Bikepark Kareš je z našeho výčtu bikeparků nejmladší, vznikal teprve letos a o jeho výstavbu se starají kluci ze známého ZEVL teamu.  Nachází se v Koutech nad Desnou, asi 2km od svého staršího a většího bratra. Jde o menší bikepark, na jehož kopec vás vyveze vlek. Čekají vás na něm celkem 4 lajny, dvě plné skoků a klopenek přímo na sjezdovce a dvě přírodní v přilehlém lese – jedna DH plná kamenů a kořenů a jedna endurovější.

Vlek je opatřen háčkem, který si je schopný každý biker zaháknout za řídítka sám, chce se to však nejdříve trošku rozjet, ať to s vámi necukne. Po úvodním školení od vlekařů a řešení drobných technických problémů s vidlicí FOX, vyjíždíme na kopec a jedeme na obhlídku ZEVL lajny, na kterou jsme byli nejvíc zvědavi. Po úvodních klopenkách následuje dřevěný drop, jehož lehčí varianta je opatřena deskou, tudíž ji začínající biker může přejet. Následuje dalších pár klopenek, první lavice, step-up a pak začínají ty pravé polety v podobě lavic střídaných zatáčkami, které naštěstí nevadí, když úplně nedolétnete – u těch nejdelších na konci nám chvíli trvalo, než jsme se jen přiblížili dopadu.

Double trouble je lehčí trať opět plná klopenek a skoků. Ty už však nejsou tak dlouhé, a jak název napovídá většina skoků nabízí dvě varianty odpalu, větší a menší, všechny překážky jdou opět přejet, či objet, takže si na ně může troufnout i ne úplně zkušený biker. DH trať byla v době naší návštěvy čerstvě vybudovaná a čekají ji ještě nějaké úpravy, jedinou umělou překážkou je přescesťák na jejím začátku. Dále vás čeká “jen” spousta kamenů a kořenů. Poslední endurová trať Hrabanka je příjemná odpočinková trať, kde vás potrápí maximálně pár kořenů.

Ač se jedná o menší BP, rozlohu vynahrazuje zábava a obtížnost. Touha nalítnout vše čistě vás nutí jet znovu a znovu, a to spolu s příjemnou obsluhou, lidovými cenami a přátelskou atmosférou dělá z bikeparku Kareš jasnou volbu na vyzkoušení.

Jara

Video

  • Kareš Bikepark  2018 + openingKareš Bikepark 2018 + opening
  • Bikepark Kareš Zevl Line 2018Bikepark Kareš Zevl Line 2018
  • Bikepark Kareš Double Trouble 2018Bikepark Kareš Double Trouble 2018
  • Bikepark Kareš DH 2018Bikepark Kareš DH 2018
  • Bikepark Kareš Hrabanka 2018Bikepark Kareš Hrabanka 2018
  • ZEVL - BIKEPARK KAREŠZEVL - BIKEPARK KAREŠ

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Otevírací doba

Provozní doba areálu je od 10:00 do 18:00 každý den! V případě špatného počasí (déšť, teploty pod 10°C) je areál mimo provoz, více informací na telefonním čísle 775 365 804 nebo emailu arealkares@gmail.com.

Areál Kareš disponuje přístupovou plošinou pro handicapované. Samozřejmostí je bezbariérový přístup v rámci celého areálu.

Ceník

BIKEPARK nabízí celkem 4 neobyčejné a zábavné trasy, které nadchnou děti i ostřílené bajkery! Každá trasa dosahuje délky necelých 1000m. Celodenní bajkování vás přijde na 300Kč. Upozorňujeme, že bikepark je z důvodů údržby uzavřený každé pondělí a úterý.

Okolí parku

Vyhlídková či závodní jízda, pro děti i dospělé, HORSKÉ MINIKÁRY jsou v Areálu Kareš pro každého. Na návštěvníky zde čeká dráha o délce 500m. 5 jízd si můžete zakoupit za 160Kč, 10 jízd za 300Kč, jízdenky jsou přenosné.

02_lp_minikary

Bezpečné létání ve výškách okolo 8 metrů nad zemí, pro osoby s hmotností pod 80kg. To jsou speciální BUNGEE TRAMPOLÍNY, které si u nás můžete užít za pouhých 50Kč.

03_lp_bungee

Moderní dětské hřiště z akátového dřeva je výjimečné díky svému vzhledu i vlastnostem. O zábavu je postaráno pro děti ve věku od 2 let. Akátové WOODY DOO hřiště je vám k dispozici zdarma.

04_lp_woody

SLACKLINE je ideální způsob, jak zpevnit střed těla, vyčistit mysl a relaxovat v krásném prostředí jesenických hor. Toto zábavné cvičení je vám k dispozici zdarma.

05_lp_slackline

SPORTOVNÍ HŘIŠTĚ! S takto vybaveným hřištěm uspokojíme požadavky každého vyznavače míčových her. Hřiště na fotbal, tenis či basketbal je k pronájmu na 1,5h za 150Kč, 3h za 250Kč, 12h za 1000Kč.

06_lp_sporthriste

Areál Kareš také nabízí možnost kempování nebo levného ubytování. V areálu se nachází tematicky zdobená hospůdka s možností občerstvení a sociálním zázemím.

V areálu prosím dbejte pokynů obsluhy areálu. Výše uvedené atrakce a pohyb v areálu je na vlastní odpovědnost a nebezpečí návštěvníků.Děkujeme za pochopení.

Pro školní výlety, dětské tábory, firemní či jiné skupinové akce jsme schopni zajistit speciální ceny, je však nutná objednávka předem na emailu arealkares@gmail.com.