2023

Zmapovali jsme pro vás další skvělý areál, který jasně dokazuje staré známé přísloví, že co je malé to je pěkné a myslím, že v případě tohoto areálu to platí dvojnásob. Heipark je důkazem toho, že i na malém kopci je možné vytvořit obrovský kus zábavy. Napadá mně spojení, že Heipark je takový moravský Peklák. Bikepark zde už nějakou dobu funguje, ovšem my jsme jej navštívili až letos. V podstatě od první chvíle jsme jen koukali s otevřenou pusou. U celého areálu je vidět, že tady někdo používal hlavu a vše je zde přizpůsobováno ke spokojenosti návštěvníka.
V nejnižší části areálu je zbrusu nové parkoviště vyhrazené pouze pro karavany a obytná auta. Každé auto má svůj prostor. Vše potřebné jako elektrika, voda a výlevka je zde samozřejmostí. Hned nad tímto pláckem se nachází hlavní doména tohoto areálu a to je betonový pumptrack, který myslím nikde jinde u nás nenajdete. Svojí rozlohou je určitě srovnatelný s pumptrackem v Leogangu, možná je i o něco větší. Pumptrack se zde hojně využívá a v době naší návštěvy se zde jelo první MČR v pumptracku a také klasifikace na mistrovství světa. Obrovský zážitek byl tudíž zaručen. Už tady je krásně vidět, že kluci z Heiparku se toho nebojí a jsou ochotní zainvestovat do pořádného pumptracku a ten pak využívat. Mezi pumptrackem a parkovištěm pro karavany se nachází zkušební trail s několika skočkami.
Když budeme stoupat dál do areálu narazíme na dětské zábavní centrum s atrakcemi jakou je lanové centrum, bobová dráha a nebo trampolínové centrum. Atrakcí je zde ovšem mnohem víc. Svůj hlad a žízeň zaženete ve zdejších restauracích, které vás určitě uspokojí. Z vlastní zkušenosti doporučuju grilované makrely, které nabízeli v restauraci nad vlekem u příjezdové cesty. Samozřejmostí je zde možnost zapůjčení si kola a kompletního vybavení s tím spojené. 
A co samotný bikepark? Za mně jen samá chvála. Nezajezdíte si tady několikakilometrové traily, ovšem to si snadno nahradíte jejich počtem, které si zde můžete projet a jejich zábavností. Najdete zde samozřejmě nenáročné flow lajny, na kterých jsou občas opravu rychlé pasáže, které vám vyvolají úsměv na tváři. Potom si projedete obtížnější traily, na kterých najdete parádní dropy, lavice a jiné trailové dobroty. Černá, červená, nebo modrá? Tady je to jedno prostě všechny jsou opravdu dobře namotané a už po prvním projetí zjistíte, že tady je to v pořádku. Co ale opravdu stojí za zmínku a zdejším kopáčům patří velké díky, je zdejší jump lajna, která se dělí na dvě části, které od sebe v půli kopce děli dřevěná lávka s parádním dropem. Vrchní pasáž je o něco méně náročnější než ta spodní, ovšem pokud tuhle lajnu najezdíte a máte rádi air time tak si tuhle lajnu zamilujete.
Tohle místo je prostě jedna velká jízda a podle mně každý návštěvník, ať už bajker, nebo nebajker, si zde může užít nádherné chvíle odpočinku a nebo adrenalinové zábavy. Každý jak uzná za vhodné. 
 

 

Video

  • Heibikepark All Trails 2023Heibikepark All Trails 2023
  • HeiBikepark 2023HeiBikepark 2023

Vaše komentáře

Přidat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Půjčovna kol

 Půjčovna9 – 12:30 hod / 13:30 – 17 hodCelý den
Pivot Firebird700 Kč 1100 Kč
Pump Track bike300600 
Dětské kolo250 Kč 400 Kč
Kauce za kolo 3 000 Kč 3 000 Kč
Přilba100 Kč 100 Kč
Integrální přilba200 Kč200 Kč
Chrániče kolena100 Kč 100 Kč
Chránič páteře150 Kč150 Kč

 

* KAUCI JE MOŽNO PLATIT POUZE HOTOVĚ NEBO V REZERVAČNÍM SYSTÉMU

Rezervujte si kolo v pujčovně ZDE…

Ceník