2023

Jak poznáte dobrý bikepark ? Jednoduše, pořád se tam něco děje. A takový je přesně bikepark Klíny. Snad jsem nezažil jedinou návštěvu při které by mně zdejší borci nepřekvapili nějakou novinkou nebo nápadem. Letos tomu nebylo jinak. Kromě toho, že si tady naši mapovací banditi stihli zazávodit na super enduro závodech, stihli jsme také projet zdejší trasy, které byli v naprostém šejpu, jako vždy skvěle připravené. Novinkou na které se tady zrovna makalo byla kompletní předělávka modrého trailu, který by měl být nově více hravý a skákavější. Prostě zase o něco více té bajkerské zábavy. V plánu je také kompletní předělávka červeného trailu, který začíná hned pod lanem. Z této lajny se bude tvořit zcela nová jump lajna. Zbytek tratí zůstal v podstatě stejný jako loni i když semo tamo nějaká ta skočka přibyla nebo se vylepšila. 
Uprostřed bikeparku pod lanovkou vzniklo zcela nové skill centrum, kde najdete vše od velkých lavic až po dřevěné překážky, které vám ukážou začátky bajkování. Za mně velice dobře zrealizovaný nápad. Do budoucna by zde také mělo vzniknout stání pro pár karavanů, zase super,ocěnujeme!
O tom jak funguje celý areál jsem zde již několikrát psal, takže jen ve stručnosti. Je to tady malý park s atrakcemi jako je lanové centrum, bobová dráha, lezecká stěna nebo ziplajna, která nemá obdoby snad nikde v ČR. Výhled z ní je opravdu fantastický. Půjčovna kol , servis, restaurace to vše je zde na špičkové úrovni a tak nezbývá než vás pozvat do tohoto super areálu, kde nudu určitě nenajdete.

2022

Také letos jsme se dostavili na kontrolu bikeparku Klíny. V podstatě nás tady překvapila jediná věc a to jak zde vše dobře funguje. To znamená od minulé návštěvy žádná změna. Lanovka nás spolehlivě vyvážela na kopec a my jsme si to užívali směrem dolů po nejrozmanitějších trailech, které zde můžete ochutnat. Na modrém a zeleném trailu si to dosyta užili nejmenší bajkeři. Na červených a černých trailech jsme to my více zkušení mohli pořádně rozhulákat. Vše perfektně našejpováno a vyladěno k bajkerské spokojenosti. Pokud by to někomu nestačilo hned za cestou na druhé straně kopce jsou vám zde plně k dispozici Klínské traily, které jsme pro vás také zmapovali a vy si je můžete prohlédnout v sekci Singltreky.
Připravený nebyl pouze samotný bikepark, ale také celý sport areál Klíny. Místo na stání, se stanem nebo v karavanu. Možnost využití ohniště a grilu to je jen začátek. Doprovodné atrakce jako je lanové centrum, bobová dráha a nebo ZIP lajna jsou vám tady samozřejmě plně k dispozici. Vaše poslední zastávka dne může být klidně ve zdejší restauraci, kde vás mile a spolehlivě obslouží. Když k tomu všemu připočteme neopakovatelnou krajinu a ducha Krušných hor je to pro nás místo, které jsme si zamilovali. Vždy se sem rádi vracíme a vám můžeme doporučit přesně to samé. Klíny jsou na vaši návštěvu stoprocentně připraveny.

2021

Sport areál Klíny jsme nenavštívili poprvé, ovšem znovu nás překvapil. Celý tento areál funguje jako jeden velký zábavní park a zdejší bikepark funguje jako jedna z atrakcí. To mu ovšem nijak neubírá na kráse, spíše naopak. V areálu si mimo jiné můžete vyzkoušet horolezeckou stěnu, minigolf, lanové centrum, bobovou dráhu a jako super novinka je tady nově postavená zip lajna. Díky ní se můžete proletět na protější stranu údolí a zase zpět ke spodní stanici lanovky. Celková délka je někde okolo 2,5 kilometru a v tom nejvyšším místě jste 150 metrů nad zemí. Zážitek je to opravdu silný a můžeme ho všem doporučit. Pokud vás všechny tyto atrakce vyčerpají můžete navštívit zdejší restauraci, ve které se dokonce nachází mini pivovar. Alternativou je penzion stará škola, který se nachází kousek po cestě nahoru a zdejší žatecké pivo stojí za to vyzkoušet.
K samotnému bikeparku. O bikepark je dobře postaráno a rozhodně tady nenajdete nějaký neudržovaný, nebo rozbitý úsek. Vše je dobře značeno a rozděleno dle obtížnosti. Také zde přibila nová zelená lajna, která je určena pro ty nejméně zkušené a nebo prostě jen na rozehřátí před pořádným výkonem na těžších trailech. Dále si zde můžete zajezdit modrou lajnu, která má podobný charakter jako zelená. Pohoda klídeček od začátku až do konce. Žádné záludnosti nebo dropy vás tady nepotkají. Ti odvážnější si zde určitě rádi vyzkoušejí dvě červené lajny, které jsou už o dost ostřejší a nezřídka tady narazíte na lavice, dvojáky, dropy a rozmanité dřevěné překážky. Když už máte lajny naježděné zjistíte, že trávíte více času ve vzduchu než na ní. Poslední trasy jsou samozřejmě černé, určené pro ty nejzkušenější. Ovšem není to žádné peklo na zemi a středně zkušený jezdec si trasy nejenom sjede, ale taky užije. Spousty dřevěných překážek, včetně wallride tady čekají jen a jen na vás.
Lanovka jezdí nonstop, trasy se dají všelijak kombinovat a když k tomu všemu připočteme nádhernou atmosféru Krušných hor, nezbývá než říct: “Vyražte na Klíny a pořádně si to tady užijte. Stojí to za to!!!”

2019

Podruhé co jsme navštívili tento areál, poprvé co jsme sem vyrazili s celou rodinou. Rovnou na celý víkend a při odjezdu jsme měli jen ty nejlepší pocity. Rodinný areál, kde jsou připraveni se o vás postarat ve všech směrech, nabídnout vám opravdu rozmanité možnosti vyžití a k tomu nádherné prostředí Krušných hor. Samozřejmě k tomu všemu nechybí ani bikepark. S bikeparkem, který je postavený pro všechny věkové i dovednostní skupiny si tady mimo jiné můžete zalést na horolezecké stěně, zkusit lanový park, jízdu na terénních koloběžkách a v neposlední řadě můžete vyzkoušet bobovou dráhu, která zde funguje jako jedno z největších lákadel. V areálu najdete kompletní zázemí, včetně restaurace, servisu a půjčovny kol. To vše v dostupné blízkosti od Litvínova.
Bikepark Klíny nabízí tratě všech obtížností. Rozjezdit se tu můžete na zelené a modré trati, které začínají v pravé části kopce, pokud se díváte z horní stanice lanovky dolů. Tyto dvě trasy sjede každý, včetně malých dětí. Mírné zatáčky, dřevěné lávky. Vše vyladěno pro maximální zážitek pro první zkušenost s bikeparkem. Pro zkušenější jezdce jsou zde červené tratě, které jsou postavené daleko víc do rychlosti a už na nich potkáte větší skoky a klopenky. Kdo chce, hezky si zalítá, kdo tak úplně nechce, může překážky přejet a nebo úplně objet. Černé trasy jsou tady hned dvě a nejde je minout. Kořenové pasáže, dřevěné dropy a sklon kopce každému jasně napoví na jaké trati se nachází. Vše je dobře postavené a vše se dá dobře najezdit, popřípadě objet. Tratí a kombinací z nich zde najdete opravdu dost a tak se vám jen tak nestane, že by vás to po chvíli začalo nudit. Pokud vás jedna trať omrzí prostě začnete jezdit jinou.
Nádherné prostředí v okolí vám vyloudí úsměv na tváři. O areál je dobře pečováno a na každém kroku vidíte, že to tady ty lidi baví a jsou ochotni udělat maximum pro váš příjemně strávený čas. Areál doporučujeme klidně i zkušenějším jezdcům anebo sem prostě vemte celou rodinu. Uvidíte, že každý si tady najde tu svojí zábavu!
Krušné jsou tady pouze hory!

2018

Mapování bikeparků Klíny byla radost od začátku až do konce. Čekalo nás víc, než vstřícné přivítání, parádní zázemí a krásné krušnohorské panorama. Čtyřsedačková lanovka tady zajišťuje provoz bikeparku. Velká zvláštnost areálu je parkoviště a příjezdová cesta u horní výstupní stanice. Což v praxi znamená, že poslední jízda v bikeparku není na kole, ovšem na lanovce. Areál je zaměřený na širší veřejnost. Najdete tady půjčovnu fatbiků, horských koloběžek, a nebo rovnou celoodpružené kolo. Na výběr je ze tří tras, které jsou od sebe dobře odstupňovány. Je tady připraveno spousta dalšího vyžití, včetně multifunkčního hřiště.

Na nejtěžší černé trase najdete jak hliněné, tak dřevěné skoky, které prověří i zkušeného jezdce. Pěkně prudký svah, kde místy stačí lehce povolit brzdy a dostaví se ta správná rychlost. Černá se v jednom bodu rozděluje a vy si tak zdejší nejnáročnější trasy můžete zajezdit dvě.

Široká, dobře postavená se slušným flow, to je červená trasa, určená pro zkušenější jezdce. Dítě bych tady určitě nepouštěl. Jezdec, který už nějaké zkušenosti má, si s klidem a rozumem může červenou sjet. Skoky, dřevěné lávky i všechny ostatní překážky, které zde najdete, jdou objet. Trať se opět rozděluje, ale to se sami podívejte ve videích dole na stránce.

Modrá family trať je určená všem, kdo to chtějí zkusit a mají na hlavě přilbu. Upravovaný trail, kde stačí dávat pozor, kterým směrem jedete vás bude houpat skoro pět minut.

Kdo rád jezdí nové a nové trasy, objevuje něco nového, musí to tady navštívit. Restaurace a zdejší pivko na jedničku, trasy jsou z kopce a čtyřsedačka se postará o zbytek. Pokud tady zažijete víkend jako my, budete odjíždět v naprosté pohodě a s pocitem super pojezdu a taky všech věcí kolem.

Video

 • Enduro závody Trail Kids Klíny 2023Enduro závody Trail Kids Klíny 2023
 • Trénink na TRAIL KIDS Klíny 10yr girl bandito 5 trailsTrénink na TRAIL KIDS Klíny 10yr girl bandito 5 trails
 • Bikepark Klíny 2022Bikepark Klíny 2022
 • Zip Lajna TANDEM Klíny 2022Zip Lajna TANDEM Klíny 2022
 • Lanové centrum Klíny 2022Lanové centrum Klíny 2022
 • Bikepark Klíny modrá 2022Bikepark Klíny modrá 2022
 • Bikepark Klíny zelená 2022Bikepark Klíny zelená 2022
 • Bikepark Klíny červená 1Bikepark Klíny červená 1
 • Bikepark Klíny červená 2Bikepark Klíny červená 2
 • Bikepark Klíny černá 2022Bikepark Klíny černá 2022
 • Bikepark Klíny červená 2021Bikepark Klíny červená 2021
 • Bikepark Klíny modrá 2021Bikepark Klíny modrá 2021
 • Bikepark Klíny zelená 2021Bikepark Klíny zelená 2021
 • Bikepark Klíny černá 2021Bikepark Klíny černá 2021
 • Bikepark Klíny červena 2.0 2021Bikepark Klíny červena 2.0 2021
 • Bikepark Klíny 2019Bikepark Klíny 2019
 • Bikepark Klíny 2019 červená 2Bikepark Klíny 2019 červená 2
 • Bikepark Klíny 2019 červenáBikepark Klíny 2019 červená
 • Bobová dráha Klíny 2019Bobová dráha Klíny 2019
 • Bikepark Klíny 2019 černáBikepark Klíny 2019 černá
 • Bikepark Klíny 2019 ZelenáBikepark Klíny 2019 Zelená
 • Bikepark Klíny 2017Bikepark Klíny 2017
 • Bikepark Klíny červená 2 2017Bikepark Klíny červená 2 2017
 • Bikepark Klíny červená 1 2017Bikepark Klíny červená 1 2017
 • Bikepark Klíny černá 2 2017Bikepark Klíny černá 2 2017
 • Bikepark Klíny černá 1 2017Bikepark Klíny černá 1 2017
 • Bikepark Klíny - modrá 2017Bikepark Klíny - modrá 2017

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčovna kol

CENÍK

 1 HODINA2 HODINY3 HODINYCELÝ DEN
Enduro kolo MERIDA (pro dospělé a děti od 10 let)250 Kč420 Kč510 Kč900 Kč
Starší sjezdové kola (2. jakost)190 Kč320 Kč420 Kč700 Kč
Sjezdové koloběžky (pro dospělé a děti od 10 let)190 Kč320 Kč420 Kč700 Kč
Koloběžky a kola pro děti (pro děti do 10 let)150 Kč240 Kč300 Kč500 Kč
Integrální helma100 Kč160 Kč210 Kč300 Kč
Klasická cyklistická helma50 Kč90 Kč120 Kč200 Kč
Chrániče loktů a kolen100 Kč160 Kč210 Kč300 Kč
Na kola MERIDA je vybírána vratná záloha 1 000 Kč v hotovosti.

 

 
 

Ceník

 CENY
JEDNOTLIVÁ JÍZDA (nahoru nebo dolů)60 Kč
ZPÁTEČNÍ JÍZDENKA (nahoru i dolů)100 Kč
JÍZDENKA NA 1 HODINU (bez omezení počtu jízd)150 Kč
BODOVÁ – 10 JÍZD500 Kč
BODOVÁ – 20 JÍZD900 Kč
 CENY
CELODENNÍ JÍZDNÉ550 Kč
SEZÓNNÍ JÍZDNÉ4 000 Kč
DĚTI DO 6 LET (v doprovodu platícího dospělého)ZDARMA
ZÁLOHA NA ČIPOVOU KARTU100 Kč
 
OTEVÍRACÍ DOBA :