíračku bikeparku Kopřivná, neváhali jsme. Víkend byl nastavený do zážitkového módu. Přes noc z pátku na sobotu jsem přespal na vysílači na Pradědu, což už byl sám osobě parádní zážitek, okořeněný zdejším správcem panem Kolářem. Ranní probuzení do mrazu, snídaně párek s chlebem, oškrábat auto a v klidu sjet z mračen do nížin, kde se schylovalo ke krásnému dni.
Vyložit kolo z auta, nahodit chrániče, úsměv a sednout si na lanovku. Potom už na vás čeká jen radost z jízdy z kopce dolů. V areálu se od loňské sezóny mnoho nezměnilo, ale vlastně to vůbec nevadí, protože zdejší tratě jsou skvělé. Zajezdit si zde může každý s jakýmikoliv zkušenostmi. Rozjezdit se můžete na funtrailu a nebo můžete rovnou skočit na downhill lajnu a vyzkoušet si svůj skill. Středně obtížnou trasou je zde takzvaný Spicy Freeride. Trochu náročnější je lajna Gravity line. O všechny trasy je slušně postaráno a všechny jsou dobře postavené, tak aby na sebe vše navazovalo a vy jste si tak užili svou jízdu.
Jak je u tohoto areálu zvykem je zde kladen velký důraz na doplňkové služby jako je servis, půjčovna kol, restaurace, bufet a nemalé dětské hřiště. Je jedno jestli jsi největší punker z kraje a nebo fotr od rodiny. Bikepark Kopřivná je připravený na všechny z nás a za odměnu vám nabídne skvěle strávený den.

2017

Po roce znovu na Moravě…. pod Pradědem. Jiná konstalace osazenstva s náhodnými kolemjdoucími dala této mapovačce ten správný šmrnc. Na místo jsme dorazili kolem osmé večer a zjistili, že vše je už zavřené a otvíračka je až v deset ráno.. Čekala nás nudná noc, protože jsme počítali s otevřenou knajpou. Po rozložení a postavení stanu k nám, jako z čistého nebe zaparkovali dva borci, ze kterých se stali naši sousedi a super kámoši na kolo. Večer se náhle stal zábavným. Tímto oběma děkuji za záchranu večera.
Ráno jsme se všichni vzbudili zdraví a plní elánu do ježdění. V noci pršelo, takže tratě byly mokré a místy se to hodně smekalo.. Hlavně kořeny a kameny, kterých je v tomto areálu požehnaně. Kolem dvanácté se z lanovky ozvalo- bude bouřka, nejezdíme… Po asi hodinu a půl dlouhém dešti lanovku opět spustili. Po tomto vydatném lijáku to byl ten správný motokros. Doporučuji klouzanou Gravity line v takových podmínkách, je to vážně super pojezd, fakt sranda. Navzdory osudu s počasím jsme si Kopřivnou řádně užili a zmapovali pro vás.
Na výběr je ze všech obtížností. Trať, na které se jezdí závody v DH je plná kamení kořenů a najdete jí jako jedinou hned pod lanovkou v tom nejlepším terénu. Dvě super červené, které jsou odlišné. Jedna, ve které strávíte kus času ve vzduchu a druhá, která vás zavede do útrob lesa plného kořenů, lávek a kamení. A modrá s jmenovkou Funtrail, která je fakt fun. O tratích se víc dozvíte v textech z minulých let.

2016

Bikepark Kopřivná. Velká paráda v Jeseníkách. Tento bikepark jsme pro vás mapovali ještě tehdy, kdy jen málo kdo věděl o tom, že se tady dá vytáhnout lanem a užít si jízdu z kopce dolů. Možná je to už pět let, kdy na zdejším svahu za přispění místních nadšenců, vznikla první trať pro bikery. Samozřejmě v této době byla délka místního svahu čtvrteční proti dnešnímu stavu.
Bikepark, který jsme pro vás mapovali letos, je zcela něco nového a jiného. Čtyřsedačka vás vytáhne na ten nejvyšší vrchol, který je zde možný. Dolů si potom můžete vybrat ze čtyř tratí různých obtížností, a navíc je tady jedna rodinná trasa určená pro velké pohodáře. Lano se tady točí pořád, bez půlhodinových intervalů. Obsluha lanovky vám ochotně naloží a sundá vaše kolo. Pro nás velké plus. Pokud si koupím permici, chci za ní taky něco dostat. Pivo s párkem v rohlíku vás tady vyjde na 49 Kč. Parádní zázemí servisu, půjčovny kol a restaurace. Nechybí zde také dětské hřiště, které určitě na pořádnou chvíli může zabavit vaše ratolesti.
Funtrail je podle nás nejlehčí trať, kterou zde můžete najít pokud nepočítám již zmiňovanou rodinnou trať. Značená je modře a najdete na ní spousty parádně napojených klopenek a mírných vlnek, které si v případě potřeby můžete skočit. Na této trati nenajdete jedinou dřevěnou překážku ani drop. Celá trať je nakopaná za co největšího použití okolního terénu. Trať pro začátečníky nebo pro zkušené na rozježdění.
Další dvě tratě, značené červeně na naší mapce. Spicy freeride a Gravity line. První zmiňovaná je klasický freeride, který najdeme v každém dobrém bikeparku. Klopenky, skoky různých velikosti, vymazlené dřevěné dropy a samozřejmě také wallride, který nesmí chybět na žádné pořádné FR trati. Trať je určena pro zkušenější jezdce, každá překážka jde samozřejmě objet a tak si tuto trať může vychutnat větší počet jezdců s různými zkušenostmi. Graviti line je novinka v tomto bikeparku. V podstatě se jedna také o FR trasu, jen s větším množstvím kamenných překážek a podle mně vetší rozbitostí tratě. Na obou trasách jde jasně vidět, že místní borci mají k tomuto areálu velice kladný vztah.
Poslední trasa, kterou jsme pro vás testovali, je na naši mapce značená černě. Černá je jasné DH. Trať vede v podstatě přímo pod lanem. V horní pasáži kamenitý masakr a nějaký ten skok. V půlce vás trať protáhne příjemným lesíkem, kde narazíte jak na dřevěné skočk,y tak na hliněné skoky. Na odvážné potom čeká slušný přescesťák a zbytek tratě vede po levé straně sjezdovky, až ke spodní části lanovky. Není to největší DH peklo pod sluncem, ale rozhodně to není pro slečinky.
Bikepark Kopřivná se dle nás řadí na špici Moravských bikeparků. Kompletní servis, půjčovna, restaurace a mnohem víc, tady na vás čeká. Né v každém bikeparku na vás čeká opravdu tak biková atmosféra, která je zde cítit všude.  Vzkaz všem čecháčkům co neznají nic jiného než Špindl nebo max. Ještěd. Nasedněte do těch svých pekáčů a koukejte dorazit tam, kde to žije. Bikepark Kopřivná

 

Ubytování

CHATA HADÍ VRCH

Více informací

Prostřednictvím našich stránek vám chceme nabídnout a ukázat stylové ubytování, nedaleko bikeparku Kopřivná. Ubytování Hadí Vrch nabízí vyžití jak pro rodiny s dětmi, tak pro partu kamarádu, kteří se chystají třeba do bikeparku Kopřivná. V prostorné a stylově zařízené chalupě, si dovolenou užije opravdu každý. Samozřejmostí je možnost úschovy kol a vlastního parkování. Majitelka ubytování je velká pohodářka a  sama nadšená cyklistka. Pokud uvažujete kam se ubytovat  při návštěvě tohoto kraje, ať už v zimě, nebo přes léto, myslíme si že  chalupa hadí Vrch je jedna ze skvělých možností.


Video

 • Bikepark Kopřivná 2021Bikepark Kopřivná 2021
 • Bikepark Kopřivná 2021 Fun TrailBikepark Kopřivná 2021 Fun Trail
 • Bikepark Kopřivná 2021 Spicy FreerideBikepark Kopřivná 2021 Spicy Freeride
 • Bikepark Kopřivná 2021 Gravity LineBikepark Kopřivná 2021 Gravity Line
 • Bikepark Kopřivná 2021 Downhill 1/2Bikepark Kopřivná 2021 Downhill 1/2
 • Bikepark Kopřivná Funtrail 2018Bikepark Kopřivná Funtrail 2018
 • Bikepark Kopřivná Spicy Freeride 2018Bikepark Kopřivná Spicy Freeride 2018
 • Bikepark Kopřivná Gravity Line 2018Bikepark Kopřivná Gravity Line 2018
 • Bikepark Kopřivná 2017Bikepark Kopřivná 2017
 • Bikepark Kopřivná Fun Trail 2017Bikepark Kopřivná Fun Trail 2017
 • Bikepark Kopřivná gravity line 2017Bikepark Kopřivná gravity line 2017
 • Bikepark Kopřivná Spicy freeride 2017Bikepark Kopřivná Spicy freeride 2017
 • Bikepark Kopřivná Downhill 2017Bikepark Kopřivná Downhill 2017
 • FuntrailFuntrail
 • DownhillDownhill
 • Gravity lineGravity line
 • Spicy FreerideSpicy Freeride

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

ČERVENEC, SRPEN (do 29.8.)

Denně od 9:00 do 17:00 hod

ZÁŘÍ

Pá 13:00 - 17:00 hod

So, Ne 9:00 - 17:00 hod

Ceník

LETNÍ CENÍK BIKEPARK

CENÍK BIKE & FUN PARK LÉTO 2021cena na místěcena e-shopcena na místěcena e-shop
 Tarifdospělýdospělýdítě do 12 letdítě do 12 let
 denní jízdné 2 hodiny 300 Kč –200 Kč
 denní jízdné 4 hodiny      500 Kč450 Kč350 Kč300 Kč
 denní jízdné 1 den 600 Kč550 Kč450 Kč400 Kč
 denní jízdné 2 dny       900 Kč850 Kč750 Kč700 Kč
 bodové jízdné (9:00-17:00) 1 jízda     150 Kč – – –
 bodové jízdné (9:00-17:00) 5 jízd 400 Kč – – –
 vratná záloha na RF kartu 100 Kč – – –
Děti do 6 let (včetně) mají povolen vstup zdarma a    to pouze s doprovodem dospělé osoby    
 vratná záloha na půjčení kola 2000 Kč – – –
 zapůjčení kola Downhill/Freeride 4 hodiny 600 Kč – – –
 zapůjčení kola Downhill/Freeride 1 den (9:00-17:00)   1000 Kč – – –
 zapůjčení elektrokola 1 den (9:00 – 17:00) 750 Kč – – –
 zapůjčení dětského kola / 4 hodiny 500 Kč – – –
 zapůjčení dětského kola / 1 den (9:00-17:00) 700 Kč – – –
     
 zapůjčení horské buginy 1 jízda včetně vyvezení lanovkou 200 Kč – – –
 zapůjčení helmy (9:00-17:00) 100 Kč – – –
 zapůjčení chráničů holení a kolen (9:00-17:00) 100 Kč – – –
 zapůjčení chráničů páteře (9:00-17:00) 100 Kč – – –

 

CENÍK BIKEŠKOLA KOPŘIVNÁ
 
tarif / počet osob ve výuce  1 osoba2 osoby 3-5 osob
2 hodiny 1 100 Kč    900 Kč    800 Kč
4 hodiny 1 900 Kč 1 700 Kč 1 500 kč

Uvedená cena je za osobu. V ceně je zahrnuta VÝUKA s lektorem a JÍZDNÉ na lanové dráze a využití skills centra!